Connect with us

Naujienos

Komandos lyderė D.Saurazaitė: ,,Kai jis ateina, komanda visada pralaimi‘‘

Paskelbta

Šį sezoną po trijų metų pertraukos į ,,Aisčių‘‘ gretas sugrįžo Dovilė Saurazaitė. LMKL čempionate solidžią statistiką renkanti 174cm gynėja patenka į statistinių kategorijų dešimtukus. Tad neprireikė daug laiko, jog ji taptų ir komandos lydere.

Po daugiau nei 12 taškų, virš 3 rezultatyvių perdavimų bei daugiau negu 2 kamuolius per rungtynes perimanti žaidėja žaidžia karjeros sezoną ir tikrai neketina sustoti: ,,Noriu įgauti dar geresnę sportinę formą, nei prieš traumą‘‘.

Mergina džiaugiasi patekusi į jauną, ambicingą kolektyvą, kuriame nemažai rinktinių žaidėjų ir tikisi kartu su klubu judėti į priekį ir taip siekti savo tikslų.

Po kryžminių kelio raiščių traumos atsigavusi sportininkė pasakojo apie karjerą, komandą, šeimą ir kodėl jos tėtis nesilanko ir nežiūri krepšinio rungtynių.

Kaip prasidėjo tavo karjera? Kodėl pasirinkai krepšinį?

Kažkokios ypatingos istorijos nėra. Kaip ir dabar, taip ir anksčiau, treneriai vaikščiodavo į mokyklas ir kviesdavo mergaites bei berniukus lankyti krepšinį. Vieno apsilankymo metu tiesiog pakėliau ranką ir pasakiau, jog noriu lankyti krepšinį. O kodėl tai padariau, nei pati nežinau (Šypsosi).

Kaip reagavo artimieji pasirinkus šią sporto šaką?

Artimieji reagavo skirtingai. Pirmuosius keletą metų kartais išgirsdavau, jog tai berniukų sportas ir panašius komentarus. Bet šiaip visi artimieji palaikydavo, tėvai į kiekvieną treniruotę nuveždavo ir parveždavo, mama dalyvaudavo kiekvienose varžybose. Tėtis prietaringas ir varžybose pasirodo retai, kadangi kai tik jis ateina, mano komanda VISADA pralaimi. Mama kartais jam netgi neleidžia žiūrėti tiesioginių transliacijų, kad neprišauktų nesėkmės (juokiasi).  Na, o brolis, iš pradžių skeptiškai žiūrėjęs į moterų krepšinį, kuo toliau, tuo labiau mane palaikė ir netgi liepdavo labiau stengtis ir daugiau dirbti.

Jei tėtis prietaringas, tai galbūt ir tu tokia? Neturi kokių ritualų prieš ar po rungtynių?

Nepasakyčiau, kad esu labai prietaringa. Tiesiog stengiuosi gerai išsimiegoti, nepervargti ir svarbiausia –  laiku pavalgyti (Šypsosi).

Kas sunkiausia buvo kelionėje į profesionalų sportą? Ar svajojai tapti profesionale, ar tiesiog norėjai žaisti savo malonumui?

Iš pat pradžių krepšinis buvo tiesiog malonus užsiėmimas. Svajonė tapti profesionalia krepšininke atėjo su laiku. Galbūt tuo metu, kai pradėjo geriau sektis, pradėjo kviesti į jaunimo rinktines. Žinoma, prie noro prisidėjo ir tai, jog matydavau žaidžiančias moteris, tuo metu Marijampolės „Arvi“, ir norėjau būti tokia kaip jos. O kas buvo sunkiausia? Net nežinau… Niekas nėra lengva, reikia daug pastangų, daug treniruočių, daug darbo norint kažkuo tapti. Galbūt sunkiausia buvo, pirmaisiais profesionalaus žaidimo metais, kai reikėdavo tik kelioms minutėms pakeisti starto žaidėjas ir stengtis kovoti dėl minučių aikštelėje.

Turėjai kryžminių kelio raiščių traumą. Kas padėjo atsigauti? Ar sunkus psichologiškai buvo tas periodas, kuomet nesportavai?

Visų pirma, atsigauti padėjo darbas su kineziterapeutais bei fizinio rengimo treneriais. Esu labai dėkinga komandos gydytojui, masažuotojui ar tiesiog komandos sielai Juozukui (Juozui Petkevičiui), kadangi jis visus metus kartu su manimi sportavo, kiekvieną dieną masažavo ir tiesiog niekada neleido liūdėti ar pasiduoti. Be abejo, atsigauti padėjo ir artimųjų, draugų, tiek mano, tiek ir kitų komandos narių? palaikymas. Aišku, tai buvo psichologiškai sunkus periodas, kadangi negali daryti to, ką tu darai jau daug metų, bet tiesiog susitaikai su tuo ir tiek. Visada pagalvodavau, jog nesu nei pirma, nei paskutinė, kuriai taip nutinka.

