Connect with us

Mokslas

KTU EEF atvira paskaita / pristatymas „Mokslas, tyrimai, eksperimentai ir verslas – kaip tai siejasi kartu?“

kaunieciams.lt

Paskelbta

Mokslas, tyrimai, eksperimentai ir verslas – kaip tai siejasi kartu? Kokie pagrindiniai ir svarbiausi iššūkiai norint rasti sinergiją?

KTU Elektros ir elektronikos fakultetas organizuoja paskaitą / pristatymą, kurio metu pirmojo dirbtinio plaučių ventiliatoriaus Lietuvoje kūrėjai „Teltonika Telemedic“ papasakos su kokiais iššūkiais susidūrė kurdami šį prietaisą, kokios pagalbos reikėjo iš medikų ir mokslininkų, taip pat apžvelgs, kokie iššūkiai dar laukia ateityje.

Pranešėjai:

  • Martynas Osauskas – „Teltonika Telemedic“ direktorius
  • Valdas Arlauskis – „Teltonika Telemedic“ Konstruktorių ir projektuotojų padalinio vadovas

Data: 2021.01.27

Laikas: 14 val.

Paskaita vyks nuotoliniu būdu per „Zoom“ platformą:

Meeting ID: 915 9811 9901

Passcode: 504814

Reklama

Mokslas

Matematinių sprendimų verslui ir pramonei dirbtuvės

kaunieciams.lt

Paskelbta

Beveik kiekviename versle su įvairiais iškilusiais iššūkiais galima susidoroti pasitelkus matematinius metodus, analitinį ir kūrybišką mąstymą. Įmonėms, kasdien priimančioms daugybę sprendimų – kaip optimizuoti savo veiklą, gerinti rodiklius, didinti pelną, mažinti riziką – matematiniais skaičiavimais ir metodais grįstos rekomendacijos atneša didelę naudą.

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas (MGMF) kviečia kurti sprendimus verslui jau ketvirtosiose mokslininkus ir verslą vienijančiose Matematinių sprendimų verslui ir pramonei dirbtuvėse (Matematikos dirbtuvėse)!

Renginio metu mokslininkai iš Lietuvos ir užsienio susirinks spręsti įmonių pateiktus iššūkius! Dalyvių lauks savaitė laiko įdomaus ir kūrybiško darbo, įmonių – problemos sprendimas arba rekomendacijos, kaip su iššūkiu dorotis.

Matematikos dirbtuvės vyks 2021 m. rugpjūčio 23-27 d. Birštone.

Daugiau informacijos: https://matematikosdirbtuves.ktu.edu/

Įmonių užduočių pateikimas: https://matematikosdirbtuves.ktu.edu/imonems/ 

Dalyvių registracija: https://matematikosdirbtuves.ktu.edu/  

Skaityti toliau

Mokslas

Virtuali paskaita mokykloms: A.Telešienė „Kaip klimato kaita pakeis mano ateitį?”

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas (KTU SHMMF) kviečia 11-12 kl. moksleivius į paskaitą „Kaip klimato kaita pakeis mano ateitį?“.

Paskaitą veda: Audronė Telešienė – KTU SHMMF sociologijos profesorė ir Europos tyrėjų tinklo „Aplinka ir visuomenė” koordinatorė.

Apie paskaitą: Įsivaizduok save kaip 40-metę/-metį. Kokiame pasaulyje gyvensi? Naivu tikėtis, kad viskas bus daugmaž kaip šiandien. Gyvename laikmetyje, kai pasaulio veidą neatpažįstamai keičia persidengiančios krizės. Šioje pamokoje diskutuosime apie pokyčius, kuriuos nulems klimato krizė. Pakalbėkime apie klimato kaitos procesus ir (labiausiai!) apie tai, kokį pėdsaką jie įspaus Lietuvos visuomenės gyvenime ir tavo ateityje.

Kviečiame mokyklas aktyviai registruotis!

Mokykloms, klasėms norinčioms virtualios paskaitos – registruotis: indre.baltrusaitiene@ktu.lt arba tel. +370 682 917 50

Virtualios paskaitos vedamos iš anksto suderintu laiku internetu per „Zoom“ platformą. Užsiregistravus atsiųsime nuorodą į susitikimą.
*Yra galimybė vesti gyvą paskaitą. Ji vedama kontaktine forma – atvykstant į mokyklą suderintu laiku.

Skaityti toliau

Mokslas

Tarptautinė dėstymo savaitė „Global Faculty Week 2021“

kaunieciams.lt

Paskelbta

2021 m. kovo 22–26 d. Kauno technologijos universitete (KTU) vyks antroji tarptautinė dėstymo savaitė „Global Faculty Week 2021“. Penkias dienas iš eilės visų fakultetų Universiteto studentams paskaitas skaitys daugiau kaip 50 dėstytojų iš 23 pasaulio šalių.

Renginio tikslas – paskatinti profesinį bendradarbiavimą su kolegomis iš viso pasaulio bei praturtinti studijų programas jų žiniomis ir patirtimi.

2014 m. Tarptautinių ryšių departamentas KTU pradėjo rengti „Erasmus+“ savaites, o 2019 m. suorganizavo pirmąją tarptautinę dėstymo savaitę. Nors dėl susiklosčiusios pandeminės situacijos šis renginys vyks virtualiu būdu, susidomėjimas juo tikrai didelis – paskaitas skaitys ne tik Europos, bet ir gana egzotiškų šalių – Brazilijos, Ekvadoro, Omano, Kolumbijos, Malaizijos universitetų dėstytojai.

Svečiai taip pat turės galimybę dalyvauti virtualioje kultūrinėje ir informacinėje programoje, o dalis „Global Faculty Week 2021“ renginių bus skirta ir KTU bendruomenės nariams, todėl kviečiame visus kolegas aktyviai juose dalyvauti:

Skaityti toliau

Mokslas

Paskaitų ciklas „Ateities technologijos: blokų grandinės ir FinTech“

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kriptovaliutų kursai vėl kyla iki neregėtų aukštumų! Ką tai galėtų reikšti? Kas tai yra tos kriptovaliutos ir kažin, kodėl jos taip paveikia rinkas? Kas tai yra blokų grandinės (angl. blockchain), išmanieji kontraktai (angl. smart contracts) ir nauji investicijų mechanizmai, angliškai vadinami Initial Coin Offer (ICO)? Kas tos FinTech ir kokie įgūdžiai dabar labiausiai reikalingi norint vystyti šią sritį?

Kad būtų lengviau susiorientuoti pasaulyje vykstančiuose procesuose, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto profesorius Eligijus Sakalauskas kviečia padiskutuoti!

Paskaitos vyks kiekvieną pirmą mėnesio antradienį nuotoliniu būdu.

Artimiausių paskaitų tvarkaraštis:

Tema Data Laikas
Blokų grandinių (angl. blockchain) technologijos 2021 m. kovo 2 d. 15:00-16:00
Kriptovaliutos 2021 m. balandžio 6 d. 15:00-16:00
Ethereum, išmanieji kontraktai, nauji investicijų mechanizmai – ICO 2021 m. gegužės 4 d. 15:00-16:00

Kviečiame mokytojus registruoti mokinius į paskaitas čia. Registruotis ir dalyvauti gali ir pavieniai asmenys.

Ateities technologijos: blokų grandinės ir FinTech

    Galima pažymėti kelis variantus.

  • Remiantis BDAR ir ES Reglamento Nr. 2016/679 7 straipsniu, pažymėdamas sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų kaupiami ir saugomi KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultete (Studentų g. 50-216) iki įstatymų numatyto termino pabaigos. Taip pat sutinku gauti su šiuo renginiu susijusią informaciją mano nurodytais kontaktais.

Kilus klausimams, nedvejodami susisiekite:

Skaityti toliau

Mokslas

Virtuali paskaita mokykloms: B. Dimavičienė „MUST HAVE įgūdžiai rytojaus žmogui“

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas (KTU SHMMF) kviečia 11-12 kl. moksleivius į paskaitą „Must have įgūdžiai rytojaus žmogui“.

Paskaitą veda: dr. Brigita Dimavičienė – KTU SHMMF lektorė ir privačios kalbų mokyklos „Speak Up“ įkūrėja.

Apie paskaitą: Paskutiniu metu vis dažniau girdime kaip išmintingieji robotai atlieka tam tikras veiklas, kurios anksčiau buvo laikytos išimtinai tik žmogaus. Įdomu kaip bus netolimoje ateityje? Ar susimąstome kokie įgūdžiai bei žmogiškosios savybės bus vertinami labiausiai? Paskaitos metu padiskutuosime ar tam tikrų įgūdžių galima išmokti mokykloje ar universitete, ar visgi jie priklauso asmeniškai nuo kiekvieno žmogaus? O gal juos lavinti galima pradėti jau dabar? Šioje interaktyvioje paskaitoje įvairių užduočių bei veiklų pagalba labiau pažinsite save. Taip pat „pasimatuosime“ savo galimybes įvairiose ateities profesijoje.

Kviečiame mokyklas aktyviai registruotis!

Mokykloms, klasėms norinčioms virtualios paskaitos – registruotis: indre.baltrusaitiene@ktu.lt arba tel. +370 682 917 50

Virtualios paskaitos vedamos iš anksto suderintu laiku internetu per „Zoom“ platformą. Užsiregistravus atsiųsime nuorodą į susitikimą.
*Yra galimybė vesti gyvą paskaitą. Ji vedama kontaktine forma – atvykstant į mokyklą suderintu laiku.

Skaityti toliau

Mokslas

Fizikos žinių šventė

kaunieciams.lt

Paskelbta

Tradicija gudriausiems Lietuvos fizikams susitikti Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakultete (KTU MGMF) tęsiasi!

Praėjusių metų spalio mėnesį įvykus 25-ajam prof. K. Baršausko fizikos konkursui moksleiviams, šiemet MGMF fizikai kviečia fizikos žinias pasitikrinti ir smagiai laiką praleisti kiek kitaip.

Daugiau informacijos – netrukus. Bet pažadame – bus labai įdomu!

Registracija atvira iki kovo 3 dienos. Renginys vyks nuotoliniu būdu. Dalyvauti kviečiami 8-12 klasių mokiniai.

Registracija: https://mgmf.ktu.edu/fizikos-ziniu-svente/.

Skaityti toliau

Skaitomiausi