Naujienos

Kodėl kai kurios lytiškumo ir seksualumo temos vis dar yra tabu?

0

Žmogaus seksualumas ir intymumas – neabejotinai yra vienos iš svarbiausių gyvenimo dalių. Būtent per ją atsiskleidžia tikrieji žmogaus pomėgiai ir aistros. Kadangi seksualumo ir lytiškumo reikšmė tokia didelė, žmonės bijo atsiverti ir atskleisti pačius giliausius savo geismus. Tačiau vien tai nepaaiškina, kodėl visuomenė dažnai itin kritiškai žiūri į tuos, kurie apie tai kalbėti išdrįsta. Toks požiūris egzistuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Vakarų šalyse, kurias mes laikome labai liberaliomis, atviromis bei tolerantiškomis. Paradoksalu, jog kiekvienam žmogui kone būtinas dalykas vis dar yra tabu. Tad, būtent šiame straipsnyje ir pažvelgsime į pagrindines priežastis, kodėl visuomenė vengia visų temų, susijusių su lytiškumu ar seksualumu.

Sovietmečiu sekso „nebuvo“

Sovietų Sąjungoje buvo norima sudaryti įspūdį, jog seksas čia neegzistuoja. Nenuostabu, jog tais laikais buvo smerkiami ir gėdinami žmonės, prabylantys apie savo seksualinį gyvenimą ar jo problemas. Nebuvo vykdomas ir jaunimo lytinis švietimas, tad ir supratimo apie lytiniu keliu plintančias ligas ar apsisaugojimo būdus nuo neplanuoto neštumo niekas nežinojo arba žinojo labai mažai. Dėl tokio žinių trūkumo ir sudėtingo kontracepcijos priemonių įsigijimo, dažniau buvo ne naudojami prezervatyvai, o daromi abortai. Visa ši situacija skatino žmones užsidaryti savyje ir nekalbėti apie savo seksualinį gyvenimą, jo problemas ar lytines ligas. Visa tai vis dar atsispindi ir šiuolaikinėje visuomenėje, žmonės dažnai kalba apie lytiškumą ir seksualumą labai nedrąsiai, tarsi kažko gėdydamiesi, nors tai – visiškai normalu.

Sunkumai, kalbant apie seksualinį gyvenimą poroje

Ar esate susimastę, kodėl sunku kalbėtis su savo partneriu (-e) apie seksualumą ir lytiškumą? Natūralu, jog galvodami apie bendravimą ar diskutavimą su antrąja puse minėtomis temomis, dažnai kartu pajaučiate ir riziką. Bijote iš jo ar jos sulaukti smerkimo, kritikos ar atstūmimo. Ir iš tiesų, partneriui nesureagavus teigiamai, daugeliu atvejų yra sukeliama gėda ar net pažeminimas tam, kuris apie tai prakalbo. Pats lytinis aktas yra itin intymus veiksmas, todėl apie jį kalbėdami žmonės jaučiasi pažeidžiami ir neramūs, tampa sunku užmegzti dialogą. Kaip bebūtų, labai svarbu to mokytis, kadangi būtent atviras kalbėjimas tarp partnerių yra vienintelis kelias, padėsiantis geriau suprasti vienas kitą bei pagerinti seksualinį gyvenimą.

Kodėl svarbu išsakyti savo norus bei fantazijas?

Turbūt sutiksite, jog pasaulyje nėra dviejų identiškų žmonių. Kiekvienas iš jų turi savitą mąstymą, skirtingus norus ir poreikius. Būtent dėl šios priežasties tikėtis, jog dviejų žmonių požiūriai, nuomonės ir veiksmai sutaps nė apie juos nepasikalbėjus, būtų šiek tiek naivu. Norėdami pagerinti savo seksualinį gyvenimą, išsakykite savo antrajai pusei, kokie yra jūsų norai bei fantazijos. Žinoma, kaip jau buvo minėta anksčiau, tai padaryti gali būti kiek nedrąsu, tačiau, jei jūs tikrai rūpite partneriui (-ei), jis ar ji į jūsų šį atsivėrimą tikrai sureaguos teigiamai. Daugelis atliktų tyrimų net rodo, jog poros, atvirai kalbančios seksualumo temomis, yra daug labiau patenkintos savo santykiais nei tos, kurios tokių pokalbių neturi.

Oralinis seksas – vis dar tabu?

Nors oralinis seksas gali atnešti lygiai tiek pat ar net dar daugiau malonumo nei vaginalinis, tačiau visuomenėje jis vis dar yra nuvertinamas ir net dažnu atveju smerkiamas. Visa tai rodo, jog žmonės nėra dar pakankamai susipažinę su lytiniu švietimu ir pagrindiniais aspektais, ką apie lytiškumą bei seksualinį gyvenimą būtų pravartu žinoti kiekvienam. Iš tikrųjų oralinis seksas yra puiki preliudija prieš lytinį aktą, tačiau svarbu tai daryti tinkamai ir saugiai. Jei įdomu, perskaitykite šį straipsnį, kuriame tikrai rasite daug naudingos informacijos.

Priemonės, padėsiančios lengviau kalbėti apie lytiškumą ir seksualumą

Jei naujus santykius pradėjote visai neseniai, turėkite omenyje, jog kuo anksčiau pradėsite kalbėti apie seksualumą ir lytiškumą su savo antrąja puse, tuo lengviau jums bus. Ir atvirkščiai, kuo ilgiau delsite, tuo sunkiau prisiversite apie tai pasikalbėti. Kaip bebūtų, kad ir kuriuo laiku nuspręsite vesti diskusiją, pradėkite nuo lengvesnių temų – tokių, kuriomis kalbant jausitės patogiau ir geriau. Taip pat būkite vienas kitam atviri bei nuoširdūs, kiek tik galite, kadangi tik taip galėsite aiškiai išsakyti savo norus ar mintis vienas kitam. Toks pokalbis leis geriau jums ar jūsų partneriui (-ei) suprasti, kas jus labiausiai tenkina, o kas jums yra visiškai nepriimtina. Be to, būkite pozityvūs ir nekritikuokite savo antrosios pusės. Vietoje sakinių, prasidedančių įvardžiu „tu“, geriau naudokite tokius, kurie prasidėtų žodeliu „aš“ – taip nekaltinsite vienas kito, o tik išreikšite savo jausmus. Galiausiai, Fantazijos internetinėje parduotuvėje galite rasti daug priemonių, padėsiančių intymiam gyvenimui suteikti daug naujų spalvų. Tad, tikimės, jog visi šie patarimai padės laisviau pažiūrėti į seksualumą ir lytiškumą, gi tai – išties svarbios temos bene kiekvieno žmogaus gyvenime.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos