Connect with us

Mokslas

L. Jasiūno daktaro disertacijos “Atliekinės biomasės termocheminis suskystinimas ir aukštesnės vertės bioproduktų sintezė” gynimas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Autorius, institucija: Lukas Jasiūnas, Kauno technologijos universitetas

Mokslo sritis, kryptis: technologijos mokslai, chemijos inžinerija, T005

Mokslinis vadovas: Doc. dr. Linas Miknius (Kauno technologijos universitetas, technologiniai mokslai, chemijos inžinerija, T005)

Chemijos inžinerijos mokslo krypties disertacijos gynimo taryba:
Prof. Dr. Raimundas Šiaučiūnas (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, chemijos inžinerija, T005) – pirmininkas
Prof. Dr. T. Richard Hull (Centrinio Lankašyro universitetas, Jungtinė Karalystė, gamtos mokslai, chemija, N003)
Prof. Dr. Vytautas Mickevičius (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, chemijos inžinerija, T005)
Dr. Birutė Sapijanskaitė-Banevič (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, chemijos inžinerija, T005)
Dr. Nerijus Striūgas (Lietuvos Energetikos Institutas, technologijos mokslai, energetika ir termoinžinerija, T006)

Disertacijos gynimas vyksta nuotoliniu būdu, norintys stebėti transliaciją kviečiami prisijungti čia.

Su disertacija galima susipažinti Kauno technologijos universiteto bibliotekoje (K. Donelaičio g. 20, Kaunas).

Anotacija:

Poliuretanas – labai universalių polimerų, kurie iki šiol yra didžiąja dalimi gaminami iš naftos žaliavų, grupė. Įprastai, poliuretanas sintetinamas vykstant reakcijoms tarp poliolių ir polifunkcinių izocianatų. Gamyboje plačiai naudojami polieterio ir poliesterio polioliai. Solvoterminis suskystinimas yra sudėtingas termocheminis procesas, apimantis daugybę vienu metų vyksiančių ir tarpusavyje konkuruojančių solvolizės reakcijų, kurios švelniomis arba vidutinėmis sąlygomis su homogeniniu katalizatoriumi skaido cheminius ryšius biomasėje. Priklausomai nuo pradinės žaliavos, biopolioliuose, gaminamuose šia technologija, gausu aromatinių ir alifatinių junginių, turinčių hidroksigrupių, paprastai pasižyminčių dideliu reaktyvumu ir tinkamų pakeisti naftos chemikalus gaminant poliuretano produktus. Šiame darbe buvo tiriamas trijų Lietuvoje gausių pramoninių biomasės šalutinių produktų skystinimas. Tokių atliekų, likučių ir šalutinių produktų panaudojimas galėtų technologiškai pažangias biomasės pramonės šakas priartinti prie efektyviu išteklių naudojimu pasižyminčios biorafinavimo koncepcijos ir žiedinės ekonomikos principų. Šiame darbe aptariami biopolioliai, pagaminti žaliaviniu gliceroliu medijuojama solvoterminio suskystinimo technologija, buvo sėkmingai panaudoti sintetinant didelės biomasės frakcijos standžias poliuretano putas ir adhezyvus, naudojant komercinius izocianatus ir polimerizacijos priedus. Buvo nustatytos šių galutinių produktų mechaninės, stabilumo, toksiškumo savybės ir pakartotinio panaudojimo potencialas.

Reklama

Mokslas

SMILES 2021: Socialiniai,humanitariniai mokslai ir menai šiuolaikinėje visuomenėje

kaunieciams.lt

Paskelbta

Papildomą informaciją apie renginį suteiks Eglė Butkevičienė (el.p. egle.butkeviciene@ktu.lt)

The post SMILES 2021: Socialiniai,humanitariniai mokslai ir menai šiuolaikinėje visuomenėje appeared first on Kauno technologijos universitetas.

