NaujienosPasaulisRedakcijaVerslas

Kinija išbraukė Lietuvą iš savo muitinės sistemų

1

Lietuvos verslininkai negali išmuitinti prekių Kinijoje, nes pastaroji nuo gruodžio išbraukė Lietuvą iš šios šalies muitinės sistemos.

Apie tai portalui „15min“ pranešė į Kiniją medieną eksportuojantis verslininkas, apie galimus Lietuvos produkcijos patekimo į Kiniją trikdžius BNS ketvirtadienį patvirtino ir Užsienio reikalų ministerija (URM).

Ji teigia, kad sieks Europos Sąjungos reakcijos į Kinijos veiksmus.

„Ministerija yra informuota apie galimus Lietuvos produkcijos patekimo į Kiniją trikdžius, palaikome ryšį su Lietuvos įmonėmis, renkame visą įmanomą informaciją iš Kinijos pusės dėl įvedamų ribojimų, taip pat kontaktuojame su Europos Komisija dėl reakcijos ES lygiu“, – komentare BNS nurodė URM.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius 15min.lt taip pat patvirtino šią informaciją.

„Lietuva išbraukta iš muitinės sistemų, tokios šalies Kinijos muitinės sistemoje, panašu, kad nėra. Tai sukelia papildomų problemų eksportuotojams, nes negali išsiųsti, kiek likę tų krovinių“, – portalui teigė V.Janulevičius.

Primintina, kad įtampa tarp Vilniaus ir Pekino tolydžio augo nuo pat momento, kai Lietuvoje buvo leista oficialiai atsidaryti Taivano atstovybei. Šią nepriklausomai gyvenančią salą kontinentinė kinija visada laikė savo teritorija.

Pradžioje buvo kalbamasi pareiškimais, vėliau ribojami diplomatiniai kontaktai ir vizų išdavimo procedūros.

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
1 Komentaras
Naujausi
Seniausi Labiausiai reitinguoti
Inline Feedbacks
Visi komentarai
Bri

Čia iš viso, tegul valdžia mažiau kišasi ne į savo reikalus.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos