Connect with us

Rajonas

Laikinojo apgyvendinimo namuose gyvenančioms moterims su vaikais reikia padėti išdrįsti

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kėdainių pagalbos šeimai centro Laikinojo apgyvendinimo namuose motinai ir vaikui šiuo metu saugią užuovėja rado keturios moterys ir šeši vaikai, du iš jų dar kūdikiai.  Visų mamų praeityje – alkoholis, smurtas. Visoms reikalinga pagalba išdrįsti žengti pirmąjį žingsnį į kitokį gyvenimą. Psichologų teigimu, lūžis įvyksta problemą pripažinus, šios moterys tai jau padarė.

Kėdainių rajone fiksuojama bene daugiausiai vaiko teisių pažeidimų Kauno regione. Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriui (VTAS) šiame rajone vadovaujanti Vilma Juškevičienė sako, kad iešo būdų padrąsinti į sudėtingą situaciją patekusias šeimas ar mamas, nuo jų motyvacijos keistis priklauso vaikų likimas.

Susitikusi su šiuo metu saugiai gyvenančiomis, nors ankstesnio gyvenimo vis dar įbaugintomis mamomis, V. Juškevičienė ragino nepasiduoti ir paaiškino, ką pirmiausiai turėtų daryti, tam kad galėtų užtikrinti vaikams saugumą ir visavertį gyvenimą. Moterys susitikimo pageidavo pačios, buvo atviros.

 Besilaukdama antro, nusprendė gyventi blaiviai

Vida T. (vardai pakeisti) turi du vaikus, bet rūpinasi tik kūdikiu. Vyresniojo neaugina jau dvejus metus, nuolatinė vaiko globėja yra moters mama. Pagrandukas dar tik neseniai išvydo pasaulį. Trisdešimtmetė prisipažino, kad priklausoma nuo alkoholio buvo jau seniai, o ryžto keistis suteikė užsimezgusi gyvybė. Tuomet ji pati sau pasakė – „užtenks“.

Pasak V. Juškevičienės, jauna moteris uoliai dalyvauja visose įmanomose pagalos programose. Įveikti priklausomybę nuo alkoholio nėra lengva, bet dabar jau tvirtai eina sveikimo keliu. Pati mama atviravo, jog būtent po metus trukusios Minesotos programos (šios programos pagalba sveikstama nuo įvarių priklausomybių: narkomanijos, alkoholizmo, rūkymo ar net azartinių lošimų ir interneto) pasaulis atsivėrė kitomis spalvomis. Po ilgos pertraukos susitiko su pas mamą augančiu vaiku, vėl ėmė megztis jųdviejų ryšys.

„Patariau, palikus laikinojo apgyvendinimo namus, neskubėti grįžti į kaimą, kur laukia buvę išgertuvių draugai, susirasti naują būstą nuomai arba kreiptis į Savivaldybę dėl socialinio būsto. Moteris pradeda rūpintis vaiko susigrąžinimu. Paaiškinau, kad turi teisę gauti nemokamą pirminę teisinę pagalbą: padės parengti dokumentus  teismui dėl neterminuotos tėvų valdžios panaikinimo ir nuolatinės globos nutraukimo“, – pasakoja vaiko teisių atstovė.

Kūdikį rūpestingai prižiūrinti mamytė trokšta kuo greičiau apkabinti abu savo vaikus. Ji neslepia, pykdavusi ant savo motinos, kaltinusi, bet dabar yra jai labai dėkinga, kad kritiniu metu pasirūpino mažyliu, o vaikui nereikėjo augti tegu ir mylinčioje, bet svetimoje šeimoje arba globos įstaigoje.

Jautėsi priklausoma nuo smurtautojo

Jūratė M. glaudžia tris vaikus. Moteris pasakoja, kad girtavo kartu su vyru, tarp jų kildavę konfliktai pasibaigdavo smurtu. Vaikai buvo perkelti į saugią aplinką ir tik neseniai moteris juos susigrąžino, padariusi daug ryžtingų sprendimų, visų pirma – išėjo iš smurtautojo namų.

Moteris atvira – stimulas keistis buvo vaikų praradimas. Vyras sveikimo keliu eiti nenorėjo, moters prašomas atsisakė kartu dalyvauti tėvystės įgūdžių stiprinimo programoje, važiuoti gydytis nuo priklausomybės alkoholiui nesutiko.

Pasak smurtą išgyvenusią Jūratę M. drąsinusios vaiko teisų specialistės, moteris labiausiai baiminosi artėjančių skyrybų metu netekti vaikų.  „Neturi nuosavo būsto, mano, jog butą turintis sutuoktinis bus pranašesnis prieš ją dėl teisės auginti vaikus. Tuo jis ją nuolat šantažavęs, – paskojo specilaistė. – Patikinau, kad nuosavybės neturėjimas nėra kliūtis auginti vaikus. Mama labai stengiasi, mokosi įveikti sunkumus, ir tai jos stiprioji pusė, ji gali tinkamai rūpintis savo dviem vaikais“, – kalbėjo V. Juškevičienė.

Penkiamesčiui padeda atsikratyti smurtinio bendravimo

Monika L. saugios pastogės ieškojo bėgdama nuo smurtavusių sutuoktinio ir pilnamečio sūnaus. Kartu su mama gyvena penkiametis pagrandukas. Moteris vėl patiria smūgius – tokį pat elgesį prieš mamą atkartoja mažas vaikas.

„Vaikui ir mamai teikiama psichlogo pagalba. Mama labai išgyvena, nerimauja, paaiškinau, kad vaikučio sveikimo procesas nebus greitas: reikės labai daug kantrybės ir atidumo, besąlyginės meilės, – akcentavo  pašnekovė. – Vaikas tiesiog atkartoja šeimos modelį, jis jausmus reiškia, kaip šeimoje buvo įprasta. Tad viskas susitvarkys, bet reikia kantrybės“.

Laikinojo apgyvendinimo namai yra įstaiga, kur smurtą, patyčias patyrusios mamos su vaikučiais gali rasti laikiną prieglobstį. Mamos čia apgyvendinamos jaukiuose kambariuose, joms suteikiama psichologo, socialinio darbuotojo pagalba, jos mokomos tvarkytis buityje, rūpintis vaikais, finansinio raštingumo. Specialistų komanda deda visas pastangas, kad išėjusios iš šių namų moterys galėtų gyventi pilnavertiškai.

Skaityti toliau

Rajonas

Garliavoje pasveikinti Lietuvos jaunučių rankinio čempionai (foto)

Trečiadienį Garliavos sporto ir kultūros centre pasveikintos vaikinų ir merginų rankinio komandos, kurios Lietuvos jaunučių čempionate iškovojo aukso medalius.

„Garliava nuo seno žinoma kaip rankininkų kraštas. Čia užaugo ne viena aukštu meistriškumu pasižymėjusi profesionalių sportininkų karta. Ne išimtis esate ir jūs. Džiaugiamės, kad garsinate Kauno rajono vardą visoje Lietuvoje“, – sveikindamas jaunuosius sportininkus kalbėjo vicemeras Paulius Visockas.

Finalo ketverto varžybos vyko pirmąjį rugsėjo savaitgalį Garliavoje. Jaunosios Kauno rajono rankininkės, treniruojamos Ernestos Žilienės, finale parodė savo pranašumą ir iškovojo pirmąją vietą. Kauno rajono merginoms buvo įteikta čempionių taurė.

Nuo merginų neatsiliko ir Kauno rajono sporto mokyklos vaikinai. Finalo susitikime trenerės Laimos Bernatavičiūtės-Baranauskienės auklėtiniai po atkaklios kovos išplėšė pergalę ir pasipuošė aukso medaliais. Iš viso Lietuvos jaunučių vaikinų rankinio čempionate dalyvavo 20 komandų.

Seimo narė Raminta Popovienė, paauglystėje taip pat žaidusi rankinį, pripažino, jog ši sporto šaka ir varžybos reikalauja daug ištvermės, didelio pasiruošimo ir atsakomybės. „Nepraraskite entuziazmo, jaunatviško veržlumo bei sportinio užsispyrimo ir tuomet visi laimėjimai bus jūsų“, – linkėdama dar didesnių pergalių ateityje teigė R. Popovienė.

Kauno rajono sporto mokyklos direktorius Artūras Pūras ir Kauno rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas sportui Arūnas Talalas rankininkams įteikė atminimo dovanėles

Skaityti toliau

Rajonas

Startas: statybininkai pradeda Lapių lopšelio–darželio rekonstrukciją (foto)

Šiais metais Kauno rajone statybininkų brigadų sulaukė ne viena ugdymo įstaiga, pradėtos ilgai lauktos pastatų renovacijos. Rajono savivaldybė nemažina apsukų ir pradeda dar vienos švietimo įstaigos – Lapių lopšelio–darželio pastato – rekonstrukciją. Trečiadienį įvyko pastato perdavimo rangovams ceremonija, kurioje dalyvavo ir vietos bendruomenės atstovai.

Kauno r. Lapių lopšelio–darželio pastatas pastatytas 1985 m. Jį lanko 76 vaikai. Jiems mokymosi sąlygos yra apsunkintos, ypač šaltuoju metų laiku, nes pastatas nėra apšiltintas, pralaidžiomis sienomis, viduje jaučiama drėgmė, neefektyviai naudojama energija.

„Lygiai prieš 35-ius metus darželis duris atvėrė pirmiesiems vaikučiams. Skaičiavome, kad užauginome 2 žmonių kartas. Per tiek metų keitėsi vaikai, darbuotojai – atėjo laikas atsinaujinti ir darželio pastatui. Po rekonstrukcijos jis taps jaukus mūsų mažiesiems, modernus, pritaikytas žmonėms su negalia“, – šventės metu kalbėjo Lapių lopšelio–darželio direktorė Ina Krisikaitienė.

Rekonstrukcijos metu bus atliktas kapitalinis pastato remontas: sienų, stogo ir fasado šiltinimas, apdailos darbai, šildymo sistemos atnaujinimo darbai, naujos stogo dangos įrengimas, lietaus surinkimo ir nuvedimo sistemos atnaujinimas, langų ir durų keitimas. Prie darželio bus įrengtos automobilių stovėjimo vietos, vaikų žaidimų aikštelė, sutvarkyti pėsčiųjų takai, aplinka.

Pastate po rekonstrukcijos atsiras 5 ikimokyklinio ugdymo vaikų grupės. Pirmame aukšte įsikurs 2, o antrame – 3 grupės. Po rekonstrukcijos darželį galės lankyti 92 vaikučiai. „Kai statybininkai pabaigs darbus, galėsime priimti papildomai vieną grupę“, – patikslino direktorė.

Su rekonstrukcijos darbų pradžia darželio bendruomenę sveikino Seimo narė Raminta Popovienė. „Atsinaujinus darželiui, atsiras ir geresnė ugdymo kokybė – ko ir linkiu“, – sakė seimūnė.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, perduodamas darželio pastatą rangovams, dar kartą priminė, kad savivaldybei vaikai ir jų gerovė yra ir visada bus prioritetas.

„Vaikų švietimas yra mūsų visų ateitis, esame už tai atsakingi. Todėl man labai džiugu šiandien duoti startą statybos darbams Lapių lopšelyje-darželyje. Tikiu, kad pastato rekonstrukcija nesutrukdys ir toliau mažiesiems teikti kokybišką ugdymą“, – sakė meras.

Rangos darbus atliksiančios UAB „Inti“ statybos direktorius Mindaugas Švilpa pažadėjo, kad vaikai į renovuotą darželį sugrįžti galės jau pavasarį. „Tikiu, kad su darželio bendruomene būsime darni komanda ir dirbsime išvien, kad darbus galėtume pabaigti kuo greičiau“.

Bendra projekto vertė – 822,8 tūkst. eurų: 92 tūkst. eurų ES lėšos, likusi suma – savivaldybės biudžeto lėšos.

Skaityti toliau

Rajonas

Pagalbos reikia ne tik šunims, bet ir kiaulėms

kaunieciams.lt

Paskelbta

Pirmadienį Kauno rajono savivaldybėje įvyko pasitarimas, kuriame buvo aptartos netinkamai laikomų gyvūnų problemos. Pasitarime dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT), Savivaldybės ir gyvūnų globos organizacijos „Nuaras“ atstovai.

Problemos išryškėjo po to, kai visuomenininkų pastangomis įvairiose Lietuvos vietose buvo aptiktos nelegalios šunų veisyklos, o rugsėjo 10-osios vakarą Kauno rajono Naujasodžio kaime vyko bene didžiausia iki šiol Lietuvoje šunų paėmimo operacija.

Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė patvirtino, kad nuošalioje sodyboje gyvūnai buvo laikomi narvuose, antisanitarinėmis sąlygomis. „Tvyrojo baisi netvarka ir smarvė“, – pasakojo seniūnė.

Pagal sutartį su Kauno rajono savivaldybe, 81 šuo iškeliavo į gyvūnų globos namus „Nuaras“. Įmonės direktorė Jurgita Gustaitienė pasakojo, kad sodyboje šunys beveik nelojo, jie buvo laikomi ant grotų, todėl jų eisena sutrikusi. Dabar specialistai tiria, ar keturkojams nebuvo specialiai sužalotos balso stygos.

„Nuaro“ direktorė spėja, kad tai tik gerai organizuoto prekybos šunimi tinklo viršūnėlė. „Įtariu, kad Lietuvoje veikia nusikalstamas susivienijimas, nelegaliai prekiaujantis veisliniais gyvūnais, o juos laikantys žmonės yra tik paprasti vykdytojai“, – kalbėjo J. Gustaitienė.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad savivaldybė neliks nuošalyje ir padės kompensuoti gyvūnų išlaikymo finansinius kaštus.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento vadovė Daiva Švelnienė sakė, kad minėtai veisyklai VMVT išdavė leidimą tik dviems šunims, o surasta kelios dešimtys.

Ji pastebėjo, kad už žiaurų elgesį su gyvūnais numatyta ne tik administracinė, bet ir baudžiamoji atsakomybė. Dėl Naujasodžio atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kol jis vyks, šunys bus prižiūrimi „Nuaro“ patalpose.

Susitikime taip pat aptarta situacija su UAB „Švaistūnas“. Šios įmonės savininkai Gaižėnų kaime (Ringaudų sen.) augina kiaules, kurios, pasak VMVT atstovų, taip pat laikomos netinkamose sąlygose. Už gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus įmonė jau yra bausta pinigine bauda. VMVT atstovai tvirtino, kad sudarytas grafikas, pagal kurį kiaulių skaičius fermoje sparčiai mažinamas.

Skaityti toliau

Kultūra

2020 M. KAUNO REGIONE BAIGTI ĮGYVENDINTI TRYS PROJEKTAI PAGAL PRIEMONĘ NR. 05.4.1-CPVA-R-302 „AKTUALIZUOTI SAVIVALDYBIŲ KULTŪROS PAVELDO OBJEKTUS“

kaunieciams.lt

Paskelbta

Meninė instaliacija „Maironio tėvų namai“ įkurdinta Bernotuose-Maironio tėviškėje.

Kauno regione baigtas įgyvendinti projektas „Pasandravio istorinio draustinio-poeto Maironio tėviškės ir gimtinės pritaikymas kultūrinėms ir edukacinėms reikmėms“ pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos (toliau – ES) fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ priemonę Nr. 05.4.1-CPVA-R-302 „Aktualizuoti savivaldybių kultūros paveldo objektus“ (toliau – priemonė).

Projekto, kuriam skirta 213 975,28 Eur ES struktūrinių fondų ir 37 760,35 Eur Raseinių rajono savivaldybės biudžeto lėšų, tikslas – kompleksiškai sutvarkyti ir pritaikyti kultūrinėms ir su jomis susijusioms edukacinėms reikmėms Pasandravio istorinio draustinio-poeto Maironio tėviškės ir gimtinės teritorijas.

Siekiant pagerinti Maironio tėviškės ir gimtinės prieinamumą, teikiamų kultūros ir edukacijos paslaugų kokybę, supažindinti lankytojus su vietos istoriniu kontekstu, užmegzti diskusiją tarp lankytojo ir kultūros paveldo objekto, pasitelktos naujos technologijos ir meniniai sprendimai, kurių pagalba sukurta įdomi kultūrinio pažinimo aplinka, skatinanti domėtis paveldu ir jo istorija, ugdanti lankytojų kūrybiškumą.