Skaityti toliau

Mokslas

SMILES 2021: Socialiniai,humanitariniai mokslai ir menai šiuolaikinėje visuomenėje

kaunieciams.lt

Paskelbta

Papildomą informaciją apie renginį suteiks Eglė Butkevičienė (el.p. egle.butkeviciene@ktu.lt)

The post SMILES 2021: Socialiniai,humanitariniai mokslai ir menai šiuolaikinėje visuomenėje appeared first on Kauno technologijos universitetas.

Skaityti toliau

Mokslas

Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2021

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kovo 24-ąją dieną kviečiame sudalyvauti pirmą kartą Lietuvoje organizuojamame renginyje – „Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2021“.

Rentgeno spindulius, protonus ar anglies jonus galima naudoti kaip „peilį“, kuriuo itin tiksliai yra naikinami vėžiniai audiniai, nepažeidžiant aplinkinių kritinių organų. Naudodami spindulinės terapijos planavimo programą „matRad“ galėsite stebėti skirtingos spinduliuotės galimybes naikinant vėžinius audinius. Jūs pajusite tiesioginį fundamentalių tyrimų poveikį medicinai!

Pirmoji meistriškumo pamokos dienos pusė bus skirta susipažinti su Europos branduolinių tyrimų organizacijoje (CERN) vykdomais tyrimais, hadronų terapija ir būsimu praktiniu užsiėmimu. Antrojoje dienos pusėje seks praktinis užsiėmimas su hadronų terapijos planavimo programine įranga. Šis praktinis užsiėmimas jums leis patirti vėžinių susirgimų gydymo spinduline terapija ypatumus. Renginio dienos pabaigoje į tarptautinę hadronų terapijos meistriškumo pamoką jungsis įvairios pasaulio šalys, kurios naudoja pažangiausias technologijas medicinoje, ir bus aptarti praktinio užsiėmimo rezultatai.

Šiemet renginys įvyks nuotoliniu būdu – Zoom programos aplinkoje. Renginys skirtas 15-19 metų amžiaus moksleiviams (-ėms) ir pirmų kursų studentams (-ėms).

Pagrindinis renginio iniciatoriai: Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos sklaidos centras.

Renginio partneris: Nacionalinis vėžio institutas.

Registracija į renginį:  https://hadrontherapy.ktu.edu/#Registracija

Daugiau informacijos apie renginį: https://hadrontherapy.ktu.edu

Renginio programa

Skaityti toliau

Mokslas

Karjeros planavimo konsultanto darbo pasiūlymas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kauno technologijos universitetas įm. k. 111950581
PVM k. LT119505811, adresas K. Donelaičio g. 73, LT-44249 Kaunas
tel. +370 (37) 300 000, 300 421, faks. +370 (37) 324 144, e. p. ktu@ktu.lt

We are using cookies to provide statistics that help us give you the best experience of our site. You can find out more or switch them off if you prefer. However, by continuing to use the site without changing settings, you are agreeing to our use of cookies.

Sutinku

Skaityti toliau

Mokslas

B. Grybaitės daktaro disertacijos “Funkcionalizuotų N-(4-metilfenil)- ir N-(4-naftalen-1-il)aminotiazolo darinių sintezė ir tyrimas” gynimas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Autorius, institucija: Birutė Grybaitė, Kauno technologijos universitetas

Mokslo sritis, kryptis: gamtos mokslai, chemija, N003

Mokslinis vadovas: Prof. habil. dr. Vytautas Mickevičius (Kauno technologijos universitetas, gamtos mokslai, chemija – N003)

Chemijos mokslo krypties daktaro disertacijos gynimo taryba:
Prof. Dr. Vytautas Getautis (Kauno technologijos universitetas, gamtos mokslai, chemija, N003) – pirmininkas
Doc. Dr. Eglė Arbačiauskienė (Kauno technologijos universitetas, gamtos mokslai, chemija, N003)
Dr. Marytė Daškevičienė (Kauno technologijos universitetas, gamtos mokslai, chemija, N003)
Doc. Dr. Jolanta Rousseau (Artua universitetas, Prancūzija, gamtos mokslai, chemija, N003)
Prof. Habil. Dr. Sigitas Tumkevičius (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, chemija, N003)

Su disertacija galima susipažinti internete ir Kauno technologijos universiteto bibliotekoje (K. Donelaičio g. 20, Kaunas).