Šis sezonas tau geriausias karjeroje. Esi komandos lyderė, svarbiausiose statistinėse kategorijose patenki į geriausiųjų dešimtukus. Ar nebaisi lyderio rolė? Ar stengiesi imtis lyderės vaidmens ir už aikštelės ribų?

Nelabai apie tai galvoju ir to nesureikšminu. Taip, galbūt esu kažkiek vyresnė už komandos drauges ar ilgiau žaidžianti profesionaliai, dėl ko turėčiau imtis lyderio rolės, bet tiesiog apie tai negalvoju. O už aikštelės ribų kartais pasakau panoms, kur kažką galbūt ne taip darė ar kad kitą kartą darytų kitaip. Tiesiog kartais atlieku patarinėjimo arba paskatinimo, padrąsinimo funkcijas (Šypsosi).

Kokias viltis puoselėji šiam sezonui?

Šiame sezone viliuosi padėti ,,Aistėms‘‘ parodyti geresnius nei praeitais metais rezultatus ir pakilti turnyrinėje lentelėje. O pati sau puoselėju viltis susigrąžinti tokią pačią arba netgi įgauti dar geresnę formą nei prieš patiriant traumą.

Su kuriomis merginomis geriausiai sutari už krepšinio aikštelės? Galbūt ką nors veikiate kartu? Į klubus nevaikštot? J

Net nelabai ir galėčiau kažką išskirti. Vienas iš jų pažįstu iš anksčiau, su kitomis susipažinau tik šiais metais, bet su visomis stengiuosi gerai sutarti. Kartais susirenkame kartu papietauti ar pavakarieniauti. Į klubą dar nebuvom nuėjusios (tikiuosi po sezono nueisim).

Kuri komandos narė yra ,,rūbinės dvasia‘‘ ? Labiausiai palaiko, ar kokį juokingą ,,bairį‘‘ papasakoja?

Sunku kažką išskirti, kiekviena komandos narė turi savų „bajeriukų“ ir „prikoliukų“. Manau kiekviena stengiasi palaikyti komandišką „rūbinės dvasią“.  Esame labai vieninga komanda.

Kokia kita veikla tau įdomi be sporto ar krepšinio? O gal ,,ball is life‘‘ ?

Šiuo metu iš dalies ir tiktų pasakymas „ball is life“. Tačiau šalia to stengiuosi atrasti, kur dar galėčiau save realizuoti, kokia dar kita veikla galėčiau užsiimti, o galbūt ir sugalvoti ar įkurti kažką savo.

 

Skaityti toliau

Mokslas

Švietimo, mokslo ir sporto ministro A. Monkevičiaus įsakymu sudaryta darbo grupė teiks siūlymus dėl matematikos mokymo

Paskelbta

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sudarė darbo grupę, teiksiančią siūlymus ir papildymus jau parengtam matematikos mokymo planui, kuris bus diegiamas nuo naujų mokslo metų. Ši darbo grupė taip pat siūlys papildomas priemones ir būdus, kaip pagerinti matematikos mokymą mokyklose.   

„Kalbėdami apie būtinus švietimo sistemos pokyčius, mes nelaukiame, kol jie bus padaryti, o, priešingai, pradedame juos įgyvendinti. Tam jau ruošėmės iš anksčiau. Šią savaitę paskelbti valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai patvirtino, kad ministerijos parengtas mokinių ugdymo kokybės gerinimo planas yra reikalingas nedelsiant. Todėl nuo šio rudens jame numatytas priemones pradėsime taikyti tam tikrose mokyklose. Siekdami dar labiau stiprinti matematikos, gamtos mokslų mokymą, pasitelksime šios darbo grupės narių įžvalgas ir siūlymus, kartu bus koordinuojamas minėtų priemonių įgyvendinimas“, – teigia ministras A. Monkevičius.

Į darbo grupę įeina matematikos mokytojai, aukštųjų mokyklų dėstytojai. Jai vadovauja švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič. Ministro įsakymu, darbo grupei pavesta koordinuoti priemonių, skirtų matematikos mokymo, mokymosi ir pasiekimų vertinimo gerinimui, įgyvendinimą 2020–2021 metais, pateikti siūlymus dėl tvaraus matematikos pasiekimų gerinimo ilgalaikėje perspektyvoje.

Darbo grupė į posėdį rinksis jau kitą savaitę.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

Skaityti toliau

Politika

Lietuva griežtai smerkia pradedamą branduolinio kuro pakrovimą į nesaugią atominę elektrinę Baltarusijoje

Paskelbta

Rugpjūčio 7 dieną Baltarusijos ambasadai buvo įteikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos protesto nota,  griežtai smerkianti Baltarusijos veiksmus, kuriais pradedamas branduolinio kuro pakrovimas į nesaugią atominę elektrinę Baltarusijoje, Astravo aikštelėje.

Notoje konstatuojama, kad Baltarusijos veiksmai vykdant atominės elektrinės projektą pažeidė atvirumo, skaidrumo ir geros kaimynystės principus, o elektrinės veikla dėl artumo Lietuvos sostinei Vilniui neišspręstų branduolinės saugos problemų ir saugos kultūros neužtikrinimo statybų metu sukelia tiesioginę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir gyventojams.

Notoje Baltarusija raginama sustabdyti pradedamus atominės elektrinės paleidimo darbus iki bus įgyvendintos Europos Sąjungos (ES) streso testų proceso metu pateiktos rekomendacijos, o taip pat kviečiama visapusiškai bendradarbiauti su Europos branduolinės saugos reguliuotojų grupe, Europos Komisija bei kitomis tarptautinėmis organizacijomis, siekiant užtikrinti reikiamą branduolinės saugos ir aplinkosauginių reikalavimų, įskaitant numatytų Espo konvencijoje, lygį.

Rugpjūčio 6 dieną, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefoninio pokalbio metu ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepą Borrellį informavo apie artimiausiu metu numatomą atominės elektrinės paleidimą Baltarusijoje. L. Linkevičius taip pat akcentavo, jog Lietuva tikisi aktyvaus ES institucijų įsitraukimo. Baltarusijos atominės elektrinės klausimas taip pat buvo aptartas su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi.

„Branduolinės saugos standartų ir aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimas yra esminis tiek Lietuvai, tiek pačiai Baltarusijai. Tai yra ne tik dvišalė, bet ir regioninė bei ES problema, tai ES vadovai yra ne kartą yra pasakę. Šiais klausimais nėra vietos kompromisui ir nematome galimybės susitarti su Baltarusija“, – teigė ministras L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministerija, kartu su kitomis Lietuvos institucijomis, toliau tęs veiksmus siekiant bendrų sprendimų Europos Sąjungoje, tarptautinių konvencijų bei kituose daugiašaliuose formatuose dėl Baltarusijos padarytų pažeidimų konstatavimo ir trūkumų ištaisymo.

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento Visuomenės informavimo skyriaus informacija
Skaityti toliau

Miestas

Atsinaujina vienas ryškiausių Kauno architektūrinių akcentų – Soboras

Paskelbta

Kauno Naujamiesčio širdyje, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, įsibėgėjo kapitaliniai restauracijos darbai. Daugelį metų neliestas, papilkėjęs ir byrantis fasadas, stogo kupolai bei kiti autentiški bažnyčios elementai atnaujinami miesto biudžeto, Kultūros paveldo departamento ir ES fondų lėšomis – daugiau kaip 2 mln. eurų. Planuojama, kad rūbą pakeitusi XIX a. architektūros ikona dar šiemet bus pritaikyta visuomenės poreikiams ir išplės savo veiklų spektrą. 

„Ne viena kauniečių karta Įgulos bažnyčią laiko vienu iš miesto simbolių. Nepriklausomybės aikštė tapusi populiaria susitikimų vieta, iš kur atsiveria vaizdinga atnaujintos Laisvės alėjos perspektyva, puikiai jaučiamas miesto gyvenimo ritmas. Miesto svečių fotoaparatai taip pat krypsta į centrinėje aikštės dalyje esantį unikalios architektūros pastatą.

Per daugelį metų Soboras prarado savo reprezentacinę išvaizdą, vis būdavo „palopomas“, tačiau atėjo laikas sugrąžinti jam tikrąjį grožį, kad ir toliau puoštų miestą. Iš daugelio taškų matoma bažnyčia neabejotinai taps dar vienu iš akcentų kompleksinėje Laisvės alėjos bei jos prieigų rekonstrukcijoje. Po restauracijos darbų pastatas bus prieinamesnis visiems – kauniečiams, turistams. Pagaliau jame pilnavertiškai galės lankytis žmonės, turintys judėjimo negalią“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Darbus pradėjo nuo viršaus

Praėjusių metų pabaigoje Sobore virė intensyvių darbų etapas, kurio metu buvo atnaujintas bažnyčią karūnuojantis pagrindinis kupolas. Šiuo metu tvarkomos ketverių kampinių kupolų-varpinių konstrukcijos, skliautinių stogelių danga. Taip pat keičiami susidėvėję metalo skardos žvynelių dangos lakštai. Darbai neatsitiktinai pradėti nuo pastato viršaus – stogas vietomis praleisdavo vandenį.

„Prakiuręs stogas ir įtrūkimai dangoje buvo mūsų prioritetas, kadangi sunkiantis drėgmei galėjo būti pažeidžiamos pastato medinės ir metalinės konstrukcijos, didėti gaisro tikimybė dėl galimo vandens sąlyčio su elektros instaliacija. Galime pasidžiaugti, kad su darbais nebuvo pavėluota – Soboro būklė yra stabili, o daugiausiai nerimo kėlusi dalis jau keliauja į pabaigą“, – apie darbų seką aiškino Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Bažnyčios viduje statybininkai taip pat sutvirtino stogą ir kupolus laikančias konstrukcijas, įrengė vėdinimą. Medinės-sijinės perdangos, gegninė ir kupolinė stogo struktūra buvo impregnuota, apsaugant nuo kenkėjų, puvimo ir drėgmės bei sustiprinant jos atsparumą ugniai.

Daugiau erdvių menui

Šiemet 125 metus skaičiuojanti Švento arkangelo Mykolo bažnyčia sulaukia dar vieno Renesanso – restauruojamas pastato fasadas. Darbai palies ne tik sienas, kolonas ir reljefinius dekoro elementus – keičiami išoriniai langai, metalinės grotos, bus atrestauruotos pietinėje dalyje esančios durys, sudėti ilgaamžiai ketaus lietvamzdžiai. Kauniečius pasitiks atnaujinti lauko laiptai bei keltuvas, pritaikytas neįgaliųjų patekimui į pagrindines pastato erdves.

Šiuo metu jau atlikti šiaurinio fasado valymo nuo purvo ir apnašų darbai, užglaistytos pažeistos ir smarkiai ištrupėjusios tinko vietos, kiti atsivėrę plyšiai. Nuplovus ir nuvalius apsilaupiusias išorines pastato dalis, jos perdažomos. Čia taip pat jau vyksta langų montavimo ir parapetų apskardinimo procesai.

Jau visai netrukus šie darbai bus tęsiami pietrytinėje ir pietinėje maldos namų dalyse. Visus minėtus darbus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje numatoma užbaigti iki šių metų lapkričio.

„Atlikus numatytus darbus bus išsaugotos bei atskleistos unikalaus kultūros paveldo objekto vertingosios savybės, o tuo pačiu erdvės taps patrauklesnės ne vien tikintiesiems. Siekiame, kad vienas iš labiausiai atpažįstamų Kauno architektūrinių simbolių taptų atviresnis kultūrinėms, turistinėms bei socialinėms veikloms.

Prieš 15 metų rūsiuose įrengtas muziejus neregiams  – „XXI amžiaus katakombos“ – tapo pirmuoju tiltu tarp bažnyčios ir kultūros, kviečiančiu pažinti aplinką per jutimines patirtis ir meną, tačiau nesinori sustoti pusiaukelėje. Čia gali atsirasti erdvės ekskursijoms apie turtingą pastato istoriją, koncertams ir parodoms, įvairioms edukacinėms veikloms organizuoti“, – pasakojo už Soboro restauraciją atsakingos viešosios įstaigos „Soboro projektai“ vadovė Renata Bagdonienė.

Solidūs finansiniai indėliai

Kauno miesto taryba paskutiniame šios vasaros posėdyje pritarė sprendimui rangos darbams Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje skirti papildomus 383 tūkst. eurų. Tokia suma padidintas viešosios įstaigos „Soboro projektai“ dalininko kapitalas.

VšĮ „Soboro projektai“ įgyvendina Europos sąjungos ir Kauno miesto savivaldybės lėšomis finansuojamą projektą, kuriuo Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia restauruojama ir pritaikoma kultūrinei, turistinei, socialinei bei edukacinei veiklai, atveriamos erdvės plačiajai visuomenei.

Pastato fasado restauravimo darbų sutarties vertė siekia 1,97 mln. Eur. Daugiau kaip pusę šios sumos – per milijoną eurų – sudaro Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšos, o likusią bažnyčios restauracijos dalį dengia Kauno miesto savivaldybė.

Dar daugiau kaip 300 tūkst. eurų finansavimą atskiru projektu skyrė Kultūros paveldo departamentas. Už šias lėšas atliekami Soborą dengiančių kupolų ir stogo restauravimo darbai.

Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi