IstorijaKultūraMiestasŽmonėsKTU muziejus pristato virtualią parodą, skirtą Lietuvos mašinų gamybos pradininkui

Kauno technologijos universitetas (KTU) pristato parodą „Lietuvos mašinų gamybos tėvas prof. L. Kumpikas“. Prof. Leopoldas Kumpikas (1906–1993) – inžinierius mechanikas, mokslus baigęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Technikos fakultete, o disertaciją apsigynęs sunkiais pokario metais, buvo vienas iš metalo apdirbino pramonės kūrėjų Lietuvoje. 1951–1986 m. Kauno politechnikos instituto Mašinų gamybos technologijos katedros vedėjas, 1953–1962 m. – Mechanikos fakulteto prodekanas, 1962–1972 m. pirmasis Mašinų gamybos fakulteto dekanas. Automobiliai, transportas, technika Kaip kauniečių išradimas prisidėjo prie Dakaro ralio...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2017 birželio 21

Kauno technologijos universitetas (KTU) pristato parodą „Lietuvos mašinų gamybos tėvas prof. L. Kumpikas“.

Per praktiką su studentais

Prof. Leopoldas Kumpikas (1906–1993) – inžinierius mechanikas, mokslus baigęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Technikos fakultete, o disertaciją apsigynęs sunkiais pokario metais, buvo vienas iš metalo apdirbino pramonės kūrėjų Lietuvoje.

1951–1986 m. Kauno politechnikos instituto Mašinų gamybos technologijos katedros vedėjas, 1953–1962 m. – Mechanikos fakulteto prodekanas, 1962–1972 m. pirmasis Mašinų gamybos fakulteto dekanas.

Buvę studentai prof. L. Kumpiką buvo pakrikštiję Lietuvos mašinų gamybos tėvu, nes tuo metu visose gamyklose buvo galima sutikti jo mokinių, profesorius su jais palaikė ryšius.

L. Kumpikas daug prisidėjęs prie technikos mokslų, mašinų gamybos terminijos tobulinimo, nebuvo abejingas ir istorijai – rinko ir skelbė kraštotyrinės medžiagos apie Kauno pramonės istoriją.

Profesorius karštai sutiko Lietuvos tautinį atgimimą, dalyvavo Baltijos kelyje ir sulaukė valstybės atkūrimo. Virtualioje parodoje panaudotos fotografijos iš L. Kumpiko šeimos archyvo ir KTU muziejaus fondų bei archyvo.

Parodą galima pamatyti čia.

Šaltinis: ktu.edu.lt

Scroll Up