ĮmonėsSveikataKoks maistas mus sargdina?

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2020 26 vasario

Dar senovės Romoje buvo sakoma, kad vaistą nuo nuodo skiria tik dozė. Panaši situacija yra ir su šiuolaikiniu maistu. Kokį poveikį kūnui daro nuolat vartojamas perdirbtas maistas, ir ką valgyti, kad iki senatvės išsaugotume gerą sveikatą, energiją bei stiprų kūną.

Kodėl žmonės renkasi nenaudingus maisto produktus?

Žalingas maistas neveikia kaip nuodai, tad suvalgius vieną porciją stiprus efektas nepasireiškia. Todėl susidaro iliuzija, kad tas maistas nepakenkė. Tarkim, produktas pagamintas iš nenatūralių medžiagų, sudėtyje turintis sintetinių cukrų, kurie gali sukelti sunkias, ar net mirtinas ligas. Pavyzdžiui, cukrinį diabetą. Sergamumas šia liga sparčiai didėja. Nors vaistų yra, mirštamumas dėl daugybinio organų pakenkimo vis tiek išlieka labai aukštas.

Vartojant daug pridėtinio cukraus turinčius produktus, insulino kiekis kraujyje pakyla itin stipriai ir staigiai. Šis procesas yra labai žalingas, nes blokuoja daugelį cheminių procesų organizme. Viena iš jų yra riebalų panaudojimas energijai. Kai insulinas yra labai aukštas, toks procesas nebevyksta. O tai daro įtaką viršsvorio atsiradimui. Viršsvoris neigiamai veikia širdies, kepenų, inkstų veiklą. Padidėja apkrova sąnariams, raiščiams, sausgyslėms, o traumų rizika padidėja net kelis kartus. Juk nešiojatės „kuprinę“, kuri apsunkina jūsų judėjimą.

Jei pamatytumėte žmogų, kuris išsyk mirė surūkęs cigaretę ar suvalgęs krūvą saldainių? Greičiausiai, nedelsdami jų atsisakytumėte, norėdami apsaugoti savo sveikatą. Deja, šie blogi įpročiai žalą daro palaipsniui ir nejausdami staigaus pablogėjimo nepastebime būtinybės save nuo to apsaugoti.

Kodėl žmonės rizikuoja savo sveikata?

Galvodami apie ateitį žmonės įsivaizduoja save kaip sveikus ir besidžiaugiančius gyvenimu, nė negalvodami, kad sirgs ar blogai jausis. Nes tikisi, kad liga užklups kažką kitą. Tačiau ligos ateina neplanuotai.

Prognozuojama, kad tuo atveju, jeigu žmonės nekeis kasdienių įpročių, 2030 m. cukriniu diabetu sirgs daugiau kaip 400 mln. žmonių. Ypač daugėja vaikų, sergančių I tipo cukriniu diabetu, o II tipo diabetu suserga jaunesni kaip 45 metų žmonės. Pavyzdžiui pati jauniausia urologinio pobūdžio onkologinė liga yra sėklidžių vėžys, kuris visame pasaulyje diagnozuojamas vyrams iki 40 metų. Ši statistika išties sukelia susirūpinimą.

Kol situacija nėra labai prasta nejaučiama ir skausmo. Skausmas visada nusako, kad kažkas yra  negerai. Kol organizmas nesiunčia signalų apie prastėjančią sveikatą, manoma, kad viskas yra gerai.

Maitinkitės atsakingai

Nustokite daryti vieną ar kitą žalingą veiksmą mityboje. Sumažinkite arba visiškai atsisakykite produktų kurie turi daug cukrų ar saldiklių. Niekas nežada, kad tai bus lengva. Juk jūs priklausomi nuo cukraus, kurio atsisakyti reikės šiek tiek laiko ir pastangų. Nepamirškite, kad jums reikia rezultato, jūs norite jaustis energingi, lengvi, laimingi.

Vartokite daugiau šviežių daržovių, vaisių, sėklų, riešutų, daigų, spauskite daržovių sultis ir gerkite pakankamai kokybiško vandens.

Pradėkite rūpintis savo sveikata jau dabar. Mitybos pagalba galima savo kūną gražinti į tą būseną, kurioje jis funkcionuoja nepriekaištingai. Kiekvienas žmogus skolingas sau jaustis energingai, žvaliai ir sveikai. Be abejo, jei tam jau nevėlu.

Tomas Kravec
Invictus Way

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up