MiestasVideo

Ledos kapines tvindo vanduo: kodėl nėra vykdoma melioracija? (VIDEO)

0

Pakaunėje įsikūrusios Ledos kapinės atvykusius pasitinka ne itin maloniai: balose skęsta kapavietės, plaukia gėlės,  o mediniai kryžiai supuvo. Kapinės keliuke išmaltos didžiulės provežos – čia įklimpo karstą vežęs katafalkas. Pakalbinti kauniečiai teigia, kad ši situacija nesikeičia jau 10 metų. Kodėl iki šiol šioje vietoje nėra atlikta melioracija,o vietinė valdžia iki šiol nesiėmė jokių veiksmų?

Į Kauno rajone įsikūrusias kapines artimųjų kapų atvykusi moteris teigia, kad situacija čia nesikeičia jau ilgus metus. Išsamų kaunietės komentarą rasite TV3.lt vaizdo įraše žemiau:

Norint pasiekti kai kurias kapavietes prireikia net guminių batų. Vandens ant kai kurių takų yra gerokai virš kauliuko. Baisiausia situacija Ledos kapinėse pavasarį ir po gausesnio lietaus –  dalis amžinojo poilsio vietų tiesiog pradingsta po vandeniu.  Šiai problemai spręsti žmonės kapinių praėmimuose patiesė lentų, pripylė žvyro. Kiti kapus bando apsaugoti juos pakeldami kiek aukščiau.

Pačiose šlapiausiose kapinių vietose kauniečiai net atsisako laidoti žmones. Šios kapinės veikia jau dešimtmetį. Tiek pat laiko situacija kapinėse  piktinasi ir vietos gyventojai.  Oficialiai jos priklauso Kauno rajonui, tačiau pagal seną susitarimą beveik pusantro hektaro teritorijoje leista laidoti ir miesto gyventojus. Dabar žmonės čia laidojami nebent šeimos kapavietėse. Vis gi, čia amžino poilsio atgulė ir daugybė neatpažintų asmenų.

Susidariusią situaciją pakomentavo  bendrovės „Kapinių priežiūra“ direktorius Ričardas Čėsna: „Visa teritorija yra ganėtinai šlapia. Tai gana  šaltiniuota vieta. Plotas, kuriame  leista laidoti kauniečius, yra įsikūręs labai žemoje vietoje. O tai tik dar labiau paaštrina visą situaciją.“

TARPTAUTINIS SENTURGIS „LAIKO RATU“ balandžio 23-25 d.

Paklausus ar gauna skundų dėl šių kapinių, Kauno rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris atsakė: „Žinoma, skundų gauname, bet ir teisės aktai niekaip kitaip nereglamentuoja, kad nelaidoti ar paskirti kitą vietą.“

Nei viena iš institucijų už šią problemą nenori atsiimti atsakomybės ir vis permeta ją viena kitai.  Bendrovės „Kapinių priežiūra“ atstovas teigė, kad įmonė savo kapinių dalį prižiūri tinkamai. Vis gi investuoti tūkstantinių lėšų į melioraciją ji tiesiog negali.

Tuo tarpu Kauno rajono valdžios atstovai  teigia ruošiantys projektą ir kapinėse ateityje įrengsiantys lietaus nuotekų surinkimo tinklus. „Esame pasiryžę sutvarkyti šią teritoriją, šiais metais planuojame parengti projektą. Sieksime sutvarkyti vandenį ir įrengti pėščiųjų takus“, – sakė M. Rikteris. Be to artimiausiu metu Ledos kapinės bus dar labiau praplėstos – joms buvo skirtas papildomas 8 hektarų plotas.

tv3.lt vaizdo įrašas

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas