PasaulisSportas

L. Messi septintą kartą pelnė „Aukso kamuolio“ apdovanojimą

0

Argentinietis futbolo žvaigždė Lionelis Messi (Lionelis Mesis) pirmadienį pelnė rekordinį septintąjį „Auksinio kamuolio“ (Ballon d’Or) apdovanojimą, įteiktą pirmadienį per ceremoniją Paryžiuje.

Anksčiau šį prestižinį apdovanojimą L. Messi pelnė 2019 metais, o praeitų metų ceremonija buvo atšaukta dėl koronaviruso pandemijos. Argentinietis taip pat buvo apdovanotas „Auksiniu kamuoliu“ 2009, 2010, 2011, 2012 ir 2015 metais.

Praeitą sezoną 34 metų sportininkas įmušė 38 įvarčius per 48 rungtynes, žaisdamas klube „Barcelona“, ir iškovojo Ispanijos futbolo taurę (Copa del Rey).

Liepos mėnesį jo vadovaujama Argentinos vienuolikė laimėjo Amerikos taurės (Copa America) pirmenybes. Tai buvo pirmasis jo pelnytas reikšmingas  tarptautinis titulas per tviskančią karjerą, kurios didelę dalį L. Messi praleido „Barcelona“ klube. Tačiau rugpjūtį argentinietis jaudinamai atsisveikino su stadionu „Camp Nou“ ir perėjo į klubą „Paris Saint-Germain“ (PSG).

Kaip PSG žaidėjas L. Messi iki šiol sudalyvavo tik 11-oje rungtynių ir pelnė keturis įvarčius.

Dabar jis yra pelnęs dvigubau daugiau „Auksinių kamuolių“ negu senas varžovas Cristiano Ronaldo (Krištianu Ronaldu). Jie abu triumfavo per 12 iš 13 pastarųjų apdovanojimų ceremonijų, išskyrus 2018 metus, kai „Auksinis kamuolys“ atiteko Lukai Modričiui.

Per apdovanojimo žiuri, kurią sudaro žurnalistai iš viso pasaulio, balsavimą, antras liko rezultatyvus klubo „Bayern Munich“ puolėjas Robertas Lewandowskis (Robertas Levandovskis), o trečia vieta atiteko „Chelsea“ klubo ir Italijos rinktinės žaidėjui Jorginho (Žoržinju).

Tuo metu Ch. Ronaldo tenkinosi šešta vieta.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis