Connect with us

Įmonės

Kodėl verta rinktis kaimiško tipo sodybą?

kaunieciams.lt

Paskelbta

Atrodo, miesto centre verdantis gyvenimas nenurimsta niekada – pramogų čia galima rasti tiek dieną, tiek naktį. Tačiau gyvenant ar didžiąją laiko dalį praleidžiant didmiestyje, kartais norisi tiesiog pailsėti gamtos apsuptyje. Išvažiavus iš miesto ir įsikūrus jaukioje kaimiško stiliaus sodyboje, galima pailsėti ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai, pajausti ramybę ir pabūti su šeima ar draugais.

Viena tokių sodybų yra Liolingos sodyba, įsikūrusi Raseinių rajone, Kaulakių kaime. Įsikūrusi prie Liolingos upės ir tverkinio, ši sodyba yra puikus prieglobstis tiek žiemą, tiek vasarą. Tokio tipo sodybos yra pamėgtos Lietuvių dėl jų natūralumo ir skleidžiamos šilumos – senovinis stilius, neįpareigojanti aplinka ir gamtos grožis užburia tiek vaikus, tiek suaugusius. Autentiškos sodybos, kurias supa nepaprastas gamtos grožis, yra atkurtos pagal tradicinius lietuvių namus, kuriuose jie praleisdavo daug laiko su šeima ir artimaisiais.

Kaimo sodybos mielos ne tik savo vidumi, bet ir aplinka. Atvykę čia galėsite daug laiko praleisti lauke ir rasti tai, ko dažnai pasigendame ir pasiilgstame įsisukę į nuolatinę darbų rutiną – gamtos platybes, natūralius vandens šaltinius ir net čia augančius povus ir avis. Nors gali atrodyti, jog kaimiško stiliaus sodybose galima tik ilsėtis – jos puikiai tinka ir pramogų ieškančios kompanijoms. Didelis lauko plotai leis mėgautis lauko žaidimais, o šalia esantys vandens telkiniai tiek vasaros, tiek žiemos sezonu siūlo veiklos ir patiems aktyviausiems. Ieškantiems vietos didesniems renginiams, Liolingos sodyba siūlo salę, kurioje telpa iki 25 asmenų, miegamus kambarius ir net virtuvę su visais reikiamais įrankiais. Ką jau kalbėti apie pirtį ir kubilą – kurie atpalaiduoja po aktyvios dienos.
Įsivaizduokite kiek gerų emocijų prideda gaivus oras atsikėlus ryte ir pasivaikščiojimas gamtoje! Kaimiško stiliaus sodybos puikiai tinkamos tiek šeimoms su mažais vaikais, tiek didesnėms kompanijos norinčioms išbandyti aktyvų poilsį gamtoje. Jauki aplinka ir senovinis stilius papildys bet kokį rengimį – vestuves, gimtadienius ar kompanijos susibūrimus.

Tel. 8 646 83 110
El. p. info@liolingossodyba.lt
Dubysos g. 52, Kaulakių k. Pagojukų sen., Raseinių r.
http://liolingossodyba.lt

Reklama

Įmonės

Šlapios letenos ir „plaukų pūgos“ namuose – kaip šaltuoju sezonu pasirūpinti šunų kailiu?

kaunieciams.lt

Paskelbta

Įsibėgėjo šlapias ir niūrokas ruduo, tačiau jei auginate šunį, jį pasivaikščioti tenka vesti bet kokiu oru. Kaip šiuo metu rūpintis jo kailiu? Ruduo – dar ir metas, kai dauguma šunų šeriasi, keičia savo kailį. Ar šunų kirpyklos procedūros gali padėti sumažinti „plaukų sūkurius“ namuose? Apie tai daugiau pasakoja Berno zenenhundų ir Ši-cu veislių šunų augintoja, dresūros mokyklos ir šunų kirpyklos „Perlų oazė“ vadovė Evelina Radzevičienė.

Šiuo metų laiku keturkojį parvedus iš lauko tenka jį iškart vestis į dušą ir prausti pėdas. Kai kurie šeimininkai augintinių kojų kailį kaskart plauna su muilu ar šunims skirtu šampūnu.

„Rekomenduoju šiuo metu rinktis kuo natūralesnes kosmetikos priemones, kitaip dažnas plovimas gali išsausinti šuns kailį, jis pradės veltis, sausės ir oda,“ – perspėjo E. Radzevičienė.

Šampūnai – pagal kailio tipus ir norimą poveikį

Pašnekovė savo šunims ir kirpykloje „Perlų oazė“ naudoja „Botaniqa“ priežiūros priemones. E. Radzevičienė sako, jog abiejų jos auginamų veislių šunys – ilgaplaukiai, taigi ir vienų, ir kitų maudynės bei kailio priežiūra reikalauja daug laiko ir kruopščiai atsirinktų priemonių.

„Man svarbi natūrali kosmetika, puoselėjanti, maitinanti šuns kailį. „Botaniqa“ šampūnai, kondicionieriai yra be silikonų ar parabenų, todėl net ir maudant dažnai jam nepakenks. Tačiau jei išties dažnai maudote šunį, jo kailiui praverstų naudoti dar ir kondicionierių – kad neišsausėtų,“ – patarė pašnekovė.

Šunų šampūnai gali suteikti skirtingą efektą ir yra skirti skirtingų kailių tipams: vieni drėkina, kiti – glotnina, suteikia blizgesio.

„Botaniqa“ turi „Basic“, „Show“ ir „Active“ linijas. „Basic“ – tai kasdienė, įprasta kailio priežiūra. Jei kailis jau yra pažeistas, jį reikia atstatyti, tokiu atveju rekomenduočiau naudoti „Active“ liniją. Ji gausiai prisotinta įvairių kailiui naudingų elementų, maitina ir skatina augimą. Kai kailio būklė atsistato, tuomet galima rinktis įprastą kosmetiką. Mano mėgstamiausias ir turbūt dažniausiai naudojamas įvairioms veislėms – „Love me Long“ šampūnas su kakavmedžio, sviestmedžio ekstraktais. Šios sudedamosios dalys drėkina ir puoselėja šuns kailį,“ – sakė šunų veisėja ir kirpyklos vadovė.

Kai kurie šampūnai suteikia specialų efektą: pavyzdžiui, suteikia papildomo šiurkštumo šiurkščiaplaukiams šunims, apimties – puriam kailiui, balina – kad būtų išryškinta balta kailio spalva.

„Turime įsivertinti, kokio rezultato norime. Balinantys ir kiti stipresnį efektą turintys šampūnai dažniausiai naudojami šunis ruošiant parodoms („Show“ linija). Kartais juos naudojame ir kirpykloje, kad tiesiog po procedūrų augintinis atrodytų įspūdingiau,“ – sako E. Radzevičienė.

Kirpyklos vadovė dar kartą perspėjo, kad taip pat, kaip ir rinkdamiesi šampūną sau, apverstumėte buteliuką ir pažvelgtumėte į augintinio būsimo šampūno sudėtį. Jei sąraše gausu sintetinių priedų, ilgainiui augintinio kailis bus tiesiog nualintas ir reikės labai daug pastangų jam atkurti.

 

Kirpyklos procedūros – nuo kelių mėnesių amžiaus

Evelina taip pat užsiima ir šunų dresūra, gerai pažįsta jų elgseną, brandos etapus. Todėl ji rekomendavo šunį, net ir tą, kurio neketinate vedžioti po parodas, vis tik nuvesti į kirpyklą, kirpėjų pasiteirauti apie augintinio kailio tipą, gauti rekomendacijų dėl priežiūros priemonių.

„Kartais tiesiog pakeitus šampūną ir kondicionierių, jau po kelių maudymų pastebime, kad kailiukas tapo švelnus, vėl blizga, kur kas geriau auga. Taigi, atidžiai išrinkti priemones savo šuns kailio priežiūrai yra tikrai svarbu,“ – sakė pašnekovė.

Pašnekovė pridūrė, jog sveikas šuns kailis reikalauja mažiau šeimininko priežiūros. O jei šuo turi tankų poplaukį, turėdamas sveiką kailį mažiau išsipurvins, iš tokio kailio greičiau išbyra nešvarumai.

Šias laikais įvairiais nematomą apsauginę dangą sukuriančiais purškalais dengiame batus, automobilius. Deja, augintinio kailis yra gyvas ir jį tenka tiesiog kaskart parėjus iš lauko kruopščiai nuplauti.

Geriausia priemonė – šeimininko priežiūra ir rūpestis,“ – šypsosi E. Radzevičienė.

Ji vis dar retsykiais susiduria su požiūriu, jog stambesnių veislių šunims, kurie laikomi lauke, nereikalingos kirpyklos paslaugos ar maudynės. Vis tik specialistė ir dičkius rekomenduoja išmaudyti kas 2-3 mėnesius, naudoti priemones, kurios pamaitintų jų kailį.

O tų veislių šunims, kurių kailį gyvenimo eigoje vis tiek teks formuoti kirpėjo žirklėms, reikėtų šunų kirpykloje apsilankyti jau kelių mėnesių amžiaus. Mažas šuniukas tiesiog turėtų būti pratinamas prie kirpyklos erdvės, kirpėjų naudojamų įrankių, o namuose – prie šukavimo.

„Kai mums atvedamas vienerių metų ar netgi vyresnis šuniukas, kuris niekada gyvenime nėra matęs džiovintuvo, kosmetinio stalo, šepečio – jam tai būna stresas ir, žinoma, jis tokių procedūrų nepageidauja. Rekomenduočiau pas kirpėją apsilankyti jau nuo keturių mėnesių kosmetiniam kirpimui: taip šuniukas bus pratinamas prie procedūrų. Jei pavėlavote, ir vyresnį šunį galima prie to pripratinti, svarbu tinkamai pradėti, atsargiai maudyti, neišgąsdinti,“ – sakė E. Radzevičienė.

„Perlų oazės“ darbuotojos susiduria ir su šuneliais, kurie, nesuprasdami, kas gi čia vyksta, kelia balsą ar urzgia.

„Tokiu atveju šeimininkui reikėtų savo augintiniui parodyti, kad čia nieko baisaus, nieko blogo nenutiks, nuraminti,“ – sakė E. Radzevičienė.

Idėja milžinų šeimininkams – paskolina kirpyklos vonią ir šepečius

Pašnekovė sako, jog jei dalį procedūrų šeimininkai atlieka namuose – tuomet optimaliausias lankymosi šunų kirpykloje dažnumas yra kas du mėnesius.

„Bet kokiu atveju, namuose reikėtų šuniuką bent kartą į savaitę iššukuoti – tam, kad kailis būtų gražus. Jei tai šuo su gausiu poplaukiu – kad plaukas šiek tiek vėdintųsi,“ – sakė E. Radzevičienė.

Šunų salone „Perlų oazė“ taip pat siūloma unikali paslauga – galimybė naudojantis salono įrankiais ir kosmetiniu stalu, pačiam išsimaudyti ir apkirpti augintinį. E. Radzevičienės paklausėme, kaip kilo tokios paslaugos idėja.

„Kaip kilo ši idėja? Prisipažinsiu – aš savo didelio šuns (Berno zenenhundo, – red. past.) taip pat nemaudau namuose. Nes po maudynių vonia atrodo tiesiog katastrofiškai. Joje lieka gausybė plaukų, žemių, o jei dar mėgintum tokio dydžio šunį išdžiovinti su įprastu plaukų džiovintuvu – užtruktum visą dieną. Taip ir kilo idėja, palengvinti gyvenimą šeimininkams, auginantiems didelius šunis – kad nereikėtų šuns grūsti į dušą, o vėliau gerą mėnesį iš vonios patalpos valyti plaukus,“ – sakė pašnekovė.

Jos teigimu, šeimininkai gali pasinaudoti salone „Perlų oazė“ esančia vonia, šampūnais, šepečiais ir džiovintuvais. Neretai pabandę patys išmaudyti šunį salone, šeimininkai susidomi kosmetikos priemonėmis, kai ką įsigyja. Salono darbuotojai per ilgą darbo praktiką jau yra atrinkę geriausiai kailiui tinkančias, geriausias priemones.

„Šios priemonės ne tik gerai tinka šuniui, bet ir pagreitina darbą. Paslauga daugiausiai naudojasi didelių šunų šeimininkai. Žinoma, neretai išbandę šią paslaugą, jie vis dėlto paprašo, kad kitą sykį šunį sutvarkytume mes. Jie supranta, kad net ir su geromis priemonėmis, tai reikalauja daug darbo ir vis tik rezultatas nebūna toks, kaip dirbant profesionaliai kirpėjai,“ – šypsosi E. Radzevičienė.  Ji atskleidžia, kad mažą šunį išmaudyti ir išdžiovinti užtrunka pusvalandį, didelį – apie 2-3 valandas. Stambaus šuns procedūroms reikia gerokai daugiau šampūno, vandens, bei ilgiau ūžiančio džiovintuvo. Todėl kartu su šuns gabaritais ir kailio kiekiu auga ir kirpyklos paslaugų kaina.

Parodos nevyksta, bet parodų šunys neatostogauja

O kokios procedūros reikalingos tiems gražuoliams, kurie nori pasirodyti ir tarptautinių parodų teisėjams?

„Parodų dalyviams svarbiausia gera fizinė forma ir sveikas, gražus kailis. Ir tai reikalauja kasdienės priežiūros. Net tuomet, kai parodos nevyksta dėl karantino apribojimų, nei šeimininkai, nei šuniukai, negali „paatostogauti“. Kai kailis negauna maudynių, maitinimo priemonių, nėra šukuojamas – iškart prastėja jo būklė,“ – sakė E. Radzevičienė.

Parodose dalyvaujantiems šunims aktualu nuolatinis dėmesys jų kailiui, tačiau svarbiausios procedūros vyksta prieš pat parodą – tuomet šunys itin kruopščiai apkerpami, jų kailis papildomai specialiomis priemonėmis išpurinamas arba priešingai – jam suteikiama glotnumo, kad nesišiauštų nė plaukelis.

„Visos šios procedūros tikrai užtrunka,“ – sako salono „Perlų oazė“ bendrasavininkė.

Viena iš Evelinos auginamų veislių – Berno zenenhundai. Jos augintinis Benny 2019-aisiais pripažintas gražiausiu Lietuvos šunimi. Šie šunys – geraširdžiai dičkiai, tačiau jų šeimininkams bent kelis kartus per metus tenka gerokai pavargti. Zenehundai kailyje turi daug povilnės ir, kaip ir dauguma šunų, šeriasi du kartus per metus.

Nukailinimo procedūra padeda apsaugoti namus nuo gausybės plaukų

  1. Radzevičienė jau yra išmokusi, kad geriausia yra šėrimosi pradžioje šunį išmaudyti, gerai iššukuoti ir jo kailį išpūsti džiovintuvu.

„Praėjus 3-4 savaitėms, šėrimasis suintensyvėja – tuomet reikėtų procedūrą pakartoti, kad iškristų senojo kailio likučiai. Arba, jei nusprendžiama atvykti vieną kartą per šėrimąsi – tuomet pats geriausias laikas yra, kai namuose jau kyla „plaukų pūgos, – patarė pašnekovė. – Kirpykloje siūlome vadinamąsias nukailinimo procedūras. Tai – labai kruopštus iššukavimas. Jei procedūra daroma šėrimosi „įkarštyje“, kailis tiesiog išpučiamas ir namuose nebelieka besimėtančių plaukų.“

Taip Evelina elgiasi ir su savo didžiausiais keturkojais. Kirpykloje su jais tenka pavargti, tačiau šio darbo rezultatas –mažiau šunų plaukų namuose. Be „plaukuotų“ namų šiokia tokia rizika kyla ir pačiam šuniui, jei jo senasis kailis gerai neiššukuojamas pavasarinio šėrimosi metu.

Po pavasario, kaip žinia, ateina vasara, o dažnai net pirmojo griaustinio nelaukę keturkojai pūkšteli į ežero, ar jūros vandenį. Jei po tokių maudynių kailis gerai neišdžiovinamas, o dar yra likę senojo kailio likučių – jis ima stipriai veltis. Ir toliau bėdos seka viena po kitos: susivėlus kailiui oda nekvėpuoja, gali atsirasti šlapiuojančių žaizdų, esant vasaros karščiams šuo rizikuoja perkaisti, nes oda susivėlus kailiui negauna oro, nesivėdina.

Taigi geriausia, jei augintinis kirpykloje lankosi kas du mėnesius, ar bent jau porą sykių per metus. Į kirpyklos „Perlų oazė“ socialinio tinklo „Facebook“ puslapį keliamos nuotraukos parodo akivaizdų skirtumą, kaip šuo pasikeičia po valandos praleistos kirpėjų rankose.

Skaityti toliau

Įmonės

„Žiedelis.lt“ pataria, kaip išsirinkti vestuvinius žiedus, kad jais džiaugtumėtės ir po 50 metų

Dotės Juvelyrika, MB

Paskelbta

Visais istorijos tarpsniais vestuviniai žiedai simbolizavo meilę, ištikimybę ir pasitikėjimą. Ši tradicija atsirado nuo seniausių laikų ir yra plačiai paplitusi beveik kiekvienoje kultūroje. Vestuviniai žiedai dažnai laikomi šventu papuošalu, kuris yra labai vertinamas.

Renkantis savo vestuvinius žiedus reikia gerai apgalvoti savo pasirinkimą, nes šį svarbų papuošalą greičiausiai nešiosite visą likusį gyvenimą. Nesvarbu, ar norite tradicinio žiedo, ar kažko unikalesnio, vadovaukitės mūsų patarimais ir sužinokite, kaip pasirinkti sau tinkamiausius vestuvinius žiedus.

Paieškas pradėkite anksti

Vėlai pradėta vestuvinių žiedų paieška yra daugelio porų daroma klaida. Būsimi sutuoktiniai pamiršta, kad rasti žiedus nėra taip paprasta, o kartais neįvertina gamybos trukmės. Pavyzdžiui, nusprendus žiedą graviruoti, tam atlikti prireiks šiek tiek daugiau laiko.

Jei vestuvinius žiedus gaminate pagal individualų užsakymą, skirkite dar daugiau laiko. Tam tikrų stilių žiedų gamyba gali užtrukti ilgiau, todėl gali prireikti maždaug 3–6 savaičių, kad juvelyras pagamintų jūsų pasirinktus vestuvinius žiedus.

Rekomenduojamas laikas pradėti paiešką yra likus maždaug 6 mėnesiams iki vestuvių. Šio laiko reikia tam, kad jūsų sprendimo nepaveiks laiko stoka. Jei paiešką paliksite paskutinei minutei, galbūt neturėsite laiko tobulų žiedų pagaminimui ar pieškai ir turėsite susitaikyti su mažiau patinkančiu variantu.

Pirmenybė patogumui

Jūsų tikslas yra pasirinkti žiedus, kurie taptų gyvenimo dalimi ir būtų patogūs mūvėti daugybę metų. Jei sportuojate ar grojate kokiu nors instrumentu, geriausias bus plonesnis žiedas su apvalintais kraštais. Jei daug dirbate rankomis, ieškokite paprasto, tvirto žiedo ir venkite brangakmenių, kurie gali atsilaisvinti, ar graviravimo, nes grioveliuose gali kauptis nešvarumai.

Nuo žiedo formos ir pločio priklauso jo patogumas. Klasikiniai žiedai turi tiesią vidinę briauną, ir dėl to kai kurie žmonės gali jausti diskomfortą ir spaudimą, o ypač jei žiedas yra platus ar storas. Platus vestuvinis žiedas ant gana trumpo piršto gali nemaloniai rėžti odą, ypač kai sulenkiate pirštus ar ką nors nešate. Juos taip pat gali būti sunkiau užmauti per piršto sąnarius. Savo vestuvinį žiedą kartais turėsite nusiimti, todėl kur kas geriau, jei jis nesudėtingai nusimauna.

Užsukite į juvelyrikos parduotuvę su sužadėtiniu ar sužadėtine ir paprašykite, kad ten jums pamatuotų jūsų bevardžius pirštus. Bet kuris juvelyras tai padarys nemokamai ir užtruksite vos keletą minučių. Jis galės jums rekomenduoti žiedo dydį – užsirašykite jį į savo telefoną, kad prisimintumėte, kai pirksite žiedus!

Išsirinkite metalą

Standartiškai vestuvinių žiedų metalas buvo auksas, nors šiandien jį galite įsigyti iš įvairių metalų. Jei norite kad poroje žiedai derėtų, nuotaka ir jaunikis turėtų pasirinkti to paties metalo žiedus arba tokius pat dizaino elementus. Net jei sužadėtinių pasirinkti stiliai yra skirtingi, juose atsiras gražus ir subtilus ryšys pasirinkus tą patį metalą.

Vis dėlto, kai kurios nuotakos ir jaunikiai labiau mėgsta skirtingus metalus, kad žiedai atitiktų jų individualų skonį. Pavyzdžiui, rožinis auksas yra moteriškos švelnios spalvos ir puikiai tinka nuotakai, o jaunikis gali norėti kažko tvirtesnio ir vyriškesnio, pavyzdžiui, žiedo pagaminto iš titano.

Dauguma nuotakų mieliau renkasi metalą, kuris atitinka sužadėtuvių žiedą. Tai užtikrina, kad abu žiedai visada derės. Taigi, atkreipkite dėmesį ne tik į tai, kad jūsų ir sužadėtinio žiedai derėtų. Vestuvinis žiedas turėtų puikiai atrodyti greta sužadėtuvių žiedo.

Vestuvinis žiedas su deimantais?

Anksčiau deimantai ir brangakmeniai buvo dažniausiai skirti tik sužadėtuvių žiedams, tačiau dabar plačiai naudojami ir vestuviniams žiedams papuošti. Jei savo vestuviniame žiede planuoje turėti deimantų ar kitų brangakmenių, turėtumėte jų priežiūrai skirti šiek tiek daugiau pastangų. Prieš  atlikdami kokią nors aktyvią veiklą, pavyzdžiui, sportą ar namų ruošos darbus, nusiimkite vestuvinį žiedą, jei jis yra su deimantu. Tai darydami galite išvengti bet kokio deimanto įbrėžimo ar nepageidaujamos žymės. Jei daug sportuojate ar jūsų darbui reikalingi aktyvūs rankų judesiai, gerai pagalvokite ar norite žiedo su deimantu.

Kaip išsaugoti deimanto grožį, jei vis tik nusprendėte juo puošti savo vestuvinį žiedą? Kad išlaikytumėte deimanto spindesį ir po kelių dešimčių metų, venkite grožio produktų ir losjonų, netepkite ranktų mūvėdami žiedą.

Be to, plaukdami baseine nusiimkite papuošalus, nes vandenyje esantis chloras gali pažeisti deimantą ar bet kurį brangakmenį, kurį dėvite. Kita dažna klaida, kurią žmonės dažniausiai daro, yra prausimasis duše nenusiėmus žiedo. Higienos priemonėse yra tam tikras muilo kiekis. Muilas suformuos ant deimanto plėvelės sluoksnį, dėl kurio jis atrodys neskaidrus. Taigi, prieš nusiprausdami duše, visada turėtumėte nusiimti papuošalus. O jei žiedas vis tik ilgainiui praras savo spindesį, naudokite specialias poliravimo servetieles ir skystį.

Nuo jūsų stiliaus ir norų priklauso tai, ar turėtumėte rinktis žiedą su deimantu ar brangakmeniu. Tačiau jei nuspręsite jį pasirinkti, nepamirškite, kad jo priežiūrai turėsite skirti papildomą dėmesį.

Gal tiesiog pasakyti, kad juvelyrai dažnai rekomenduoja

Skaityti toliau

Įmonės

„Dote.lt“ 8 patarimai, į kuriuos turite atsižvelgti prieš įsigydami sužadėtuvių žiedą

Dotės Juvelyrika, MB

Paskelbta

dote-5a18031b

Planuojate vieną svarbiausių savo gyvenime pirkinių? Sužadėtuvių žiedas žymi ypač reikšmingą santykių etapą, todėl žengiant šį žingsnį norime, kad žiedas būtų tobulas. Užduotis nelengva, todėl keletas patarimų jums tikrai pravers. 

 

Ieškant žiedo, atitinkančio mylimosios skonį, jūsų biudžetą ir džiugintantį dar daugelį metų, jums prireiks šiek tiek pasiruošimo. Kuo atidžiau pažvelgsite į šią nelengvą, tačiau ir malioną užduotį, tuo laimingesnė bus būsimoji sužadėtinė. Įdėję šiek tiek pastangų ir atsižvelgę į žemiau pateiktus patarimus, galėsite būti užtikrinti savo pasirinkimu. Taigi, į ką svarbu atkreipti renkantis sužadėtuvių žiedą?

  • Biudžetas kiek turėtumėte išleisti sužadėtuvių žiedui?

Paiešką kaip mat palengvinsite nusistatydami biudžeto rėžius. Pagal tai, kiek planuojate išleisti, žinosite savo galimybių lauką prabą, metalą, deimantą ir kita. Nusprendę dėl biudžeto dydžio, tikrai rasite tai, kas tiks būtent jums, o svarbiausia ir būsimai sužadėtinei. 

 

Jungtinėse Amerikos Valstijose yra paplitusi nuomonė, kad sužadėtuvių žiedo kaina turi būti lygi dviejų mėnesių vyro atlyginimo dydžiui. Ši taisyklė yra laikoma atgyvenusia ir sprendimą kiekvienas vyras turėtų priimti pagal savo situaciją ir norus.

 

O kiek žiedui išleidžia lietuviai? Pastaraisiais metais mūsų šalies jaunikių sužadėtuvių žiedams vidutiniškai skiria 500-700 eurus.  Vis tik jūs patys turite nuspręsti, kokią sumą planuojate išleisti pagal savo galimybes. 


  • Skirkite ypatingą dėmesį merginos ar moters stiliui

Svarbiausias dalykas, kurį turite turėti galvoje ieškodami žiedo, žinoma, yra būsima nuotaka. Juk ji turės visą gyvenimą nešioti šį žiedą. Kad geriau suprastumėte jos stilių, atkreipkite dėmesį į papuošalus, kuriuos ji jau nešioja. 

 

Jei jos papuošalų dėžutėje dominuoja auksas, žinote, koks metalas jai patinka. Ieškokite būtent tokių stilių sufleruojančių užuominų. Jei mergina papuošalus dėvi retai ir jums sunku atpažinti jos skonį, rinkitės klasikinį žiedą, kuris patiks kiekvienai.

 

Tam, kad sužinotumėte norimo žiedo stilių, atsižvelkite į merginos pomėgius, estetinį suvokimą. Galbūt ji dievina modernizmą? O gal propaguoja minimalų gyvenimo būdą? Galbūt mėgsta vintažinį stilių? Svarbu tiksliai įvertinti tam tikrus merginos bruožus, kad žiedas būtų pritaikytas būtent jai.


  • Kaip sužinoti žiedo dydį?

Akivaizdu, kad žiedo dydis yra ne vieta spėlionėms. Žinoma, galėtumėte paklausti savo merginos, bet tada neliktų jokios paslapties. Tačiau, kaip išsiaiškinti dydį neišsiduodant? 

Vienas iš metodų yra paslapčia pasiskolinus merginos jau turimą žiedą nunešti jį pas juvelyrą. Jis pamatuos žiedo dydį. Kitas būdas yra turimą žiedą apibrėžti ant lapo ir tada pasikonsultuoti su specialistu. 

Dar vienas būdas yra vyrui pačiam pasimatuoti merginos jau turimą žiedą ir pasižymėti vietą iki kurios pavyks žiedą užsimauti. Nuėję į juvelyrikos studiją raskite žiedą, kuris užsimauna iki tos pat vietos. 

 

Jei mergina žiedų nenešioja, galite apie dydį sužinoti iš jos draugės, sesės ar mamos. Taip pat vienas iš saugių variantų yra įsigyti didesnio dydžio žiedą, kurį vėliau bus galima sumažinti.


  • Kokį metalą pasirinkti?

Pasirinkdami metalą savo mylimosios žiedui, turite daugybę variantų. Geltonas auksas yra tradicinis sprendimas, tačiau daugelis mano, kad baltasis auksas yra universalesnis. Kadangi baltasis auksas yra sumaišytas su lydiniu, tokiu kaip nikelis, kad suteiktų jam spalvą, baltas auksas taip pat yra stipresnis už geltoną auksą, todėl jis yra patvaresnis ir mažiau linkęs įbrėžimams.

 

Tačiau stipresnis už abu yra rožinis auksas. Dabar ypač madingas rožinis auksas, kuris įgauna rausvą atspalvį iš vario, sumaišyto su auksu.  Jei jūsų mergina mėgsta madą, rausvas auksas gali būti ypač taiklus pasirinkimas. Jei jūsų biudžetas yra didesnis arba paslankus ir jei jūsų mergina teikia pirmenybę baltai spalvai, galbūt norėsite apsvarstyti platinos žiedą. Platina yra dar kietesnė ir nesukelianti alergijos  , nors norint išlaikyti blizgesį, ją reikia dažnai poliruoti.


  • Deimantas ar brangakmenis?

Ne visi sužadėtuvių žiedai privalo būti su deimantu. Deimantai tapo sužadėtuvių žiedų sinonimu, tačiau tai nėra vienintelis pasirinkimas. Kiti brangakmeniai, pavyzdžiui, smaragdai, rubinai ar safyrai, gali būti puiki alternatyva turintiems mažesnį biudžetą. Net ir planuojant išleisti didesnę sumą, kai kurie žmonės ieško spalvingesnio brangakmenio.

 

Jei vis tik norite klasikinio žiedo su dailiu deimantu, turite atkreipti dėmesį į karatus. Deimanto svoris ir vertė matuojami karatais: 1 karatas yra lygus 200 mg. Nuo karatų skaičiaus priklauso deimanto dydis – kuo didesnis karatų skaičius, tuo deimantas bus didesnis. Juvelyrikoje deimantai karatais matuojami kaip atskiri akmenys arba kaip jų visuma. Sužadėtuvių žiedams populiariausi yra 0,1 karato deimantai, 0,2 karato deimantai ir 0,5 karato deimantai.


  • Deimanto forma taip pat svarbi


Jūsų deimanto forma yra vienas svarbiausių žiedo dizaino elementų. Nė viena forma nėra geresnė už kitą tai priklauso nuo jūsų asmeninių nuostatų (ar jūsų partnerio). Apvalūs briliantai yra populiariausia sužadėtuvių žiedų deimantų forma ir suteikia didžiausią blizgesį. Kiti nori unikalesnės formos, tokios kaip ovalas arba stačiakampis. 

Deimanto forma daro didelę įtaką kitiems žiedo dizaino elementams. Deimanto pjūvis lemia, kiek šviesos atspindi akmuo. Deimantas gali pasižymėti puikia spalva, skaidrumu ir karatais, tačiau jei jis atspindi tik šiek tiek šviesos, jis bus nuobodus ir negyvas. Tuo tarpu deimantas su puikia forma ir pjūviu stulbinamai žvilgės. 


  • Ryžkitės įgyvendinti savo viziją

Jei niekaip nepavyksta rasti žiedo, kuris atitiktų jūsų viziją, verta apsvarstyti individualų užsakymą. Patikėkite savo idėją juvelyrams, pasikonsultuokite ir papasakokite savo viziją. Galbūt radode puikių žiedą, tačiau jis pagamintas ne iš to metalo, kurio norėtumėte. Pasiteiraukite ar juvelyrikos studija žiedo dizainui pritaikytų norimą metalą. 

 

Turite aiškią viziją ar ne, konsultacija su juvelyru ar šios srities profesionalu tikrai bus į naudą. Patikėkite šią užduotį ekspertams ir nustebsite, ką nuostabaus galima sukurti.


  • Neskubėkite

Sužadėtuvių žiedo paieškos vyksta vieną kartą gyvenime, todėl šiai užduočiai reikia skirti pakankamai laiko. Manote, kad radote ko ieškote pirmą kartą lankydamiesi parduotuvėse? Puiku. Padarykite užrašą, nufotografuokite keletą nuotraukų, paklauskite, ar jis gali būti greitai išparduotas, ir tęskite toliau. Pažvelkite internete, ieškokite prekybos centruose, prieš priimdami sprendimą įsitikinkite, kad ištyrėte visus įmanomus kelius. Neskubėkite ir nepirkite žiedo tol, kol nesate visiškai tikri, kad jis pavers jūsų būsimą nuotaką laiminga.   

Skaityti toliau

Įmonės

Kaip išrinkti gimtadienio gėles

Avatar

Paskelbta

109120527_2625574770876341_2450003869386474168_o-940x431-a6ea92dd

Gimtadienis yra viena iš tų švenčių, kuriai mūsų šalies gyventojai paprastai yra linkę skirti kur kas daugiau dėmesio, laiko, pastangų ir investicijų. Todėl jei jūs taip pat esate iš tų žmonių, kurie nepraleidžia progos surengti labai įspūdingos ir nepakartojamos gimtadienio šventės, jums labai praverstų keli praktiški patarimai, kurie turėtų palengvinti gimtadienio gėlių pasirinkimą.

Nustatykite savo biudžetą

Labai svarbu, kad besiruošiant gimtadieniui būtų nustatytas ir konkretus biudžetas – tiek pačios šventės organizavimui, tiek ir gėlių įsigijimui. Paprastai gimtadienio švenčių metu aplink galima matyti gausybę įvairių gėlių – vienos jų būna padovanotos, o kitomis pasirūpina gimtadienio šventės organizatoriai ir skiria jas šventės vietos dekoravimui.

Kaip bebūtų, abiem atvejais reikia investuoti į kokybiškas, gražias ir kartu derančias gėles, kurios džiugintų jubiliatą ir šventės dalyvius bei suteiktų šventės atmosferai daugiau jaukumo ir malonių akimirkų. Žinoma, jei norima daugiau sutaupyti ir išvengti papildomų nepatogumų, gėles gimtadieniui visuomet yra patariama rinktis internetu.

