KTU studentė: informacijos apie savanoriškas organizacijas labai trūksta

„Savanoriavimas mane išlaisvina, aš atsipalaiduoju. Ši veikla ne tik labai smagi, bet ir padeda atrasti save“, – teigia Aurelija Vepštaitė, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) trečiakursė. KTU studenčių iniciatyva Kauno savivaldybės vaikų globos namai dovanų gavo gitarą – vaikai priartėjo prie savo svajonės išmokti groti. A. Vepštaitė teigia, jog galimybių užsiimti savanoriška veikla pradėjo ieškoti dar praėjusiais metais, tačiau jos pasirinkta organizacija „Duoti ne imti“ tuo metu Kaune nesurinko pakankamo savanorių...
www.kaunieciams.lt2017 sausio 23

„Savanoriavimas mane išlaisvina, aš atsipalaiduoju. Ši veikla ne tik labai smagi, bet ir padeda atrasti save“, – teigia Aurelija Vepštaitė, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) trečiakursė. KTU studenčių iniciatyva Kauno savivaldybės vaikų globos namai dovanų gavo gitarą – vaikai priartėjo prie savo svajonės išmokti groti.

A. Vepštaitė teigia, jog galimybių užsiimti savanoriška veikla pradėjo ieškoti dar praėjusiais metais, tačiau jos pasirinkta organizacija „Duoti ne imti“ tuo metu Kaune nesurinko pakankamo savanorių būrio. Tačiau ji nenuleido rankų – jau tris mėnesius mergina bendradarbiauja su „Ne imti, bet duoti“, kartą per savaitę siūlydama savanorišką pagalbą Kauno vaikų namams.

„Lietuvoje savanoriaujančių mažai. Štai vaikų namuose „Atžalynas“ dirba savanorė ispanė – nuostabu, kad žmonės atvyksta iš kitų šalių. Manau, kad per mažai komunikuojama apie tokią veiklą, trūksta organizacijų, projektų“, – mano A. Vepštaitė, KTU finansų ir marketingo trečiojo kurso studentė.

Padeda globos namų auklėtiniams ruošti namų darbus

Kartu su kitais organizacijos savanoriais, KTU studentė padeda Kauno vaikų namų auklėtiniams ruošti namų darbus. Savanoriai su savo globotiniais (kiekvienas savanoris turi po vieną globotinį) susitinka kartą ar du per savaitę.

„Iš tikro, ne tik namų darbais užsiimame, bet ir siekiame kitų tikslų. Stengiuosi savo globotinę motyvuoti, kalbame gyvenimiškomis temomis, skatinu ją domėtis įvairiais dalykais, įvairia veikla. Vaikų namų auklėtojos nepajėgios skirti asmeninio dėmesio kiekvienam vaikui, jiems trūksta tokios paramos“, – teigia A. Vepštaitė.

Pasak jo, didžiausias šios veiklos iššūkis – bendravimas su paauglystės sulaukusiais vaikais. „Nors mes turėjome mokymus, kuriuose psichologė pristatė, kokie gali būti sunkumai, patyriau situacijų, kuriose teko ieškoti kūrybinių išeičių ir sprendimų. Pasitariau su kitais organizacijos nariais, atvirai pasikalbėjau su savo globotine“.

Pagrindas ateities karjerai

Paklausta, ko išmoko savanoriaudama, Aurelija atsako, jog pirmiausia savanorystė išmoko pasirengti netikėtumams. Be to, mergina teigia daugiau supratusi apie save, atradusi savo prioritetus.

„Supratau, kad labai myliu vaikus ir man labai sunku suvokti, kaip gali atsitikti taip, kad kai kurie iš jų lieka be šeimos. Nuėjus į globos namus vaikai mane visuomet pasitinka su džiaugsmu – pribėga, apkabina, esu vaišinama arbata. Man labai maloni ši veikla, ateinu kaip pas draugus“, – teigia KTU studentė.

A. Vepštaitė įsitikinusi, kad savanorystė bus naudinga ateities karjerai – dėl asmeninio tobulėjimo, komandinio darbo patirčių. Ji teigia, kad savanoriško darbo patirtis praplečia akiratį, suteikia galimybes gilinti organizacinius įgūdžius, be to padeda tobulinti bendravimo gebėjimus.

„Išmokau bendrauti su visokio amžiaus žmonėmis – šioje veikloje tenka bendrauti ir su vaikais, ir su auklėtojomis, paaiškinti joms sunkumus, su kuriais susiduria vaikai“, – pasakoja studentė.

KTU skatina savanoriauti

KTU studentus skatina užsiimti savanoriška veikla, į tai atsižvelgiama ir skiriant skatinamąsias stipendijas studentams. Savanoriaujanti A. Vepštaitė savo veiklą pritaikė ir studijoms – dėstytojai pasiūlius, integruotosios marketingo komunikacijos modulio atsiskaitomajam projektui ji, kartu su studentėmis Sandra Šniraite, Asta Kubiliūte ir Klaudija Urbaityte, įgyvendino gerumo akciją.

„Reikėjo sugalvoti akciją, kurios metu, suradusios rėmėjų, padarytume gerą darbą. Kadangi savanoriavau vaikų namuose, norėjau projektą susieti su šia veikla. Prieš Kalėdas, paprašius vaikų globos namų auklėtinių surašyti svajones, gimė ir idėja. Vaikų svajonės labai gražios. Pavyzdžiui, viena mergaitė norėjo, kad močiutės negyventų senelių namuose. Daugelis iš jų nori, kad šeimoje viskas susitvarkytų, ir jie galėtų grįžti namo. Jie nenori materialių dalykų, greičiau jau – išmokti naujų įgūdžių. Viena iš vaikų svajonių buvo išmokti groti gitara“, – pasakojo A. Vepštaitė.

Gitarą Kauno savivaldybės vaikų globos namams padovanojo įmonė „6 stygos.lt“ Ji patikėta saugoti globos namų auklėtinei, kuri neseniai pradėjo groti gitara.

„Džiaugiuosi, kad dabar galėsiu mokytis ir namuose, ne tik pas draugę, kuri turi gitarą ir kurios brolis moko mane groti. Taip pat smagu, kad galimybę išmokti groti turės ir kiti čia gyvenantis vaikai“, – sakė mergaitė.

Tapk savanoriu

KTU studentės šiuo metu ieško savanorio, kuris sutiktų vaikų globos namų auklėtinius mokyti groti gitara. Jei susidomėjote, rašykite tiesiai organizacijos „Ne imti, bet duoti“ savanoriams.

Nuotraukose:

KTU studentės savanorės iniciatyva Kauno savivaldybės vaikų namų auklėtiniams padovanota gitara

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie