Greitos naujienos

Klaipėdoje premjerė ir susisiekimo ministras dalyvaus naujo lietuviško kelto vardo suteikimo ceremonijoje ir apžiūrės plėtojamą pietinę uosto dalį

0

2021 07 22

Penktadienį, liepos 23 d., Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir susisiekimo ministras Marius Skuodis lankysis Klaipėdoje, kur dalyvaus naujo „Smiltynės perkėlos“ kelto vardo suteikimo ceremonijoje, laivu plauks ir apžiūrės Malkų įlanką bei Klaipėdos uosto pietinę dalį, kurioje artimiausiais metais planuojama didelė plėtra.
„Smiltynės perkėlai“ pastatytas 60 m ilgio, 14 m pločio universalus keleivinis-krovininis keltas „Klaipėda“ išskirtinis tuo, kad yra neserijinės gamybos ir statytas Lietuvoje pagal konkrečius AB „Smiltynės perkėla“ poreikius. Juo bus galima vežti iki 1000 keleivių arba ne mažiau kaip 40 lengvųjų automobilių ir 600 keleivių. Keltas turėtų dirbti tiek Naujosios, tiek Senosios perkėlos terminaluose.
Pastaraisiais metais iki 14,5 metro išgilinta ir naują kokybinį pranašumą įgijusi Malkų įlanka pietinėje uosto dalyje jau pasiruošusi priimti didesnės grimzlės laivus, yra draugiškesnė aplinkai. 
Klaipėdos uosto pietinėje dalyje taip pat numatomos konkurencingumą didinančios investicijos: planuojama už Kiaulės Nugaros salos suformuoti naują apie 70 ha teritoriją, pastatyti pietinius uosto vartus, plėtoti aukštą pridėtinę vertę generuojančias gamybos ir paslaugų sektorių veiklas. Šiuo metu yra rengiami Klaipėdos uosto pietinės dalies išvystymo projektiniai pasiūlymai.
12.35 val. Vakarų Baltijos laivų statyklos teritorijoje (Pilies g. 8, Klaipėda) vyks kelto „Klaipėda“ vardo suteikimo ceremonija.
Kviečiame žiniasklaidos atstovus!

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos