MiestasKokie Kauno mikrorajonai pavojingiausi?

Kai kurie žmonės sako, jog Kaune pavojinga gyventi. Niekam ne paslaptis, jog tiek centre, tiek kai kuriuose miegamuosiuose Kauno rajonuose dažnai nutinka įvairūs nusikaltimai. Gatvės nusikaltimams priskiriami plėšimai, vagystės ir nesunkūs sveikatos sutrikdymai. Vagystės iš automobilių ar gyvenamųjų būstų neprilygsta gatvėse kylantiems incidentams, kadangi čia žmogus tiesiogiai susiduria su nusikaltėliu, o tokia akistata paprastai neapsieina be smurto ir psichologinių bei fizinių traumų. Tačiau, kaip ten yra iš tikrųjų? Šiame straipsnyje sužinosite apie centre ir bene pavojingiausiame miesto Dainavos rajone dažniausiai atliekamus nusikaltimus bei praėjusių metų nusikaltimų skaičių visuose Kauno mikrorajonuose. 

Centras – vienas pavojingiausių

Tai vieta, kurioje nusižengti įstatymams yra patogiausia. Dėka naktinių klubų, restoranų, barų ir kitų pramogų vietų. Pareigūnai viena pagrindinių didelio nusikalstamumo Kauno centre priežasčių įvardija aktyvų naktinį gyvenimą ir neapdairias potencialių aukų linksmybes.

Daugiausia nusikaltimų centre užfiksuota šeštadieniais ir penktadieniais, kuomet žmonės masiškai lanko kavines, barus ir klubus. Sekmadieniais, kuomet žmonės ilsisi po sunkios savaitės ir kaupiasi naujai – nusikaltimų užfiksuota mažiausiai. 

Statistika akivaizdžiai liudija, kad dažniausiai gatvėse nuo užpuolikų ar ilgapirščių nukenčia vidutinio ir vyresnio amžiaus gyventojai. Tokio amžiaus žmonės paprastai gauna vidutines arba didesnes pajamas ir gali sau leisti pavakaroti miesto centre įsikūrusiose kavinėse, baruose ar restoranuose. Būtent todėl jie tampa dažnu taikiniu vertingesnio grobio tykantiems vagišiams. Tuo tarpu jaunesni piliečiai neretai patys imasi vykdyti nusikaltimus, tad jie dažniau figūruoja anaiptol ne nukentėjusiųjų, bet įtariamųjų sąrašuose.

Iš teisėsaugininkų pateiktų skaičių matyti, kad patys aktyviausi plėšimų vykdytojai yra jaunuoliai, kurių amžius siekia nuo pilnametystės iki 25-erių metų. Kiek mažiau nusikalsta paaugliai nuo šešiolikos metų, o dar mažiau – jaunesni vaikai. Nusikaltimus fiksuojantys ir tiriantys pareigūnai patikslino, kad gatvėje įvykdyta vagystė skiriasi nuo plėšimo iš esmės tik tuo, kad pastarajame chuliganai paprastai imasi smurto. Tuo tarpu vagystės dažniau vykdomos tyliai ar bent jau nežalojant aukos.

Centre didele dalimi prie bendrų nusikalstamumo rodiklių prisideda ir Autobusų bei Geležinkelio stočių prieigos. Senyvo amžiaus žmonių dažnai lankomose šiose vietose, anot pareigūno, intensyviai dirba kišenvagiai, kartais netgi susiburiantys į grupeles ir veikiantys išvien. Pastaruosius demaskuoti pareigūnams itin sudėtinga, nes jie dedasi vieni kitų nepažįstantys.

Dainavos rajonas – vieta, kur vienam vaikščioti nederėtų

Dainava yra vienas iš tankiausiai apgyvendintų Kauno rajonų, tad čia nutinka nemažai įvairių nusikaltimų bei nusižengimų Lietuvos Respublikos įstatymams. Šiame rajone nusikalstamumas pasiskirsto tam tikromis zonomis, tad pateikiame vietas, kuriose vaikštinėti yra pavojingiausia.

Nusikalstamos veikos skaičiumi ir pobūdžiu išryškėja Partizanų gatvė. Čia įvyksta bene daugiausiai nusikaltimų. Ypač pasižymi netoli PC „Savas“ esanti atkarpa ir kelios aplinkinės gatvelės. Šiame mikrorajone užfiksuotas neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis, vagystės bei fizinio skausmo sukėlimo atvejai.

Dainavos rajono lopinėlyje nuo minėtos sankryžos iki parduotuvės „Iki“ (buvusio „Saulėtekio“) mirga nusikaltimų įvairovė. 

Remiantis sudarytu nusikaltimų žemėlapių matyti, jog įvairūs įstatymai pažeidinėjami ties Taikos prospekto žiedu. Vagystės, vienas sužalojimas dėl neatsargaus elgesio bei turto suniokojimas ar apgadinimas. V.Krėvės prospekte, be aptartųjų nusikaltimų ties buvusiu „Saulėtekiu“, nusikaltimais „sublizga“ ir kitos šios gatvės vietos. Ties maždaug 52-72 namais užfiksuotos vagystės be smurto bei turto sugadinimo atvejai. 

Praėjusių metų nusikaltimų statistika

Kauno apskrities vyriausiasiojo policijos komisariato komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė su portalu kaunieciams.lt mielai pasidalino praėjusių, 2019-ųjų metų Kauno mikrorajonų nusikaltimų statistika. Anot jos „Teigti, kad vienoje ar kitoje Kauno dalyje būtų linkstama į daugiau nusikalstamų veikų, tikrai negalime, kadangi gaunamų pranešimų skaičius, įvykdytų nusikalstamų veikų (vagysčių, sveikatos sutrikdymų ir kt.) skaičius priklauso nuo to, kaip tankiai apgyvendinta teritorija, – teigia specialistė. „Daugiausiai veikų registruojama ten, kur įsikūrę miegamieji rajonai.” ,- prideda ji. 

Pateikiame 2019 m. užfiksuotų nusikaltimų skaičių pagal Kauno miesto teritorijas:

Centro teritorija  – 1505 nusikaltimai    

Dainavos teritorija – 1579 nusikaltimai

Panemunės teritorija – 1155 nusikaltimai

Santakos teritorija – 1741 nusikaltimai

Žaliakalnio teritorija – 1629 nusikaltimai

Dalinkitės su savo draugais

2
Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
2 Komentaro gijos
0 Atsakymų į komentarus
0 Siekėjų
 
Naujausi komentarai
Karščiausi komentaro gija
2 Komentaro autorius
Bbdtarakonas Naujausias komentaro autorius
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Naujausi Seniausi Labiausiai balsuojami
Informuoti apie
Bbd
Svečias
Bbd

Paliava cia yra ne straipsnis.

tarakonas
Svečias
tarakonas

o kaip petrašiūnai? 🙂

Scroll Up