Anotacija:

Keičiantis mus supančiai aplinkai, atsiranda naujų bakterijų rūšių, o esamos tampa atsparios naudojamiems vaistams, todėl ypač svarbi yra naujų, biologiškai aktyvių vaistinių medžiagų paieška. Šioje srityje itin reikšmingą potencialą turi penkianariai ir šešianariai heterocikliniai junginiai ir jų dariniai. Jie dalyvauja svarbiuose biocheminiuose procesuose, vykstančiuose gyvuosiuose organizmuose, taip užtikrindami normalias gyvybines funkcijas. Ypač svarbūs sintetiniai tiazolo dariniai, kuriems būdingas platus biologinio veikimo spektras. Daug biologiškai aktyvių junginių turi β-alanino fragmentą, dėl to juos galima panaudoti farmacijoje svarbiems preparatams kurti. Nustatyta, kad N-pakeistų aminorūgščių dariniai pasižymi antimikrobiniu, priešvėžiniu ir augalų augimą skatinančiu poveikiu. N-pakeistosios β-aminorūgštys panaudojamos sintetinant azetidino, chinolino, imidazolo, piridino, pirimidino, benzodiazepino darinius. Šiame darbe pasitelkus Hantzscho sintezę, gauti hidrinti aminotiazolo dariniai. Pradinėms medžiagoms reaguojant su skirtingais halogenkarboniliniais junginiais, atitinkamai susintetinti aminotiazolo dariniai su alifatiniais bei aromatiniais pakaitais. Atlikta selektyvi mono- ir dihidrazidų sintezė ir jų ciklizacija. Panaudojus Vilsmeierio reagentą, gauti 5-formiltiazolai. MacDonaldo kondensacijos metodu tarp aromatinius pakaitus turinčių aminotiazolų ir aromatinių aldehidų susintetinti bisfenilmetanai.

Skaityti toliau

Mokslas

Pi dienos konkursas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kovo 14 diena – pasaulinė skaičiaus pi šventė!

Šią dieną viso pasaulio tiksliųjų mokslų atstovai švenčia tarptautinę matematinės konstantos, plačiai naudojamos matematikoje ir fizikoje, dieną.

Paskaičiuota, kad pagal pi santykį pastatyta Didžioji Gizos piramidė, o šį skaičių analizavo ir pats antikos matematikas Archimedas. Pi įdomus ne tik mokslininkams, bet ir menininkams. Jį galima pastebėti įvairiuose kūriniuose ir net Šventajame Rašte!

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas sveikina visus su Pi diena ir kviečia dalyvauti konkurse!

Kovo 14-15 dienomis spręskite fakulteto matematikų paruoštas užduotis ir laimėkite puikius prizus – kuprines ir gertuves!

Apdovanoti bus trys geriausiai pasirodę dalyviai. Konkurse dalyvauti gali tik moksleiviai.

Užduotis rasite čia ➡️ https://tinyurl.com/pi-dienos-konkursas

Atsakymus pateikti galima nuo kovo 14 d. 9 val. iki kovo 15 d. 18 val.

Laimėtojai bus išrinkti iš daugiausiai balų surinkusių dalyvių burtų keliu ir paskelbti kovo 17 d., o prizai išsiųsti į laimėtojų mokyklas.

Kilus klausimams, susisiekite el. paštu mgmf.mokykloms@ktu.lt

Skaityti toliau

Skaitomiausi