Pasirinkite gėles į namus pristatančius paslaugų teikėjus

Kai kurie žmonės iki šiol ruošdamiesi gimtadienio šventei galvoja apie keliavimą į gėlių salonus, kuriuose ieško jiems aktualių gėlių puokščių. Tačiau būtina suprasti, kad šiomis dienomis tai anaiptol nėra vienintelis pasirinkimas. Turite atminti, kad galima pasinaudoti ir gėlių pristatymo į namus paslaugų teikėjais, kurių šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė ir kurie teikia didžiulio populiarumo sulaukiančias paslaugas.

Tai reiškia, kad jums tikrai niekur nereikia vykti, jei visą tai galite atlikti naudodamiesi savo kompiuteriu ar netgi išmaniuoju telefonu. Viskas, ką jūs turėtumėte padaryti, tai pasinaudoti internetu ir peržiūrėti, kokie šių paslaugų teikėjai veikia jūsų mieste, kuriame jūs planuojate surengti gimtadienio šventę. Tuomet jums reikės peržiūrėti, kokios gėlės į siūlomos tokiose el. parduotuvėse ir išsirinkti tas, kurios jūsų manymu galėtų geriausiai tikti būsimai gimtadienio šventei. Galiausia galėsite pateikti savo užsakymą, kurį apmokėsite internetu. Gėlės bus sutartu laiku pristatytos jūsų nurodytu adresu.

Kodėl tiek daug vartotojų renkasi šias paslaugas

Be abejo, jei jums dar niekuomet iki šiol nebuvo tekę pasinaudoti tokiomis paslaugomis, jums vis dar gali kilti vienas ir tas pats klausimas – kodėl tiek daug vartotojų šiandien renkasi tokias paslaugas? Atsakyti vos keliais žodžiais nėra jokios galimybės, kadangi gėlės į namus pasižymi labai dideliais privalumais.

Didelis gėlių asortimentas

Vienas iš labai svarbių privalumų, kuriuo pasižymi gėlės į namus, yra didelis internetu siūlomų gėlių asortimentas. Kuo daugiau skirtingų gėlių gali pasiūlyti šių paslaugų teikėjai, tuo lengviau vartotojams tampa atrasti, pasirinkti ir įsigyti tai, kas geriausiai atitinka jų individualų skonį.

Labai patogus gėlių užsakymas

Internetu užsisakyti gėlės į namus šiandien yra daugiau nei paprasta. Tokių paslaugų teikėjai savo klientams siūlo ypač patogų užsakymo pateikimo būdą, o tai reiškia, kad net ir nepatyrę interneto vartotojai gali labai lengvai užsisakyti gėles į namus.

Greitas gėlių pristatymas į namus

Šių paslaugų teikėjai orientuojasi ne tik į profesionalias, tačiau ir į labai operatyvias gėlių pristatymo į namus paslaugas. Tai reiškia, kad klientai kai kuriais atvejais savo užsakytų gėlių gali tikėtis sulaukti vos po kelių valandų.

Daugiau apie gėlių pristatymą į namus skaitykite https://julietrose.lt/.

Skaityti toliau

Įmonės

Kaune pradėjo veikti galingiausia mieste elektromobilių įkrovimo stotelė: bus galima įkrauti greičiau

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, gruodžio pradžioje pradėjo veikti galingiausia mieste (75 kW) elektromobilių įkrovimo stotelė. Tai pirmasis tokio tipo greitojo automobilių pakrovimo taškas Lietuvoje.

Čia esanti Italijos gamintojo naujos kartos stotelė „Alpitronic Hypercharger“ įtraukta į tinklą „Ignitis ON“. Ateityje jos galingumą bus galima padidinti iki 150 kW ir čia vienu metu galės krautis du automobiliai. Daugelis kitų mieste ir šalyje esančių įkrovimo vietų šiuo metu neviršija 50 kW galingumo.

Elektromobilių entuziastas Dainius Jakas, jau išbandęs šią stotelę, sako, kad dabar dalies elektromobilių vairuotojai savo transporto priemones galės pakrauti kur kas greičiau.

„Pakrovimo greitis labai priklauso nuo kiekvieno elektromobilio modelio. Tačiau tie, kurie yra suprojektuoti atitinkamam galingumui, galės pasikrauti žymiai greičiau. Pavyzdžiui, „Hyundai Ioniq“ nuo 0 iki 80 proc. čia turėtų įsikrauti per maždaug 20 min“, – teigė elektromobilių žinovas, tinklalapio 100procentuelektrinis.lt autorius.

Bet kuriuo atveju laikas bekraunant automobilį vairuotojams neprailgs. Tuo metu galima apsilankyti čia pat esančiame moderniame maisto turguje, pasiimti maisto iš prekybos miestelyje veikiančių restoranų ir užkandinių arba užsukti į vieną kitą parduotuvę, kurių iš viso prekybos miestelyje yra daugiau kaip 2500.

Rūpindamasis elektromobilių įkrovimo infrastruktūra „Urmas“ prisideda prie aplinkos išsaugojimo ateities kartoms. Ši infrastruktūra bus plečiama ir ateinančiais metais.

„Reikšmingai augant elektromobilių skaičiui tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje svarbu turėti kuo platesnį įkrovimo stotelių tinklą. Pavyzdžiui, Europoje šių metų rugsėjį elektromobiliai jau sudarė 25 proc. visų naujų automobilių pardavimų. Lietuvoje šiemet buvo užregistruota net 140 proc. daugiau elektromobilių nei per tą patį laikotarpį pernai. Todėl mes taip pat prisidedame prie šios plėtros, skatindami alternatyvas vidaus degimo variklių naudojimui“, – sakė „Urmo“ marketingo vadovė Dovilė Lengvenienė.

Naujosios stotelės atidarymo proga iki gruodžio 10 d. automobilius joje bus galima įkrauti nemokamai.

Skaityti toliau

Įmonės

„Gėda Pelėda“ kūrėja Kristina Vasiljevaitė sugrįžta į savo kūrybos namus

kaunieciams.lt

Paskelbta

Gerbiami mados ir meno atstovai, su jaudinančiu įkvėpimu norime pasidalinti išskirtine medžiaga ir naujiena apie „Gėda Pelėda“ kūrėjos Kristinos Vasiljevaitės sugrįžimą į savo kūrybos namus.

Naujai, įkvepiančiai, giliomis vertybėmis ir subrandintais jausmais Kristina dalinasi savo laiške. Jis skirtas tiek Kristinai, tiek gerbėjams, kurie yra neatsiejama jos kūrybos dalis.

Bendraujant su Kristina ji užsiminė: „sėdėdama miesto kavinėje, pamačiusi moterį su „Pelėda“, stebiu ją, kitaip… Tam tikra prasme įsikūniju į ją, pajaučiu moterį kaip gamtos būtybę iki sielos gelmių. Pajuntu jos prigimtį, kuri mane įkvepia. Ir tada vėl kuriu!”

Nedidelė dalis menininkų drįsta sugrįžti prie to, ką jau sukūrė. Bet ji išdrįso. Ji sugrįžo, nes kuria toliau, daugiau, plačiau. „Gėda Pelėda“ kūryba pasipildo tapybos, brandžios moters, mamos, kūryba vyrams stipriomis natomis.

Atveriame Jums duris bendrauti ir kurti kartu

Dėl interviu, nuotraukų ir daugiau informacijos kreipkitės nurodytais kontaktais.

Viena tinkamiausių vietų susitikimui ar interviu – tai naujai įrengtos dirbtuvės Kauno senamiestyje. Jose telpa visas naujas „Gėda Pelėda“ etapas – rankinių pristatymo erdvė, gamybos, tapybos procesai ir, žinoma, mažosios Junos žaidimų laukas.

Jeigu Pelėda bus išskridus, mielai į skambučius atsakys jos mentorė Asta.

Mielai lauksime Jūsų, 

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 6 val

Paveiktų šalių sąraše – valstybės, kuriose nustatytas koronaviruso mutacijų plitimas

2021 01 22 Dėl naujų COVID-19 mutacijų ir jų išplitimo rizikos Europos Sąjungos (ES) šalyse, Lietuvoje įvedamos griežtesnės koronaviruso plitimo...

Greitos naujienosprieš 10 val

Susitikime su Italijos ambasadoriumi – dėmesys abiejų šalių kultūrai ir bendriems projektams

Šiandien kultūros ministras Simonas Kairys nuotoliniu būdu susitiko su Italijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Diego Ungaro. Susitikime aptartos į kultūrą nukreiptos...

Greitos naujienosprieš 11 val

Vakcinas laikinai vežios „Armila“, vėliau bus skelbiamas konkursas

Dėl praėjusios savaitės atvejo, kai išvežiojant vakcinas galėjo būti pažeistas reikalaujamas temperatūros režimas, sutarties su vežėju UAB „Sotus derlius“ vykdymas...

Greitos naujienosprieš 11 val

Dėl Atliekų rūšiavimo centrui išduoto taršos leidimo – komisijos tyrimas

Reaguodamas į besikartojančius gyventojų skundus dėl UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ veiklos Vilniaus Salininkų rajone, aplinkos ministras Simonas Gentvilas sudarė komisiją,...

Greitos naujienosprieš 12 val

Ketvirtoji aplinkos viceministrė – ilgametę patirtį sukaupusi aplinkos inžinierė

Pirmadienį prie aplinkos ministro Simono Gentvilo politinio pasitikėjimo komandos jungiasi ketvirtoji viceministrė – aplinkos inžinierė Raminta Radavičienė. Jai bus patikėta...

Naujienosprieš 12 val

Kauno regiono ligoninėse mažinamas covid lovų skaičius

Kauno regiono ligoninėse po truputį mažėja COVID-19 liga sergančių pacientų skaičius. Atsižvelgiant į gerėjančią COVID-19 ligos epidemiologinę situaciją Kauno regione,...

Greitos naujienosprieš 12 val

EŽTT atmetė Lietuvos pareiškėjų skundus dėl per ilgos asmens sulaikymo trukmės bei neteisėto sulaikymo

Europos Žmogaus Teisių Teismas šią savaitę trijose sujungtose bylose – „Mikočiūnas, Mikučiauskas, Ališauskas prieš Lietuvą” atmetė pareiškėjų peticijas. Šiose bylose...

Greitos naujienosprieš 13 val

M. Skuodis Švedijos infrastruktūros ministrui siūlo rengti bendrus virtualius ministerijų susitikimus siekiant koordinuoti veiksmus ir įgyvendinti bendrus projektus

Susisiekimo ministras Marius Skuodis, penktadienį nuotoliniu būdu kalbėdamas su Švedijos infrastruktūros ministru Tomu Enerothu, išreiškė pasiūlymą rengti nuolatinius virtualius šių...

Greitos naujienosprieš 13 val

Pasauliniame maisto ir žemės ūkio forume dėmesys skirtas maisto tiekimo iššūkiams pandemijos akivaizdoje

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas nuotoliniu būdu dalyvavo Pasauliniame maisto ir žemės ūkio forume (GFFA) – tarptautinėje konferencijoje svarbiausiais pasaulinės...

Greitos naujienosprieš 14 val

Kviečiame dalyvauti viešajame pirkime ir įvertinti, kokios žaliavos tinka antros kartos biodegalų gamybai

Energetikos ministerija kviečia dalyvauti viešajame pirkime, kurio laimėtojas turės atlikti analizę ir pasiūlyti kriterijus ir žaliavų vertinimo metodus, kuriais remiantis...

Skaitomiausi