Connect with us

Maistas

Knygos “Ant medinės lentelės” autorė K. Pišniukaitė: „Kad taip gerai seksis, net nedrįsdavau pasvajoti!“

kaunieciams.lt

Paskelbta

Interneto knygynas Knygų klubas kviečia susipažinti su žinoma maisto tinklaraštininke Kristina Pišniukaite ir jos beprotiško populiarumo sulaukusia jos knyga „Ant medinės lentelės“. Interviu ji atskleidžia, kaip viską metė dėl mėgstamo užsiėmimo, kaip sulaukė dėmesio ir išleido pirmąją knygą.

– Kristina, reikia daug drąsos tam, kad atsisakytum stabilumo bei kiekvieną mėnesį gaunamų pastovių pajamų ir stačia galva nertum paskui savo svajonę. Iš kur pasisėmėte šios drąsos?

– Visą gyvenimą svajojau atrasti savo kelią, tą veiklą, dėl kurios rytais nori šokti iš lovos ir, atrodo, gali nuversti kalnus. Taip pat labai bijojau dirbti nemylimą darbą, nes gyventi tik savaitgaliais, o darbo metu jausti neigiamas emocijas, man atrodė tikra kančia. Kai atsirado galimybė mylimą veiklą paversti darbu – nei kiek neabejojau. Logika buvo paprasta – sėkmės atveju tai bus geriausias mano gyvenimo sprendimas. Nesėkmės atveju – susirasiu kitą darbą. Neturėjau ko prarasti, o ir nuojauta kuždėjo, kad man pavyks. Tiesa, kad taip gerai seksis, net nedrįsdavau pasvajoti. Šiandien man atrodo, kad jei jau pasisekė atrasti mylimą veiklą ir gali jai skiri visą savo laiką ir širdį – sėkmė yra beveik garantuota.

– Su kokiais sunkumais susidūrėte pradėjusi pokyčius?

– Tiesą sakant su dideliais sunkumais nesusidūriau, viskas klostėsi savaime ir gerai. Investavau daug savo laiko ir jėgų, kelis pirmus mėnesius neuždirbau daug, tačiau gana greitai mano pastangos virto konkrečiais darbais, kurie tęsiasi iki šiol. Žinoma, kasdieniame mano darbe tikrai ne tik gėlytės ir drugeliai – kaip ir visi darbai, maniškis turi savo minusų. Nestabilios pajamos, per dideli darbų krūviai ir per mažai laiko, klientai, su kuriais požiūriai ne visada sutampa. Šiandien galiu teigti, kad posakis „rask mylimą darbą ir tau niekada nereikės dirbti” – ne visai teisingas, nes mano ir daugelio sau dirbančių draugų pavyzdžiai rodo, kad radus mylimą darbą kaip tik dirbi visada. Laisvalaikis ir darbas – labai susipynę.

– Kodėl maistas?

– Viskas išsivystė savaime. Pamažu poreikis gaminti virto pomėgiu, pomėgis – didžiausia aistra, o aistra – darbu.

– Kaip Jūsų pomėgis maistui virto knyga?

– Man atrodo, kad kiekvienas maisto tinklaraštininkas turi svajonę vieną dieną išleisti savo knygą – tai lyg natūrali tolimesnė sėkmingų darbų eiga, sekantis žingsnis ir darbų įprasminimas. Neabejojau, kad vieną dieną tai nutiks, tad sulaukus Alma Littera pasiūlymo kartu leisti knygą supratau, kad ta diena yra šiandien.

– Koks jausmas apėmė, kai pirmą kartą į rankas paėmėte dar spaustuvės dažais kvepiančią savo knygą?

– Šio klausimo klausia visi! Be jokios abejonės, jausmas labai džiugus ir ypatingas, norisi šokinėti iš laimės. Labai įdomu vartyti puslapius. Tačiau yra ir kita pusė – spausdinta knyga yra galutinis taškas ilgoje ir sunkioje knygos ruošimo kelionėje, tad kartu su dideliu džiaugsmu apima ir didelis palengvėjimas.

– Kaip jautėtės, kai pirmasis Jūsų knygos tiražas buvo išparduotas šviesos greičiu?

– O šiuo atveju, tai džiaugsmą lydėjo nuostaba. Žinojau, kad rašydama knygą padariau geriausią, ką galėjau ir atidaviau visą save, sudėjau ne tik geriausius receptus, bet ir žinių bagažą. Buvau nusprendusi, kad jei leisiu knygą, tai nebus greitai ir bet kaip padarytas darbas. Taigi, kad knyga yra kokybiška ir vertinga aš žinojau, bet, kad tai pajaus skaitytojai – nesitikėjau. Šiuo metu išleistas jau trečiasis knygos tiražas, o aš iki šiol negaliu tuo patikėti. Kasdien gaunu knygos skaitytojų žinutes ir atsiliepimus – tiek teigiamo atgalinio ryšio net susapnavusi nebūčiau.

– Kokiam žmogui skirta Jūsų knyga “Ant medinės lentelės”?

– Knygą parašiau šiuolaikiškam žmogui – tam, kuris nori maitintis subalansuotai, nemėgsta rutinos virtuvėje, bet labai mėgsta atrasti naujus skonius kurdamas juos iš kasdienių ir mums įprastų produktų. AML knyga atsako į klausimą, kaip lengvai ir be didelių pastangų maitintis sveikiau ir įvairiau, receptai būtent į tai ir orientuoti.

– Išvardinkite 3 svarbiausias priežastis, kodėl verta atsiversti Jūsų knygą?

  1. Knygoje aiškiai ir paprastai aprašyta, kaip paversti savo mitybą sveikesne neišeinat iš proto ir nepradedant valgyti garintų brokolių – ypač didžiuojuosi knygoje esančiu spintelių reorganizacijos skyriumi, kuriame aprašytas sveikos mitybos must – have spintelės turinys. T.y. kokius produktus rinktis ir kokių vengti kasdienėje gamyboje.
  2. Receptai yra orientuoti į lengvas ir greitas (bei labai skanias) vakarienes, jie atsako į galvos skausmą „ką šiandien ir vėl gaminti vakarienei”.
  3. Knygoje aprašyti savaitės meniu planavimo principai, o receptų skyriai suskirstyti taip, kad išsirinkus po vieną receptą iš kiekvieno skyriaus turėsite subalansuotą ir įvairų savaitės meniu.

Na ir dar viena papildoma priežastis – knygoje yra skyrius „Nuodėminga vakarienė“. Joje patiekalai ne tokie sveiki (nes visada svarbiausia balansas), bet tokio skonio, kai paragavęs užsimerki iš malonumo su kiekvienu kąsniu. Man tai patys skaniausi patiekalai.

– Išduokite paslaptį, gal planuojate išleisti dar vieną knygą?

– Manau, kad pirmosios knygos sėkmė mane įpareigoja nesustoti. Šiandien dar norisi pailsėti ir sugerti visas pirmosios knygos teikiamas emocijas. Antra knyga vieną dieną tikrai bus. Bet noriu pasakyti štai ką – „Ant medinės lentelės” niekada nepradės „kepti” knygų greitai ir bet kaip. Jei bus antra, trečia ir dar kažkelinta knyga – jos visos bus išdirbtos iki detalių, o jas kursiu tuomet, kai jausiu, kad tikrai turiu ką pasakyti.

– Ko palinkėtumėte skaitytojams?

– Suprasti, kad sveika mityba nėra prėska, o gerus skonius tik reikia išmokti sukurti iš sveikesnių produktų. Taip pat, prisijaukinti įvairovę. Mes galime labai lengvai turėti ne 10 mėgstamiausių patiekalų, o šimtus. Maistas yra žaidimas – jis neturi būti nuobodus.

– Kristina, dėkojame už pokalbį ir skubame išbandyti „Nuodėmingos vakarienės“ pasiūlymus! 

 

knyguklubas.lt

Skaityti toliau
Advertisement

Maistas

Nuo penktadienio ribojami renginiai, prekybos vietose – pirkėjų srautai

BNS

Paskelbta

Nuo penktadienio siekiant sustabdyti koronaviruso (COVID-19) plitimą šalyje įsigalioja griežtesni reikalavimai renginiams, prekybos vietose turės būti ribojami pirkėjų srautai.

Vyriausybės sprendimu, nuo penktadienio masiniai renginiai uždraudžiami, išskyrus sporto ir kultūros renginius, kur apribotas žiūrovų skaičius.

Uždarose erdvėse sporto ir kultūros renginiuose žiūrovų skaičius negalės viršyti 300, o lauke – 400, reikės laikytis dviejų metrų atstumo tarp žmonių, užpildant tik sėdimas vietas, dėvint kaukes ir registruojant visus dalyvius.

Taip pat bus apribojami pirkėjų srautai uždarose patalpose esančiose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose: čia turės būti užtikrinamas 10 kv. metrų plotas vienam lankytojui.

Draudimai įsigalios penktadienį ir truks iki lapkričio 13 dienos, jie nebus taikomi laidotuvėms.

Šią savaitę priimtas ir vienas palengvinimas, susijęs su savaitei įvedamu nuotoliniu mokymu po moksleivių atostogų – po atostogų, įprastu būdu galės vykti mokymas specialiosiose įstaigose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse.

Autorė Milena Andrukaitytė

Skaityti toliau

Maistas

Per Vėlines artimųjų kapus lankantiems kauniečiams – raginimai elgtis atsakingai

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Vėlinių savaitgalį Kauno kapines užplūstant tūkstančiams žmonių, sveikatos specialistai įspėja šįkart atsisakyti kai kurių tradicijų. Sparčiai daugėjant COVID-19 susirgimų, senjorai bei lėtinėmis ligomis sergantys gyventojai raginami susilaikyti nuo artimųjų kapų lankymo, taip pat vengti susitikimų su giminėmis ir draugais. Kapinėse būtina dėvėti kaukes bei laikytis socialinės distancijos.

Privalome padėti medikams

„Vėlinės lietuviams – ypatingas laikas. Lankome ne tik artimųjų kapus, bet ir susitinkame su giminaičiais, draugais, prisimindami išėjusius į Anapilį. Tačiau labai svarbu pasirūpinti gyvaisiais, kurie tebėra šalia mūsų. Todėl šį savaitgalį raginame vyresnio amžiaus bei sveikatos problemų turinčius žmones susilaikyti kelionių į kapines, o ypač vengti didesnių susibūrimų, pasibuvimų.

Suprantu, kad daugelis jau pavargo nuo šio viruso, tačiau turime suprasti: kuo daugiau žmonių sirgs, tuo sunkesnis darbas lauks medikų. Dabar kaip niekada svarbi mūsų pagalba jiems. Juk niekas nenorime medicinos sektoriaus griūties, tad labai prašau visų elgtis protingai ir atsakingai“, – prašymą saugoti save ir aplinkinius per ilgąjį savaitgalį išreiškė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasak jo, nebūtina visiems vienu metu važiuoti į miesto kapines. Tą galima padaryti ir vėliau. Juolab kad nemaža dalis kauniečių jau iki šiol spėjo sutvarkyti artimųjų amžino poilsio vietas.

„Tradicijos yra gilios ir įsišaknijusios, tačiau dabar svarbiausia – mūsų visų sveikata. Dėvėti kaukę ir laikytis saugaus atstumo tarp žmonių – tai elementariausi ir būtiniausi principai, kuriais visi privalome vadovautis“, – pridūrė V. Matijošaitis.

Nuoseklios investicijos į atnaujinimą

Ne vien per Vėlines artimųjų kapus lankantys kauniečiai pastebi nuolat atnaujinamą miesto kapinių infrastruktūrą.

„Pažliugusias automobilių stovėjimo vietas pakeitė asfaltuotos aikštelės, kapinių teritorijos tvarkingai aptvertos, išasfaltuoti kapinių keliai, takeliai ir šaligatviai. Daug kur įrengtas lauko vandentiekis. Anksčiau šie darbai buvo gerokai pamiršti, o dabar tapo savaime suprantamais. Tęsime juos ir ateityje“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Šiemet dar daugiau kelių išasfaltuota Eigulių, Karmėlavos ir Vainatrakio kapinėse. 2014 metais netoli Rokų atidarytose kapinėse taip pat išdidintas, išgilintas bei apsodintas tujomis vandens surinkimo baseinas.

„Tai ne tik priešgaisrinis baseinas, bet ir vieta, kur subėga po didesnių liūčių atsiradęs kritulių perteklius, dėl kurio anksčiau buvo apsemiama dalis kapinių teritorijos“, – teigė savivaldybės įmonės „Kauno kapinių priežiūra“ vadovas Ričardas Čėsna.

Nuo 2019 metų Vainatrakyje buvo įrengtos ir augintinių kapinės. Iki šios dienos atskirai įrengtame kvartale jau palaidota 60 naminių gyvūnėlių.

Tuo tarpu Romainių kapinėse pradėtos pirmojo Lietuvoje archeologinių tyrinėjimų metu rastiems kaulams laidoti skirto statinio – Osuarijaus – statybos.

„Tai panašus į šulinio rentinį statinys, kurį įrengsime iki metų pabaigos. Mieste, ypač centrinėje dalyje vyksta nemažai rekonstrukcijų, žemės kasinėjimų, kurių metų randama ir žmonių kaulų. Archeologiniu požiūriu mažiau svarbūs kaulų fragmentai atguls būtent šioje vietoje“, – apie naujovę aiškino R. Čėsna.

Sparčiai populiarėja kolumbariumai

Kauno kapinėse pastaraisiais metais vis labiau populiarėja ir alternatyvus laidojimo būdas – kolumbariumai. Pirmieji įrengti Petrašiūnų kapinėse, kiek vėliau jie iškilo Seniavos ir Romainių kapinėse.

„Šiai dienai maždaug pusė palaikų kremuojami. Dalis urnų keliauja į kapavietes, kiti renkasi kolumbariumus, kuriuose vietos po truputį mažėja, tad pradedame galvoti apie jų plėtrą“, – teigė R. Čėsna.

Šį rudenį atsiritus antrajai koronaviruso bangai, pokyčiai palietė ir laidojimo paslaugas teikiančią savivaldybės įmonę „Kapinių priežiūra“.

„Įsigaliojus lokaliam karantinui, klientų aptarnavimas vykdomas tik nuotoliniu būdu. Dėl leidimo laidoti išdavimo prašome vykti į kapines arba kreiptis į kapinių vedėjus“, – aiškino „Kapinių priežiūros“ vadovas.

Visą naujausią informaciją apie miesto kapines, kapinių vedėjų kontaktus, laidojimo paslaugų aprašus bei rekomendacijas, kaip elgtis karantino metu, galima rasti internete: kaunokapiniuprieziura.lt.

Skaityti toliau

Maistas

PASIBAIGĖ FESTIVALIO „ATATARIA LAMZDŽIAI“ I ETAPAS

Avatar

Paskelbta

Daugiau kaip tris dešimtmečius Kaune gaudęs gegužės-birželio mėnesiais festivalis šiemet neįvyko dėl Covid-19, tačiau organizatoriai intensyviai dirbo, kad galėtų paminėti 35-ąjį folkloro festivalį „Atataria lamzdžiai“. Kauno tautinės kultūros centras rudenį pakvietė miesto bendruomenę ir svečius dalyvauti festivalio pirmojo etapo renginiuose.                                                                                                  NUOTRAUKŲ GALERIJA 

Spalio mėnesį vyko įvairūs nemokami praktiniai užsiėmimai, mokymai, koncertai, pristatymai. Festivalio metu klausytojai susipažino su tradicinio kankliavimo, kryždirbystės amatais, archaine drožyba ir papročiais, o įgytas žinias galėjo taikyti konkrečioje savo kūrybinėje veikloje.

Buvo unikali galimybė dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose mokėsi balso, kaip instrumento valdymo, ypatumų, ieškojo atsakymų į klausimus, kas yra prigimtinis balsas ir jo kaukės, taip pat dalyvavo eksperimentinėjė linamynio edukacijoje, kurios metu ne tik susipažino su linų darbais, bet ir gyvai pasimokė autentiškų dainų.

Festivalio „Atataria lamzdžiai“ pirmąjį etapą vainikavo koncertas „Tu šermuonėli, gražus žvėreli“, kuriame savo gyvas programas pristatė  Kauno miesto ir rajono folkloro ansambliai: „Gadula“, „Sasutalas“,  „Serbentėlė“, „Kauno bandonija“.

Festivalio organizatoriai tikisi, kad festivalis gyvuos ir mes susitiksime 2021 metais birželio mėnesį. Kitais metais savo ištikimiems etninės kultūros mylėtojams vėl galėsime suteikti galimybę dalyvauti folkloro renginiuose. Viliamės, kad  klausysimės autentiškos muzikos garsų, gėrėsimės tautiniais kostiumais ir vaizdais, kuriuos iš įvairių Lietuvos kampelių ir užsienio šalių suveš į Kauną ištikimieji folkloro ansambliai ir bičiuliai.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Skaityti toliau

Maistas

Matijošaitis kreipėsi į NVSC: „Raudona spalva negąsdina, bet nekelkime papildomos panikos“

Kauno savivaldybės ryšių su visuomene skyrius

Paskelbta

Kasdien prastėjant epidemiologinei situacijai Lietuvoje, didieji šalies miestai nuo pirmadienio priskirti raudonajai zonai. Tai reiškia griežtesnius ribojimus ir gresiantį karantiną, bet tuo pačiu įnešė ir papildomos sumaišties. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis viešu kreipimusi į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistus prašo sukonkretinti kasdien platinamą informaciją apie didmiesčių rodiklius. Tai padėtų operatyviau reaguoti priimant sprendimus ir nekeltų papildomos įtampos gyventojams.

„Žinoma, Kaunas yra Lietuvos širdis, bet kai kalbame apie rimtus dalykus, vadinkime juos tikrais vardais. Kauno apskritis – tai ne miestas, todėl kasdien viešojoje erdvėje skelbiant vis didesnius COVID-19 paros skaičius turi būti tiksliai įvardijama, kiek ligos atvejų fiksuojama miesto savivaldybėje, o kiek – likusiose. Siūlome bent penkių didžiųjų Lietuvos miestų sergamumo koronavirusu rodiklius išskirti ir pateikti atskirai nuo apskričių. Čia koncentruojasi didžioji dalis šalies gyventojų, todėl jie turi gauti konkrečią, aiškiai suprantamą informaciją ir matyti realų, o ne iškreiptą vaizdą. Tai padės išvengti galimų nesusipratimų ir painiavos.

Mūsų negąsdina priskirta raudona spalva – ir toliau stiprinsime veiksmus bei prevencines priemones, kad situacija būtų valdoma kiek galima efektyviau, tačiau žmonėms ta perteklinė įtampa ar net panika šiuo sudėtingu laikotarpiu tikrai ne į naudą. Tikiu kauniečių sąmoningumu, jog galime susiimti ir kiekvienas savo atsakingu elgesiu padaryti viską, kad apsaugotume save bei aplinkinius“, – kalbėjo V. Matijošaitis.

Pasak jo, šiuo metu ypač svarbu turėti objektyvią informaciją apie kasdien besikeičiančią situaciją dėl COVID-19 šalyje ir atskirose savivaldybėse. Tai neišvengiama norint skubiai reaguoti ir priimti būtinus sprendimus. Jie privalo būti operatyvūs ir neatidėliotini.

Tikslūs duomenys, anot V. Matijošaičio, reikalingi tiek gyventojams, tiek ir verslui, kitoms organizacijoms, kad galėtų planuoti savo veiklas bei prognozuoti padarinius: „Reikia užtikrinti, kad liktų kuo mažiau vietos interpretacijoms ir bereikalingoms diskusijoms, nes tam tiesiog nebėra laiko.“

Vis dėlto meras pastebi, kad pastaruoju metu ne vien Kauno atveju viešojoje erdvėje imta painioti apskričių rodiklius su atskirų miestų savivaldybių skaičiais. Dėl to kyla rizika nesusipratimams. Blogiausia, jog tai atsispindi ir vadinamajame šviesoforo spalvų žemėlapyje, kur šiuo metu raudonąja zona pažymėtos dar ne visos grėsmingoje situacijoje atsidūrusios savivaldybės.

„Suprantame, kokiomis sudėtingomis sąlygomis dirba NVSC specialistai. Todėl Kauno miestas pasiūlė savo pagalbą žmogiškaisiais ištekliais. Praėjusią savaitę ji buvo priimta. Delegavome kelias dešimtis Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų, bet jei matysime poreikį, bandysime dar labiau plėsti šias pajėgas skirdami žmones ir iš savivaldybės administracijos“, – pridūrė Kauno meras.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, į raudonąją zoną patenka tos savivaldybės, kuriose sergamumas viršija 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų testų – 4 proc. ir daugiau, o atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis siekia daugiau kaip 30 proc. per savaitę. Taip pat raudonai žymimos savivaldybės, kuriose sergamumas didesnis negu 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir atvejų, nesusijusių su protrūkiais ar židiniais, dalis yra 30 proc. ar daugiau per savaitę, savivaldybėje turi būti registruota ne mažiau kaip 10 atvejų per savaitę.

 

Skaityti toliau

Maistas

Kauno meras sveikina rinkimų laimėtojus

kaunieciams.lt

Paskelbta

Sveikinu Seimo rinkimų laimėtojus. Linkiu, kad jie pateisintų tautos išreikštą pasitikėjimą.
Rinkimų rezultatai parodė, kad nacionalinėje valdžioje žmonės daugiausia nori matyti dešiniąsias jėgas – konservatorių ir liberalų atstovus. Dabar jau išrinktieji turės įrodyti, kad yra verti šių mandatų.
Kaunas padarė didžiulį įdirbį įgyvendinant ne tik miestui, bet ir visai Lietuvai svarbius projektus, todėl mano vienintelis noras – kad į Seimą ir Vyriausybę ateinantys nauji valdantieji visa tai suprastų ir deramai įvertintų. Negalima sustoti pusiaukelėje darant tai, kas svarbu visos šalies žmonėms.
Savo meilę Kaunui įrodyti bus užtektinai laiko ir erdvės, bet kol kas svarbiausia susikoncentruoti į šių dienų „gaisrus“ – aštrėjančią COVID-19 situaciją šalyje. Gyventojų sveikata bei saugumas yra ir turi išlikti pirmoje vietoje.
Su ankstesne Vyriausybe ir Seimu Kaunas turėjo tikrai konstruktyvų dialogą. Labai norėčiau, kad toks išliktų ir su būsima naująja šalies valdžia.
Kauno meras Visvaldas Matijošaitis
Skaityti toliau

Maistas

Lietuvos zoologijos sode moliūgai virsta užimtumo priemonėmis gyvūnams

kaunieciams.lt

Paskelbta

Pasakose moliūgai virsta neregėto grožio karietomis, o Lietuvos zoologijos sode – užimtumo priemonėmis gyvūnams. Spalio 23-26 dienomis Lietuvos zoologijos sodas kviečia mainyti atneštus moliūgus į 20 procentų nuolaidą vienam lankytojo bilietui.

Lietuvos zoologijos sode gyvenantiems gyvūnams moliūgai yra ne tik pašaras, bet ir puiki užimtumo priemonė. Prižiūrėtojams į išskaptuoto moliūgo vidų pridėjus mėsos, žuvies, sėklų, kombinuoto pašaro ar kitų skanėstų, šios daržovės tampa puikiomis užimtumo priemonėmis. Gyvūnai turi patys sugalvoti, kaip iš tokio moliūgo išsitraukti mėgstamą kasnelį. Ne visiems tai pavyksta padaryti greitai. Sumanesniems gyvūnams prižiūrėtojai užduotį dar labiau pasunkina ir į moliūgą papildomai prideda šieno ar lapų, tarp kurių rasti skanėstą dar sunkiau. Taip paruošti moliūgai puiki užimtumo priemonė, stimuliuojanti gyvūnų protinę veiklą, skatinanti domėtis naujovėmis voljere ir užtikrinanti gyvūno fizinę ir psichinę sveikatą. Moliūgais terariume jau džiaugiasi ir iš pirmo žvilgsnio pasyvūs ropliai. Jiems kaip ir kitiems zoologijos sodo gyvūnams naujas kvapas ir tekstūra voljere sužadina norą tyrinėti. Moliūgai natūrali, daugeliui gyvūnų saugi naudoti priemonė, dėl to Lietuvos zoologijos sodo lankytojai moliūgus galės išvysti beveik visų gyvūnų voljeruose.

Moliūgus ir kitas rudenines daržo bei sodo gėrybes zoologijos sodo lankytojai ir pasibaigus akcijai gali palikti prie zoologijos sodo kasų esančioje specialiai tam skirtoje dėžėje. Primename, jog šis sezonas paskutinis, kai Lietuvos zoologijos sodas yra atviras lankytojams. Planuojama, jog nuo 2021 metų pavasario užsidarys kelis metus truksiančiai rekonstrukcijai. Po jos Lietuvos zoologijos sodas pasikeis neatpažįstamai, tad kviečiame nepraleisti galimybės pamatyti tokį Lietuvos zoologijos sodą, koks jis buvo iki šiol.

Skaityti toliau
Greitos naujienosprieš 3 val

Koronavirusas gali būti perduotas gerokai lengviau negu galvojote: neišgelbės ir 2 metrų atstumas

CDC teigimu, virusas SARS-COV-2, sukeliantis COVID-19, lengviausiai plinta tarp artimą kontaktą palaikančių asmenų oro lašeliniu būdu sergančiam asmeniui kosint, čiaudint...

Sportasprieš 5 val

Klaipėdos derbyje – D. Donskichytės karjeros rungtynės ir užtikrinta „Neptūno“ pergalėR. Knyzaitė pasitraukė iš „Aisčių-LSMU“ gr…

Nuotr.: Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas Nuotr.: Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas Nuotr.: Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas Nuotr.: Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas...

Sportasprieš 5 val

R.Jokubaičio COVID-19 testas – teigiamas, žalgiriečiai – saviizoliacijoje

2020.10.31 Šeštadienį ryte Kauno „Žalgirį“ pasiekė žinios, kad Roko Jokubaičio COVID-19 testo rezultatas yra teigiamas. Testai komandai buvo atlikti penktadienį...

Greitos naujienosprieš 17 val

Vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių

2020 10 30 Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principu, raudonajai zonai priskiriamos...

Greitos naujienosprieš 17 val

Raudonoji zona plečiasi: paveiktų šalių sąrašą papildė daugiau valstybių ir regionų

2020 10 30 Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Raudonojoje ir pilkojoje...

Greitos naujienosprieš 19 val

Praktikos galimybės jauniesiems verslininkams Niujorke

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, kartu su partneriais iš Italijos (Unioncamere del Veneto), kviečia į virtualų susitikimą, su Italijos-Amerikos...

Greitos naujienosprieš 19 val

Stiprinama elektros energetikos sistema ir didinamas jos savarankiškumas

2020 10 30 Energetikos ministerija Vyriausybei tvirtinti teikia elektros energetikos sistemos savarankiškumo ir patikimumo stiprinimo priemonių planą. Šis planas užtikrins,...

Greitos naujienosprieš 20 val

Reklamos internete svarba verslui: kodėl svarbu tinkamai investuoti?

Koks yra pagrindinis taškas, nuo kurio turėtumėme pradėti renkantis tam tikrą reklamos sritį? Nepatyrusiam, reklama internete atrodo kaip įprasta investicija...

Greitos naujienosprieš 21 val

Įsigalioja hipertenzinių ligų gydymo kompensuojamais vaistais tvarka

2020 10 30 Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad nuo sekmadienio, lapkričio 1 d., įsigalioja naujas hipertenzinių ligų gydymo vaistais,...

Greitos naujienosprieš 21 val

Medikai kviečiami pasinaudoti turizmo paslaugomis savo mieste

2020 10 30 Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotas projektas „Atostogos medikams“ įžengė į vėlyvąjį įgyvendinimo etapą. Pasinaudoti priemone liko mėnuo...

Skaitomiausi