Meninė instaliacija „Pasandravio dvaras“, kuri atkuria prarasto dvaro aplinką, aktualizuoja poeto gimtinę. Pagal archyvuose surinktus ikonografinius dokumentus unikaliai atkurtas tikslus gimtojo Maironio dvaro pastato kontūras, per menininko žvilgsnį įprasmintas praeities, dabarties ir gamtos ryšys, būties laikinumas.

Pasandravio dvarvietėje atlikti tvarkybos darbai – sutvarkytas akmeninis XIX a. svirnas (pakinktinė), – perdengtas stogas, pakeista grindų danga (asla), įrengta žaibosauga, restauruotas įspūdingo dydžio akmens mūro šulinys – atstatyta antžeminė akmens mūro dalis, pakeista medinė svirtis.

Įrengta meninė video projekcija svirne – galinės sienos vietoje iškyla vaizdai: Maironio šeima, susimąstęs poetas, jo poezijos posmai.

Įrengta meninė video ir šviesų projekcija šulinyje – pakėlus šulinio dangtį – ant akmens „parašytos“ Maironio eilės, šviesos išryškina įspūdingo dydžio akmeninį šulinį.

Pasandravį ir Bernotus jungiančiame Ąžuolų take tarp žaliuojančių 155 ąžuolų įrengta dešimt sūpynių – atokvėpio vietos mažiems ir dideliems.

Sukurta instaliacija „dainuojantis suolelis“ – prie senosios Maironio vaikystę menančios pušies atsisėdusį pailsėti sodybos svečią apgaubia dainų „Lietuva brangi“, „Už Raseinių“ melodijos, Maironio poezijos posmai.

Meninė video projekcija Bernotų svirne, palėpėje, išnyksta sienos – atgyja buvę vaizdai, atsiranda ir pabėga Maironio posmai, į namus „sugrįžta“ kunigas Jonas Mačiulis Maironis.

Įsigytas interaktyvus stendas (lauko ekranas) ir įrengtas Maironio tėviškėje Bernotuose taip pat įsigyta ir sumontuota Sanitarinė įranga (pilnai įrengtas ir paruoštas naudojimui autonominis sanitarinis konteineris-sanitarinės patalpos su nuotekų ir vandens talpomis ir pritaikytas naudotis vyrams, moterims ir neįgaliesiems).

Pagal priemonę 2020 m. baigti įgyvendinti dar du projektai. Vienas iš jų Birštono savivaldybės administracijos inicijuotas projektas – „Birštono savivaldybės kultūros paveldo objektų aktualizavimas“. Šiuo projektu siekiama aktualizuoti Birštono muziejų ir padidinti kultūros paslaugų pasiūlą ir prieinamumą, pagerinant jų kokybę, taip skatinant papildomus lankytojų srautus. Bendra projekto vertė 90 501,24 Eur, iš kurių ES struktūrinių fondų lėšos – 67 967,83 Eur ir Birštono savivaldybės biudžeto lėšos – 22 533,41 Eur.

Kauno rajono savivaldybės administracijos įgyvendintas projektas – „Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios tvarkyba“, kuriam skirta 627 358,44 Eur ES struktūrinių fondų ir 530 641,56 Eur Kauno rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Projektu siekta pritaikyti kultūrinių bei su jomis susijusių edukacinių, ekonominių, socialinių ir bendruomeninių poreikių tenkinimui Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią bei atskleisti šio kultūros paveldo objekto vertingąsias savybes.

Šiuo metu pagal priemonę įgyvendinami dar trys Kauno regione suplanuoti projektai iš septynių. ES struktūrinių fondų lėšų sumos limitas Kauno regionui – 1 342 488,15 Eur.

Skaityti toliau

Rajonas

Atidarytas kelias nuo Vilemų kaimo iki Ežerėlio miesto

Baigėsi naujo kelio Vilemai–Ežerėlis tiesimas Kauno rajone. Zapyškio seniūnijos gyventojai džiaugiasi, nes 2,7 kilometrų ilgio kelias sujungė Ežerėlį ir Ringaudus, o įmonių, kurios įsikūrusios šioje teritorijoje, transportui nebereikės važiuoti per Ežerėlį ir Zapyškį, jis bus nukreiptas į naują kelią.

Projektas, kurio bendra vertė šiek tiek daugiau nei 1 mln. eurų, įgyvendintas Kauno rajono savivaldybės, privačios įmonės UAB „Klasmann-Deilmann Ežerėlis“ bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos skiriamų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšomis. Privatus verslas į kelio statybą investavo 323,2 tūkst. eurų.

Kelio atidarymo iškilmėse dalyvavęs Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas džiaugėsi puikiu vietos verslo ir savivaldybės bendradarbiavimu. „Šis kelias puikus pavyzdys, kaip dirbant kartu su verslu galime pasiekti tokių rezultatų. Tikslingai panaudojome lėšas, skirtas verslo plėtros sąlygoms gerinti Kauno rajone“, – pabrėžė meras.

Naujasis kelias atneš ekonominės naudos ir kitoms toje teritorijoje įsikūrusioms įmonėms: UAB „Erelita Furniture“, UAB „Vinapack“, AB „Kauno energija“ ir kt. „Nebereikės važiuoti per Ežerėlį ir Zapyškį, sumažės tarša gyventojams ir piko metu susidarančios automobilių spūstys Šakių plente“, – aiškino meras V. Makūnas.

UAB „Klasmann-Deilmann Ežerėlis“ direktorius Giedrius Kavaliauskas pasakojo, kaip gimė šis bendradarbiavimas tarp verslo ir savivaldybės. „Mūsų įmonės bazė buvo morališkai pasenusi, o durpyno ištekliai mažėjo, todėl norėjome persikelti iš vakarinės Ežerėlio dalies į rytinę, arčiau gamtinių išteklių. Tačiau pyktis su gyventojais nenorėjome, juk mūsų transportas būtų važiavęs per miestą. Ieškojom sprendimų, ir mums čia labai padėjo Kauno rajono savivaldybė. Šiandien ne tik mūsų bazė persikėlė, bet ir turime puikų kelią. Linkiu, kad jis būtų saugus juo keliaujantiems“, – šventės metu sakė direktorius G. Kavaliauskas.

Renginio svečiai išbandė, ar kelias tikrai gerai įrengtas, juo pasivažinėdami. Ežerėlyje įkurto technikos muziejaus savininkas Giedrius Liubinas tam davė įspūdingo dydžio automobilius.

Visi vienbalsiai patvirtino – kelias kaip stiklas, važiuoti juo labai patogu, todėl negailėjo gerų žodžių rangovams UAB „Radė“, kurie pasidarbavo išties puikiai – darbus buvo planuojama baigti per 36 mėn., o rangovas juos atliko per 12 mėn.

Šio krašto žmonės dar šįmet sulauks ir daugiau infrastruktūros gerinimo darbų. Iki 6 metrų bus praplatinta Gelžkeliuko gatvės atkarpa, kuria išvažiuojama į valstybinį kelią Juragiai–Dievogala–Mitkūnai.

Skaityti toliau

Rajonas

Kauno rajone atskleista dar viena nelegali šunų daugykla – konfiskuoti 82 šunys

kaunieciams.lt

Paskelbta

Vakar, rugsėjo 10 d., Kauno rajone buvo atskleista dar viena kraupi gyvūnų daugykla. Į Informaciją, kurią pateikė anoniminis šaltinis, operatyviai sureagavo „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“, Všį „Dogspotas“, gyvūnų globos organizacija „Lesė“, „Laisvės TV“ ir  policijos bei  VMVT atstovai.

Ryte, nuvykę į vietą, specialistai ir neabejingi žmonės rado auškta tvora aptverta pastatą. Susisiekus su galima daugintoja, ši pranešė, kad namie bus tik 19 val. – „Matyt, tikėdamasi, kad tarnybos iki to laiko išsiskirstys. Tačiau, matėme, kad teritorijoje vyko sujudimas. Įtariama, kad daugintojai tvarkėsi. Nepaisant to, kuomet vakare pagaliau patekome į pastatą, vaizdas šokiravo.“ – Pasakojo „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ atstovė Beatričė Vaitiekūnė – Pliuskė.

Savininkė buvo registruota kaip veisėja, laikanti dvi buldogų veislės kalytes. Tačiau tarp konfiskuotų šūnų – pačių įvairiausių veislių šunys. Tarp kurių ir kelios neščios kalės, keliolika ką tik gimusių šunyčių.

Šiuo metu konfiskuoti šunys laikomi gyvūnų prieglaudoje „Nuaras“, nes ši prieglauda turi sutartį su Kauno rajono savivaldybe.  Kokia jų ateitis – spręs teismas.

„Rūpinsimės ir stebėsime, kad šie šunys būtų dovanojami tik sterilizuoti. Širvintų atvejis parodė, kad net keli šunys turėjo prieglaudos mikroschemas. Būtina sustabdyti šį kankinimo ratą, o pagrindinė priemonė tai pasiekti – sterilizacija.“ – Kauniečiams.lt teigė B. Vaitiekūnė – Pliuskė.

Visus ką nors žinančius apie kankinamus gyvūnus, kviečiame pranešti čia

Daugiau informacijos aprie projektą ir galimybę prie jo prisidėti arba  paaukoti čia

 

Skaityti toliau
Naujienosprieš 1 d.

SAM primena dėl ligos išmokos vaikams esant izoliacijoje: ką turėtų žinoti tėvai

Vyriausybė šią savaitę pritarė siūlymui mokėti ligos išmokas už mažų vaikų ar vaikų su negalia priežiūrą, kai jiems paskiriama privaloma...

Miestasprieš 1 d.

„Kauno startuolių“ programai – Europos komisijos organizuojamo konkurso pripažinimas

Jau šeštus metus skaičiuojanti Kauno smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programa „Kauno startuoliai“ dalyvavo Europos komisijos organizuojamuose Europos verslininkystės skatinimo...

Naujienosprieš 2 d.

Veryga: keičiama kaukių dėvėjimo tvarka restoranuose – laukti maisto su kauke nereikės

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga feisbuke penktadienį paskelbė, kad nuo šiol sėdint prie stalo ar baro lankytojams nebeprivaloma dėvėti kaukių...

Lietuvaprieš 2 d.

Lietuva su JAV sutarė nuodugniai tikrinti 5G įrangos tiekėjus

Lietuva su Jungtinėmis Valstijomis pasirašė bendrą deklaraciją, kuria sutarė stiprinti bendradarbiavimą kuriant penktosios kartos komunikacijos tinklus 5G ir nuodugniai tikrinti...

Rajonasprieš 3 d.

Garliavoje pasveikinti Lietuvos jaunučių rankinio čempionai (foto)

Trečiadienį Garliavos sporto ir kultūros centre pasveikintos vaikinų ir merginų rankinio komandos, kurios Lietuvos jaunučių čempionate iškovojo aukso medalius. „Garliava...

Miestasprieš 3 d.

Geriausių šių metų policijos pareigūnų konkurse kauniečiai iškovojo antrąją vietą

Tai paaiškėjo po Trakų r. ir apylinkėse tris dienas vykusio Geriausios Lietuvos policijos pareigūnų komandos konkurso, kuriame varžėsi 10 geriausių...

Grožisprieš 3 d.

Vakarėlyje dalyvavusi Elvyra Monginienė prakalbo apie vyrų ištikimybę (foto)

Jaukų rudenio vakarą Kauno Juozapavičiaus prospekte šurmuliavo būrys Lietuvoje gerai žinomų žmonių. Juos į studijos gimtadienio šventę pakvietė vyrų ir...

Rajonasprieš 3 d.

Startas: statybininkai pradeda Lapių lopšelio–darželio rekonstrukciją (foto)

Šiais metais Kauno rajone statybininkų brigadų sulaukė ne viena ugdymo įstaiga, pradėtos ilgai lauktos pastatų renovacijos. Rajono savivaldybė nemažina apsukų...

Naujienosprieš 3 d.

Lietuva sutinka skirti 2,5 mln. eurų vakcinos nuo koronaviruso kūrimui

Siekdamas paspartinti vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) infekcijos kūrimą, Ministrų kabinetas sutiko skirti 2,5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) Skubios paramos...

Miestasprieš 3 d.

Jaunieji krepšinio ir futbolo talentai nuo šiol augs „Žalgirio“ akademijoje

Naujus mokslo metus Kauno „Žalgirio“ klubas pasitinka pristatydamas pokyčius vienoje iš klubo piramidės dalių. Nuo šiol jaunieji sportininkai Kaune bus...

Skaitomiausi