EnergetikaMiestasKovą vidutinė šilumos kaina Kaune mažėjo, nepaisant to, kad Lietuvoje didėjo

2017 m. kovo 7 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau – Komisija) paskelbė kovo mėnesio šilumos kainų statistiką Lietuvoje. Pagal ją, kovo mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina yra Lietuvoje yra 5,02 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su vasariu, padidėjo 3,08 proc. Tuo tarpu Kaune AB „Kauno energija“ aptarnaujami vartotojai kovo mėn., palyginus su vasariu, už šilumą moka 5,94 proc. (0,34 ct/kWh su PVM) mažiau. Pasak Komisijos, per metus vidutinė šilumos kaina Lietuvoje...

2017 m. kovo 7 d. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau – Komisija) paskelbė kovo mėnesio šilumos kainų statistiką Lietuvoje. Pagal ją, kovo mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina yra Lietuvoje yra 5,02 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su vasariu, padidėjo 3,08 proc. Tuo tarpu Kaune AB „Kauno energija“ aptarnaujami vartotojai kovo mėn., palyginus su vasariu, už šilumą moka 5,94 proc. (0,34 ct/kWh su PVM) mažiau.

Pasak Komisijos, per metus vidutinė šilumos kaina Lietuvoje sumažėjo 10,36 proc.

Tarp penkių didžiųjų miestų kovo mėn. už šilumą mažiausiai moka Šiaulių, daugiausiai – Panevėžio gyventojai. AB „Kauno energija“ aptarnaujamiems vartotojams kovo mėn., palyginus su vasariu, šilumos kaina mažėja 5,94 proc. (0,34 ct/kWh su PVM). AB „Kauno energija“ vartotojams tiekiamos šilumos kaina vėl tapo viena iš mažiausių Lietuvoje (žr. grafiką).
Kituose didžiuosiuose miestuose dėl didesnės gamtinių dujų kainos ir transportavimo mokesčio, taip pat brangiau įsigytos šilumos iš nepriklausomų šilumos gamintojų fiksuojamas šilumos kainų augimas: AB „Klaipėdos energija“ – 7,42 proc. (0,38 ct/kWh su PVM), UAB „Vilniaus energija“ –7,36 proc. (0,32 ct/kWh su PVM), AB „Panevėžio energija“ – 3,70 proc. (0,21 ct/kWh su PVM), AB „Šiaulių energija“ – 3,12 proc. (0,31 ct/kWh su PVM).

Galutinė vienanarė šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį 2017 m. kovo mėnesį yra 4,94 ct/kWh be PVM. Su 9 proc. PVM ji sudaro 5,38 ct/kWh. Pernai kovą šiluma kainavo 5,66 ct/kWh be PVM arba 6,17 ct/kWh su 9 proc. PVM.
Vartotojams, mokantiems nelengvatinį 21 proc. PVM, šilumos kaina 2017 m. kovą kainuos 5,98 ct/kWh. 2016-ųjų kovą šiluma su 21 proc. PVM jiems kainavo 6,85 ct/kWh.

Sąskaitas už suvartotą šilumą sumažinti dar labiau galima tik atnaujinant ir apšiltinant pastatus.

Daugiau informacijos apie kainas, kainų dedamąsias, pastatuose suvartotą šilumą, vidutinius mokėjimus ir kitus duomenis galite rasti www.kaunoenergija.lt interneto svetainės skyriuose „Gyventojams“ ir „Verslui“.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up