MiestasNaujienos

Kol zoologijos sodo gyvūnai išpakuoja kalėdines dovanas, valdžia aiškinasi dėl kyšio

0

Artėjant gražiausioms metų šventėms Lietuvos zoologijos sodas apdovanojo arktinius vilkus, korsakus, snieginius leopardus, naminius asilus ir terariumo gyventojus. Kol zoologijos sodo gyvūnai pakuoja kalėdines dovanas, valdžia aiškinasi dėl kyšio. Laikinai pareigas einantis direktorius ir vyriausias sodo biologas – Benas Arūnas Noreikis plačiau situacijos pakomentuoti negalėjo, teigė, kad jį ir visą zoologijos sodo kolektyvą šis įvykis nustebino.

Nors gruodžio 18-tą zoologijos sodą sudrebino skandalas – Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė sulaikiusi papirkimu įtariamą Kaune esančio Lietuvos zoologijos sodo darbuotoją. Įtariamasis – zoologijos sodo Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Paulius Beinaris. Renginio dieną zoologijos sodas dirbo kaip įprastai ir kuria šventinę nuotaiką. Gruodžio 19-tos rytą darbuotojai artėjančių švenčių proga „pasveikino“ gyvūnus ir įteikė jiems išankstines dovanas.

 

Zoologijos sodo gyvūnams – kalėdiškai supakuotos dėžutės ir eglutės

Zoologijos sodo darbuotojai tikrai pasistengė – gyvūnai artėjančių švenčių proga apdovanoti ne tik maistu, kuris jiems ypač patinka, bet ir visa šventine atributika, maistas buvo supakuotas į dėžutes, kurias jie turėjo išsipakuoti, o kai kurių iš jų aptvaruose net gi atsirado kalėdinės eglutės, nuo kurios jie turėjo dovanas „nusikabinti“.

Pirmieji apdovanoti – arktiniai vilkai. Darbuotojams juos išleidus į lauko aptvarą čia jų laukė maloni staigmena – kalėdinė eglutė, papuošta džiovintomis apelsinų skiltelėmis ir žalia vištienos mėsa. Pastaroji juos domino labiausiai, eglutė buvo greitai „nupuošta“.

Vėliau sekė korsakai, kurie buvo palepinti kiaušiniais ir faršu. O tam, kad jie turėtų, ką veikti darbuotojai jiems supakavo kalėdinius maišelius, kuriuos korsakai bandė išpakuoti, tampė po aptvarą, o vėliau bandė užkasti po žeme. Pasak komunikcijos ir edukacijos skyriaus vedėjos Linos Gediminės, gyvūnais rūpinamasi visus metus, tačiau artėjančių švenčių proga darbuotojai tikrai stengiasi sukurti šventišką aplinką ir dar labiau pradžiuginti zoologijos sodo gyventojus.

„Tai vyksta tikrai ne tik per Kalėdas. Stengiamės kas 2-3 dieną kažką sugalvoti, mėnesio pradžioje aptariame ir mėnesio eigoje tai įvykdome. Na, o prieš Kalėdas stengiamės viską padaryti dar gražiau ir įdomiau. Ruošiame jiems dovanas – maišeliuose supakuojam šieną ir kanopinį mėšlą, dėžėje – faršas ir kiaušiniai. Jiems įdomu, kas ten, jie nešiojasi, žaidžia, valgo. Dovanas paruošti irgi sunku, nes jiems greitai viskas atsibosta. Kaip vaikams. Todėl turime sugalvoti kažką naujo“, – pritarė plėšriųjų gyvūnų skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.

Kalėdinis dėmesys ir 2020 m. simboliui žiurkėms

Kalėdines dovanas išpakuoti turėjo ir trys snieginiai leopardai. Venla – iš Suomijos, Doko – iš Prancūzijos ir leopardas Soko – iš Rusijos. Leopardai pasinaudoję savo nagų aštrumu greitai įveikė kalėdinių dovanų įpakavimą ir mėgavosi viduje rasta mėsa.

Naminiai asilai neskubėjo džiaugtis dovanomis, iš lėto ėjo prie eglutės ir bandė nusikabinti ant jos esančias gėrybes. Kanopinių žinduolių skyriaus vedėja Rimgailė Pėtelytė-Brazaitienė teigė, kad eglute pasidžiaugti jei dar tikrai suspės:

„Naminiams asilams buvo paruošta eglutė su džiovintomis apelsinų skiltelėmis, šiaudais. Ir viskas natūralu, nes mūsų gyvūnai valgo viską, todėl naudojame 100 proc. natūralias medžiagas. O eglutės neliks jau iki rytojaus, matėte – jie dabar bandė nusiimti žaisliukus, tai vėliau pabandys ir pačią eglutę pasinešioti. Bet su tokiu tikslu tai ir darome, kad gyvūnai turėtų, ką veikti.“

Nepamiršti liko ir terariumo gyventojai. Vandeninės agamos buvo apdovanotos itin jų mėgstamu skanėstu – juodvabalio lervomis. Vėžlys gavo salotų asorti, kuriose kopūstai, pekino salotos, apelsinai, vynuogės.

Na, o kadangi 2020-ieji metai pagal Kinų horoskopą bus baltosios metalinės žiurkės metai, tai joms buvo skiriamas itin didelis dėmesys. Darbuotojai žiurkių narvą papuošė itin kalėdiškai, jos taip pat buvo palepintos skanumynais. O vyresnioji zoologijos sodo zoologė papasakojo, kuo šis gyvūnas yra ypatingas:

„Žiurkė labai mielas ir protingas gyvūnas, aukšto intelekto, labai prieraišus – prisiriša prie savo prižiūrėtojo, šeimininko. Žiurkės gudrus ir išmanus gyvūnas. Reikalauja daug dėmesio ir priežiūros, taip pat prisimena nuoskaudas ir keršija dėl jų. Pasitaikius tinkamai progai atkeršija – grybžtelėja, įkanda. Tai jautrus gyvūnas, bet ir kaupus, kaupia maisto atsargas, kraiką. Susineša ir sprendžia, kur panaudoti“ –  pasakojo vyresnioji zoologė Vilma Vasiliauskienė.

Įtariamasis – ilgametis zoologijos sodo darbuotojas

Nors darbuotojai ir džiaugiasi artėjančiomis šventėmis, visgi jų nuotaiką temdo skandalas. Todėl situaciją pakomentuoti sutiko laikinai direktoriaus pareigas einantis Benas Arūnas Noreikis:

„Žinau, kad gruodžio 18-tą dieną atvyko tarnybos daryti patikrinimą, tikrino dokumentus. Šiuo metu vyksta tyrimas. Mums visiems tai buvo naujiena, mes esam nustebę ir taip pat laukiam tyrimų rezultatų“ – teigė B. A. Noreikis.

Įtariamasis – ilgametis zoologijos sodo darbuotojas tad tiek direktoriui, tiek visam kolektyvui ši naujiena buvo itin netikėta:

„Įtariamasis darbuotojas dirba čia jau 13 metų. Tiesiogiai su pašarų pirkimu jis nebuvo susijęs, bet viešieji pirkimai buvo po jo sparnu. Šiuo metu jis nėra nušalintas nuo pareigų, neaišku ar bus. Dabar reikia sulaukti tyrimų rezultatų“ – situaciją komentavo B. A. Noreikis.

Apie bandymą papirkti STT pranešė aplinkos ministro patarėja, kuriai, įtariama, zoologijos sodo darbuotojas P. B. pasiūlė ir davė daugiau kaip 1 MGL (50 eurų) vertės kyšį. Tokiu kyšiu buvo siekiama patarėjos palankumo rengiant zoologijos sodo pašarų pirkimo, nurašymo bei inventorizacijos dokumentų patikrinimo išvadą. Teigiamos išvados pagrindu Zoologijos sodui būtų skirtos papildomos lėšos – daugiau nei 20 tūkst. eurų pašarų įsigijimui.

Už tokį nusikaltimą gresia bauda nuo 5 tūkst. iki 200 tūkst. eurų, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Tyrimą šiuo metu kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Nuotraukos Julijos Stankevičiūtės

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas