MiestasNaujienosVideoŽmonių istorijosLaisvės alėja kauniečių akimis: ko tikėjosi ir kas džiugina?

Avatar Gabrielė Lukšytė2019 4 balandžio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

2015 metų pradžioje prasidėjo Kauno širdies – Laisvės alėjos – rekonstrukcija, kurios pirmasis etapas baigėsi praėjus maždaug dvejiems metams po griovimo darbų pradžios. Šiuo metu, 2018 metų pradžioje prasidėjęs, antrasis rekonstrukcijos etapas gana sparčiai juda modernaus ir šiuolaikinio traukos centro link.

Kauniečiams.lt aiškinosi, ką apie naująsias formas įgaunančią Laisvės alėją mano patys Kauno gyventojai ir kokią šios legendinės vietos viziją turi tie, kurie čia lankosi kasdien.

Rekonstrukcija ir augalija

Dar visai neseniai Kauną drebino įvairūs skandalai, dėl Laisvės alėjos rekonstrukcijos metu pažeidžiamos floros. Čia labiausiai buvo susirūpinta ilgus metus augančiais medžiais, kurių šaknis menamai kapojo grindinį tvarkantys darbininkai. Tačiau panašu, kad ne visi kauniečiai tame įžvelgia problemas.

Vienas iš kalbintų kauniečių teigia, kad augalai Laisvės alėjoje neatrodo pažeisti, bet net jei ir pasitvirtins šaknų pažeidimas, tai medžių atsodinimas nebus problema: „Jeigu vieną kitą šaknį nukirs, tai medis vis tiek gyvuos. O gal reiks ir atsodint.“

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kita, dažnai Laisvės alėjoje besilankanti, kaunietė teigia, kad tai – skaudi tema:  „Laikas parodys. Aišku, buvo galima ir daugiau dėmesio skirti. Nebūtina sodinti naujų medžių, bet šituos reikia išsaugot.“

Didžiausios rekonstrukcijos problemos

Nors daugelis kalbintų miestiečių džiaugiasi gražėjančia Kauno širdimi, bet visgi problemų įžvelgti gali kone kiekvienas. Dažniausiai kauniečiams kliūna ilgai užsitęsią rekonstrukcijos darbai, kurių trukmė po truputį žengia link ketverių metų ribos.

Kita aptarta problema – darbai trukdo praėjimui. Tiesa, net jeigu praeiti ir sunku, visgi tai – įmanoma. Todėl kauniečiai gana geranoriškai žvelgia į laikinus nesklandumus ir kantriai laukia darbų pabaigos.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Laisvės alėjos vizija

Didžioji dauguma pasisakiusių kauniečių mano, kad savivaldybės sudaryta Laisvės alėjos rekonstrukcijos pabaigos vizija tenkina jų poreikius. Ryškėjantis pabaigos paveikslas – gražus ir atitinkantis tiek modernumo, tiek ir klasikos gerbėjų skonius, o svarbiausia čia – bent minimaliai išlaikyti senąjį įvaizdį.

„Turėtų palaikyti tą tradicinį, klasikinį Laisvės alėjos stilių. Išlaikyti paveldą, kad būtų kažkiek ir senų detalių. Kad nebūtų  perrekonstruota ir per daug modernu.“, – teigė kalbintos studentės.

Kitas kalbintas miestietis teigia, kad geresnės vizijos, nei kylanti dabar, tikrai neįsivaizduoja: „Kaip dabar žiūriu, tai čia geresnės vizijos nemanau, kad gali būt. Labai viskas tvarkinga. Patenkintas – super.“

Plačiau apie tai, ką kauniečiai mano apie rekonstruojamą Laisvės alėją ir kaip, jų vizijos atsispindi ryškėjančiame rezultate, sužinosite vaizdo įraše.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »
Dalinkitės su savo draugais
  • Prenumeruokite naujieas
  • Scroll Up