Trečiadieniui jau einant vakarop, vis labiau temstant, bendros Kauno policijos pareigūnų ir lenktynininkų pajėgos dėkojo kauniečiams, kurie sutemus kelyje yra ryškūs ir matomi vairuotojų. Tie gyventojai, kurie puikiai geba susilieti su tamsa, nebuvo pagirti ir buvo paskatinti labiau rūpintis savo saugumu bei tapti ryškesniais, dėvint atšvaitus.

Ką pavyko nuveikti
Vasario 26 d. Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdybos pareigūnai kartu su lenktynininkais budėjo  prie pėsčiųjų perėjų, kuriose dažniausiai įvyksta skaudūs eismo įvykiai. Tarp atidumo reikalaujančių laikinosios sostinės gatvių yra A. Juozapavičiaus ir V. Krėvės prospektai. Būtent ten trečiadienio vakarą ir buvo galima sutikti jungtinius policijos ir lenktynininkų ekipažus.
Komandomis pasidalinę jie kalbino tiek su atšvaitu, tiek be jų einančius kauniečius. Gautos dovanos kauniečiams skyrėsi. Teisingai segintys atšvaitus dovanų gavo padėką „AČIŪ, kad saugai mane, save ir kitus“ bei lenktynių komandos draugų „Baltic Petroleum“ degalinių tinklo kuponą norimai kavai. Neturintiems su savimi jokio šviesą atspindinčio elemento, įteiktas priminimas su vaizdu, kaip sunku pastebėti tamsiai apsirengusį žmogų tamsiu paros metu, o tam, kad taptų ryškūs ir matomi, gavo po atšvaitą ir gyvą pamoką, kaip teisingai turi būti segimas.

Liūdna statistika
„Beveik 8 iš 10 kalbintų praeivių su savimi neturėjo atšvaitų, o pasiteisinimo priežastys buvo ganėtinai skirtingos:  paliko namuose, dažniau vairuoja, nei vaikšto pėsčiomis, pasiėmė su savimi ne tą rankinuką ir kt. Didelį dėmesį skiriant saugiam vairavimui, vairuojančių dėmesio koncentravimui į kelią, išlieka dar viena ganėtinai opi problema – pėstieji ir jų atidumas kelyje. Vien per šią žiemą keliuose sužeista beveik dvigubai daugiau pėsčiųjų, nei pernai tuo pačiu metu“, – teigia Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdybos pareigūnai.
„Ruošiantis šiai akcijai, daug kalbėjomės su pareigūnais ir išgirdome ne tik problemas, bet ir šokiruojančius skaičius. Nors per keletą metų vien Kauno pareigūnai yra išdalinę daugiau nei 20 tūkstančių šviesą atspindinčių elementų, pasirodo, retas, kuris iš tiesų suvokia šios dovanos prasmę ir reikšmę visų saugumui.  Dažnu atveju atšvaitas tiesiog paliekamas namuose ar rankinės viduje. Vairuodama tamsiu paros metu ir pati pastebiu, kad daug pėsčiųjų keliuose elgiasi itin neapdairiai bei sunkiai matosi, ypač tokią žiemą, kaip ši. Nėra sniego, kuris išryškintų tamsius siluetus, artėjančius prie gatvės“, – mintimis dalijosi „Dynami:T Energy“ bei „Baltic Petroleum by Piano Piano“ komandų lenktynininkė Aistė Antanaitytė– Matukaitė.

« 1 5 »
« 1 11 »

Akcijos idėja
Trečiadienio akcija skirta ne tik priminti apie atšvaitus, bet ir parodyti, kaip pėstysis atrodo vairuotojo akimis. Gyventojai gavę vaizdinę informaciją, prisiminė, kaip matomas iš toli ryškiai apsirengęs žmogus, stovintis prie perėjos ir kaip matosi žmogus, dėvintis įprastus tamsios spalvos drabužius. Komentuojantys asmenys pripažino, kad reikėjo labai atidžiai įsižiūrėti, kad pamatytų kone juodai apsirengusį pėsčiąjį, o kiti teigė, kad jo ten visiškai nėra.
„Tai puikiai atspindi, kokia didelė atšvaitų svarba. Kiekvieno tamsiai apsirengusio ir be atšvaito paprašėme įžiūrėti žmogų nuotraukoje, retas kuris pamatė. Atstovaudami vairuotojus pasakėme: „Taip, aš tavęs NEmatau“. Dauguma teigė, jog matydami artėjantį automobilį, mano, kad ir vairuotojas juos aiškiai pastebi, tačiau, galiausiai, susimąstė, jog taip tikrai nėra. Akcijos metu siekiame ne tik įteikti atšvaitus, bet ir iškelti problemą, jog žmonės susimąstytų apie savo ir kitų saugumą kelyje. Labai svarbu ne tik matyti pačiam, bet ir būti matomu“, – apie pagrindinį akcijos tikslą pasakojo lenktynininkė A. Antanaitytė–Matukaitė.
Jau bene šešerius metus „Dynami:t Energy“ – viena labiausiai socialiai atsakingų lenktynių komandų Lietuvoje. Šalia sportinės veiklos, jie vienija ir kelias dešimtis automobilių bei motociklų sporto disciplinų entuziastų, kurie šalia trofėjų kaupimo lentynose, rūpinasi ir visuomenės gerove, dalyvaudami socialiniuose projektuose ir bendradarbiauja su tokiomis instancijomis, kaip Lietuvos Respublikos policija. Kiekvienais metais dirbdami viešindami saugaus eismo bei socialines problemas, šį kartą, kartu su draugais „Dynami:t by EFEKT“ lenktynių komanda susivienijo su įstatymų sargais bendro tikslo vardan. „Dirbdami su socialiniais projektais, jau pastebėjome, kad žinutė iš lenktynininkų pasiekia daugiau, tad stengiamės padėti viešinti informaciją visų mūsų labui ir saugumui užtikrinti“ – sakė lenktynininkas Mantas Matukaitis.
Tiek Kauno policijos pareigūnai, tiek patys sportininkai tikina, jog tokių akcijų bus daugiau ir pabrėžė, kad kelyje svarbiausia atidumas ir kelių taisyklių laikymasis.

Šaltinis: http://kaunas.policija.lrv.lt/

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments