Greitos naujienosRajonas

Kultūros paveldo dienos Garliavos Jonučių progimnazijoje ir gimnazijoje

0

Garliavos Jonučių progimnazijoje ir gimnazijoje nuo balandžio pradžios buvo organizuojamos Europos kultūros paveldo dienos, skirtos Piliakalnių metams. Visi mokiniai nuo mažiausių iki didžiausių kartu su savo auklėtojais vyko į ekskursijas po Lietuvos piliakalnius.

Pradinukai aplankė arčiau stūksančius Pyplių, Jiesios, Vieškūnų, Jadagonių, Ringovės piliakalnius. 5-8 klasių mokiniai gėrėjosi Kernavės, Merkinės, Liškiavos, Sudargo, Medvėgalio ir Šatrijos, o gimnazistai – Dubingių, Apuolės, Ginučių piliakalniais. Visi turėjo užduotį – fotografuoti kuo meniškesnius vaizdus būsimai parodai.

Grįžę po atostogų mokiniai tęsė keliones, fotografavo ir rengė pranešimus. Rugsėjo 15 dieną įvyko lietuvių kalbos mokytojos R. Mikutavičienės organizuota konferencija „Kelionės maršrutas – piliakalniai“. Joje mokiniai pasakojo įspūdžius iš kelionių, supažindino su aplankytų piliakalnių istorija, legendomis.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  15% 160 / 1k
 • NEPADEDA
  2% 23 / 1k
 • ŽLUGDO
  79% 820 / 1k
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  2% 29 / 1k

Jaunimas turėjo į ką lygiuotis – gimnazijos direktorius V.Padriezas ir anglų k. mokytoja D.Rimienė sumanė aplankyti 100 Lietuvos piliakalnių ir taip paminėti artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Planas beveik įgyvendintas. Nuoširdus mokytojų pasakojimas apie savo odisėjas uždegė konferencijos dalyvių širdis.

Po pamokų renginiai tęsėsi  Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje – vyko fotoparodos „Nuo piliakalnių iki miesto bokštų“ atidarymas. Ją organizavo direktoriaus pavaduotoja L. Mikelionienė. Išrinktos meniškiausios nuotraukos, apdovanoti nugalėtojai.

Mokykloje vyko ir Respublikinis knygų skirtukų konkursas „Piliakalnių legendos“, kurį organizavo bibliotekos vedėja R. Sakalauskienė.

Pradinukai dalyvavo piešinių konkurse ir surengė mokyklos fojė parodą „Piliakalnis mano akimis“. Tądien išrinkti bei apdovanoti ir šių konkursų nugalėtojai.

Kultūriniai renginiai, skirti Piliakalnių metams, įtraukė visą mokyklos bendruomenę, įkvėpė naujoms kelionėms, suteikė progą atskleisti gabumus, skiepijo meilę gimtajam kraštui.

Lietuvių kalbos mokytoja R. Mikutavičienė

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos