NaujienosSveikataKorona virusas – mitai ir faktai

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 27 vasario13

Prieš porą dienų viešoje erdvėje pasirodė pranešimas, kuriame vienas tautietis dalinasi statistika ir surinktomis įžvalgomis apie korona virusą. Šis įrašas tapo toks populiarus, kad juo buvo pasidalinta daugiau nei 8 300 kartų. Originalų įrašą galite rasti socialiniame tinke Facebook Andrej Špilevoj paskyroje, o pranešimo tekstas pateiktas žemiau. 

Šiandien viešoje erdvėje nugirdau absurdiškus pokalbius apie Korona virusą, o kadangi seku šias naujienas sekdamas daktarus ir tiesioginę statistiką, pagalvojau, kad gal būtų protinga pasidalinti šiek tiek tuo, kas iš tiesų jau žinoma, kas daroma, ir kas yra tik mitai. Todėl šį postą skiriu Korona virusui, jei kam įdomu – kviečiu skaityti ir dalintis savo informacijos šaltiniais. Nesu nei medikas, nei specialistas šioje srityje, todėl perduodu tik tai, ką sužinojau iš medikų arba publikuojamų tyrimų, bet negaliu atstovauti kiekvieno žodžio, nes informacija nuolat kinta, atnaujinama, papildoma, ir aš nesu kompetentingas jos papildomai analizei. Tačiau pasistengsiu atnaujinti, patikrinęs informacijos šaltinius ir jų kokybę. Taigi keli žinomi faktai apie Korona virusą:

Nėra nei vieno įrodymo, jog virusas sukurtas laboratorijoje. Kol kas visos viruso analizės rodo, kad jis apkrėtė žmogų per šikšnosparnius.

Įtarimai apie užsikrėtimą Wuhano turguje pagrįsti, bet daktarai sako, kad yra atvejų susirgusių lapkričio mėnesį, kurie niekada nebuvo tame turguje. Yra prielaida, kad masinis apkritimas įvyko tame turguje dėl didelio sambūrio žmonių, bet virusą įnešti ten galėjo ir anksčiau susirgęs žmogus. Tačiau manoma, kad pirminis susirgimas vis dėl to įvyko nuo gyvačių arba šikšnosparnių (šis klausimas dar diskutuojamas, ieškomas “nulinis pacientas”). Tai jau ne pirmas toks atvejis, pvz. gyvūnai pasidalino su žmonėmis SARS ir ŽIV virusais anksčiau.

Nereikia bijoti prekių, atkeliaujančių iš Kinijos (Aliexpress, eBay ir t.t.). Virusas nėra savarankiškas, ant paviršiaus jis “išgyvena” nuo keleto valandų iki 9 dienų. Todėl dezinfekuoti vokus ir siuntas nėra jokios prasmės- iki Lietuvos jie atkeliauja per ilgesnį laiko tarpą.

Korona virusas pasauliui žinomas jau nuo 1960 metų, todėl informacija, kad tai visiškai naujas virusas yra melaginga.

NĖRA jokių vaistų nuo Korona viruso. NĖRA jokios vakcinos (šiai dienai vakcinos mėginiai jau yra, bet jų laukia ilgi mėnesiai tyrimų, todėl neapsigaukime – patikrinta veiksminga vakcina medikus pasieks tik vasarą arba rudenį – kitam sezonui jau busime pasiruošę). Viską, ką šiuo metų daro daktarai – palaiko sergančiojo gyvybę. Stebimas kraujas, širdis, plaučiai, padedama žmogui išgyventi. Per 5 sergimo dienas imunitetas pats susidoroja su virusu, arba ne ir tada – mirtis. Mirties atvejai dažniausiai stebimi senyvo amžiaus žmonių tarpe bei sergančių sunkiom ligom – kieno imunitetas yra nusilpęs. Daktarai privalo saugotis dar labiau, nes dėl savo pastovaus bendravimo su sergančiaisiais, didelio krūvio, streso ir miego trukumo jų imuninė sistema yra neretai nusilpusi.

Pagrindinis Korona viruso smūgis – plaučiai arba virusinis plaučių uždegimas (pneumonija). Viskas komplikuojasi tuo, kad apkrečiamas visas organas iš karto.

Kaukes reikia nešioti TIK sergantiems Korona virusu. Tai JIE čiaudi, kosi, kvėpuoja – JIE PRIVALO stabdyti bet kokį virusų perdavimą kitiems. Sveikiems žmonėms nereikia jokių kaukių, jos neapsaugo nuo Korona viruso, nes virusas papuola į žmogų ir per akis. Geriausias būdas apsisaugoti – plauti rankas, vengti viešų vietų, vengti kelionių į tą regioną, kur yra registruoti Korona viruso atvejai (pagal galimybę).

Yra žinomas atvejis, kai Korona virusas buvo pražiopsotas: 4 kruizinio laivo Deimantinė Princesė turistai iš UK buvo paleisti namo, kaip “sveiki”, tačiau atvykę į UK buvo patikrinti ir patikra parodė, kad jie serga Korona virusu.

Kiniečiai padarė neapsakomai daug bandydami sustabdyti virusą savo šalyje ir už jos ribų, ir visos istorijos, kad informacija apie virusą ir jo struktūrą buvo slepiama – NETIESA. Taip, patys kiniečiai pripažįsta, kad prarado 1-2 savaites, kol susigriebė, bet prisiminant mūsų Alytaus gaisro atvejį, galima pasakyti, kad tokios klaidos suprantamos. Žaibišku greičiu per 10 dienų buvo pastatytos ligoninės specialiai Korona viruso pacientams Wuhane. Visa viruso istorija ir informacija apie jį buvo ir yra viešinami realiuoju laiku, todėl visas pasaulis gali prisijungti prie tiesioginės informacijos sklaidos, tai ypač svarbu kitų šalių daktarams, kurie gali semtis informacijos iš tiesioginių mokslinių šaltinių. Kiniečiai parodė, kaip vieningai jie gali kovoti prieš tą patį priešą: daug savanorių atvyko į ligonines padėti daktarams, daug kas prisidėjo finansiškai prie įvairių akcijų, pvz. Jack Ma (Alibaba savininkas) paaukojo 14.4 mln. JAV dolerių, o Alibaba skyrė 144 milijonus kovai su virusu. Prie jų prisijungė ir kiti, pvz. Bilo ir Melindos Geitsų Fondas, Boeing bei Microsoft korporacija.

NUSTOKITE panikuoti. Čia yra svarbiausias šio posto motyvas. Net jei jūsų mieste yra užsikrėtusių, tiesiog laikykitės higienos, saugokite senesnius žmones, neikite ten, kur bus daug žmonių, plaukite rankas, vėdinkite patalpas.

Korona viruso nuosmukis šiuo metu prognozuojamas kovo pabaigoje atšilus orams. Būtent dėl patalpų vėdinimo, bendro žmonių higienos supratimo ir karantino tikimasi, kad virusą sugebės izoliuoti ir sustabdyti jo plėtrą. Karantinas, arba savęs ir kitų izoliavimas padeda išvengti žmonių sambūrio vienoje vietoje (baras, pirtis, sporto salė, kinas, teatras). Pavasarį ir vasarą žmonės turi platesnį laiko praleidimo pasirinkimą, mažiau laiko leidžia uždarose patalpose.

Pateikiu mirtingumo rizikos skaičius. Kaip matome – labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis – mūsų seneliai, tad saugokime juos, neleiskime jiems eiti į parduotuves, pasirūpinkime jais kiek tik galime, kol situacija pagerės (aktualu tik ten, kur yra susirgimo proveržiai):

80+ metų – 14.8% mirties atvejų, 70-79 metų – 8.0%, 60-69 metų – 3.6%, 50-59 metų – 1.3%, 40-49 metų – 0.4%, 30-39 metų – 0.2%, 20-29 metų – 0.2%, 10-19 metų – 0.2%, 0-9 metų -nėra žinomų mirties atvejų. Informacija surinka vasario 23d., 2020. Tai nereiškia, kad tiek atstovų miršta, bet nurodo mirties galimybės riziką.

P.S. Mirties atvėjai tarp jaunesnių žmonių (10-59 metų) pastebimi pagrinde tada, kai susirgęs Korona virusu jau turėjo vieną iš šių ligų:
Širdies ir kraujagyslių liga – 10,5% mirties atvejų
Diabetas – 7,3%
Lėtinė kvėpavimo takų liga – 6,3%
Hipertenzija – 6,0%
Vėžys – 5,6%
Neturintys šių ligų pacientai išgyveno 99.1% atvejais.

Nuo Korona viruso šiai dienai mirė šiek tiek virš 2 770 žmonių. Nuo avarijų ir incidentų kelyje per metus miršta apie 1 350 000, tad ar reikia paniškai bijoti Korona viruso? Mums Lietuvoje – ne. O jei jis pasirodys ir Lietuvoje, tiesiog laikykimės tvarkos ir higienos, panika dar niekam nepadėjo.

Pranešimo turinys priklauso Andrej Špilevoj, kalba netaisyta ir už jo turinį redakcija neatsako. 

Dalinkitės su savo draugais

13
Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
7 Komentaro gijos
6 Atsakymų į komentarus
0 Siekėjų
 
Naujausi komentarai
Karščiausi komentaro gija
12 Komentaro autorius
NikaMillaLoretaMantasTaip Naujausias komentaro autorius
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Naujausi Seniausi Labiausiai balsuojami
Informuoti apie
Nika
Svečias

Jeigu valdžia sau nekistu į kišenę turėtumėm ir respiratoriu ir lovų ir testų….po koronos tikrai neliksiu šitam durnyne……miršta daktarai……degradavimas valdziai

Loreta
Svečias
Loreta

Isverciau is prancuzu kalbos, pasidalinkite su savo artimaisiais: Oficiali informacija, kaip geriausiai kovoti su virusu. Siunčiame visiems aiškią, paprastą ir visiems prieinamą informaciją, kurioje tiksliai aprašytas „Covid-19“ virusas (koronavirusas), kaip jis plinta tarp žmonių ir kaip jį galima neutralizuoti gyvenime. kasdien.  Užsikrėtimas virusu nesukelia peršalimo su sloga ar riebalinio kosulio, tačiau sausas kosulys yra lengviausias dalykas, kurį galima atpažinti.  Virusas neatlaiko karščio ir miršta, jei būna 26–27 laipsnių temperatūroje, todėl karštus gėrimus, tokius kaip arbata, žolelių arbata ar sriuba, dažnai reikia gerti dienos metu arba tiesiog karštas vanduo: karšti skysčiai neutralizuoja virusą, todėl venkite gerti ledinį vandenį.   Tiems, kas… Read more »

Ugnė
Svečias

Straipsnis žiauriai patiko. Panašius randu ir https://www.covirus.lt/ svetainėje, labai aiškiai paaiškina koks tai virusas ir kaip apsisaugoti.

Kostas
Svečias
Kostas

Malacius kas rašė šitą tikra tiesaa

Kastytis
Svečias
Kastytis

Apie vokus ir siuntas.Ok,virusas ant pavirsiu isgyvena apie 9 dienas-bet juos gabena/isnesioja zmones,pastininkai ir tt. Tas virusas lieka ant ju ranku ir plinta toliau…

Sarune
Svečias
Sarune

Kinai, o ne kiniečiai,

Nikodemas
Svečias
Nikodemas

Kinas – kultūros sritis, apimanti kūrybinę, gamybinę, mokslinę, techninę, mokomąją, informacinę, švietėjišką veiklą, kurios pagrindinis tikslas – gaminti ir rodyti filmus.

Gabrielė
Svečias
Gabrielė

Šarūnė, o ne sarune

asas
Svečias
asas

Lietuviai slykstus zmones… Jau jinai kisa savo trigrasi… “Ne kinai, o kinieciai”… Susikisk savo komentasus siknon…

Kastytis
Svečias
Kastytis

Straipsnis patiko, toks, raminantis. TIK keista-virusas zinomas nuo 1960,o antiviruso nera…

Taip
Svečias
Taip

Durna mintis kankina, kad vakcina yra, kažkam labai reikėjo, kad pasaulyje vėl būtų krizė.

Mantas
Svečias
Mantas

Žinomas jau senai net ant higieninių pakuočių pagamintos prieš metus jau buvo minima kad apsaugo nuo koronos viruso.

Milla
Svečias
Milla

Korona virusai yra keliu tipu. Jis buvo anksciau, bet ne tokio tipo kaip Covid-19

Scroll Up