Connect with us

Nekilnojamas turtas

Kiek šiemet studentams kainuos buto nuoma Kaune?

kaunieciams.lt

Paskelbta

renovuojami daugiabuciai

Išlaikius brandos egzaminus bei įstojus į aukštąsias mokyklas, pirmakursiams belieka susirasti būstą naujame mieste. Vieni renkasi studentišką gyvenimą bendrabutyje, kiti – nuomojasi butą.  Nekilnojamojo turto brokeriai teigia, kad nepaisant pandemijos, rugpjūtis išlieka aktyviausiu nuomotojų mėnesiu. Tad „Kalba Kaunas“ domisi, ko tikėtis atvykstantiems studentams?

Situacija laikinojoje sostinėje

„Ober-Haus“ Kauno biuro gyvenamojo NT ekspertė Audronė Urbanavičienė pastebi, kad Kaune ilgalaikės nuomos kainos praktiškai nekito (nei augo, nei krito).

„Galima pastebėti tik senamiesčio rinkoje laikiną tūptelėjimą kovo-balandžio mėnesiais, kuris jau senokai atsistatė.  Šiuo metu rinka gyvena atsargiu optimizmu rudeniui“, – sako NT ekspertė.

Nuomos kainos iki 1700 Eur/mėn.

Ne paslaptis, kad studentai ieško būsto nuomai arčiau centro, kuriame dirba bei pramogauja, arba aukštosios mokyklos, kurioje studijuoja.

Kaune yra apie 800 nuomos variantų, iš kurių kiekvienas būstą gali išsirinkti pagal individualius poreikius. Tiesa, reikia įvertinti ir finansines galimybes.

Pasak A. Urbanavičienės, 1 kambario butą (nuo 25 iki 43 kv. m.) Centre galima išsinuomoti nuo 300 iki 450 Eur.

Mažos kvadratūros palėpėje ar cokoliniame aukšte 13–20 kv. m. nuomos kaina siekia nuo 120 iki 190 Eur. 2 kambarių – tai nuo 330 iki 500 Eur, 3–4 kambarių – nuo 360 iki 750 Eur.

Virš 100 kv. m gerai įrengtų butų nuomos kaina siekia 1200-1700 Eur.

„Populiariausi butai senos statybos namuose Dainavos, Eigulių, Žaliakalnio mikrorajonuose (esantys arčiau mokymo įstaigų). Šiuo metu ypač populiaru kooperuotis su kitais studentais ir nuomotis didesnį butą. Taip pigiau – tuometkambario nuoma svyruoja 80 – 120 Eur (+- mokesčiai). Tarp studentų, atvykusių iš Azijos šalių, populiaru gyventi gausiai. Pavyzdžiui, dviejų kambarių bute jie gali gyventi ir keturiese, ir šešiese“, – sako NT ekspertė Ieva Krupoviesienė.

Rugpjūtis – aktyviausias mėnuo

Tradiciškai Kaune, kaip ir visuose Lietuvos didžiuosiuose miestuose, prieš naujus mokslo metus nuomos rinka suaktyvėja. Pasak specialistės, būsto nuomos rinka išsiskiria sezoniškumu – per rugsėjį, rugpjūtį ir spalį sudaroma apie 50% metinių nuomos sandorių. Būtent šiuo laikotarpiu nuomojamų butų kainų šuolis ~10% jau nieko nestebina (nuomos rinką papildo studentai, darbuotojai iš kitų šalių).

„Šie metai dėl pandemijos grėsmių yra išskirtiniai, tai turi įtakos ir studentų aktyvumui ieškant būsto. Nukėlus egzaminus, susivėlino ir aktyvusis butų nuomos sezonas. Jeigu anksčiau studentai pradėdavo dairytis būsto nuo gegužės mėnesio pabaigos ir birželio pradžios, tai šiais metais aktyvusis sezonas prasideda tik dabar ir kol kas sunku pasakyti, kiek ir kaip jis skirsis nuo ankstesnių metų“, – komentuoja A. Urbanavičienė.

Taip pat NT ekspertė priduria, kad šiemet nuomos kainų pokytis jau yra juntamas. Tam įtakos turi ne tik studentų antplūdis, bet ir negausi nuomojamų butų pasiūla. Kaune, skirtingai nei sostinėje, pasiūla vis dar neatitinka paklausos, o tai tiesiogiai turi įtakos nuomos kainai.

Skaityti toliau

Nekilnojamas turtas

Daugiabučiuose namuose dujų balionai pradedami keisti alternatyviais energijos šaltiniais

kaunieciams.lt

Paskelbta

Prasidėjo dujų balionų, naudojamų maistui gaminti daugiabučiuose namuose, keitimo elektra arba gamtinėmis dujomis programos įgyvendinimas. Šis dujų balionų keitimas trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose bus finansuojamas valstybės. Parama vienam butui sieks iki 600 eurų, iš viso tam šiemet skirta 15 mln. eurų.

Šios priemonės tikslas – užtikrinti dujų balionų pašalinimą iš daugiabučių namų ir saugų bei patikimą elektros energijos ar gamtinių dujų tiekimą šių namų gyventojams. Priemonę administruoja viešoji įstaiga Lietuvos energetikos agentūra.

Daugiabutis namas, kuriame numatoma keisti iki šiol esančius dujų balionus, turi būti įtrauktas į Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) daugiabučių namų sąrašą. Jis yra skelbiamas VERT interneto svetainėje. Šis sąrašas gali būti tikslinamas VERT gavus informaciją apie į sąrašą nepatekusį daugiabutį namą, kuriame maistui ruošti naudojami SND balionai ir kuriam centralizuotai netiekiamos maisto gamybai suskystintos naftos dujos.

Iki 2020 m. rugsėjo 1 d. daugiabučių namų, kuriuose numatyta keisti dujų balionus alternatyviais energijos šaltiniais, bendrijos ar administratoriai turės organizuoti namų savininkų susirinkimus ir priimti sprendimus dėl namo aprūpinimo energija būdo pasirinkimo – tai gali būti arba elektra arba gamtinės dujos, jeigu name jau yra įrengti gamtinių dujų įvadai ir apie sprendimą informuoti per ESO interneto svetainę.

Priėmus sprendimus dėl konkretaus daugiabučio namo aprūpinimo energija būdo – įgaliotieji asmenys, bendrijos ar administratoriai turi įsivertinti namo infrastruktūrą, parengti planuojamų darbų sąmatas ir iki 2020 m. spalio 1 d. pateikti paraiškas ESO dėl tinklų pajėgumų didinimo, o nustačius poreikį, ESO organizuos ir įgyvendins skirstomojo elektros tinklo iki nuosavybės ribos rangos darbus.

Skirstomųjų tinklų operatoriaus paruoštą vieningą paraiškos formą, kuri būtų teikiama operatoriui, galima rasti ESO interneto svetainėje. Siekiant gauti finansavimą šiemet, paraiškos turi būti pateiktos iki 2020 m. spalio 1 d.

„Trijų ir daugiau aukštų daugiabučių gyventojus, vis dar naudojančius dujų balionus maistui gaminti, raginame būti aktyviais, nedelsti ir kreiptis į savo namo administratorių, o bendrijas, namų administratorius  teikti paraiškas valstybės paramai gauti, kadangi vėliau tą gali reikėti daryti nuosavomis lėšomis. Primename, kad trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionus naudoti yra draudžiama. Mūsų prioritetas yra gyventojų saugumas ir, atsižvelgiant į pavojų,  kurį kelia nesaugiai daugiabučiuose namuose naudojami dujų balionai, jų privaloma atsisakyti, tam yra skiriama valstybės parama“, – sako energetikos viceministras Egidijus Purlys.

Veiksmų plane numatyta, kad savivaldybių administracijos bendradarbiauja tiek su ESO, tiek su daugiabučio namo savininkų įgaliotais asmenimis, bendrijomis ar administratoriais bei organizuoja paraiškų pateikimą skirstomųjų tinklų operatoriui dėl kiekvienos savivaldybės teritorijoje esančių daugiabučių namų elektros energijos vartotojų elektros įrenginių leistinosios naudoti galios padidinimo arba suskystintų naftos dujų sistemų pertvarkymo į gamtines dujų sistemas.

Parama vienam butui sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti.  Iš viso tam šiemet skirta  15 mln. eurų.  Galutiniai paramos gavėjai yra daugiabučių namų butų ar kitų patalpų, kuriuose maistui ruošti naudojami dujų balionai, savininkai.

Valstybės subsidijos renkantis elektros energiją: iki 200 eurų (be PVM ) subsidija laiptinės elektros instaliacijai rekonstruoti,  iki 200 eurų (be PVM ) subsidija gyventojo bute esančiai instaliacijai sutvarkyti ir iki 200 eurų (be PVM) subsidija elektrinei viryklei įsigyti. Analogiškas valstybės subsidijavimas būtų renkantis gamtines dujas: iki 200 eurų (be PVM ) subsidija būtų skiriama dujų tinklui laiptinėje įrengti, iki 200 eurų (be PVM ) subsidija bute – dujų vamzdynui įrengti  ir iki 200 eurų (be PVM)  dujinei viryklei įsigyti.

Siekiant sėkmingai įgyvendinti dujų balionų keitimo daugiabučiuose programą, ypač svarbu, kad valstybės, savivaldybių institucijos ir energetikos įmonės tarpusavyje efektyviai bendradarbiautų ir  koordinuotų veiksmus tiek informuojant gyventojus, tiek rengiant ir įgyvendinant projektus kiekviename daugiabutyje.

Įvertinus pavojų, kurį kelia nesaugiai daugiabučiuose namuose naudojami dujų balionai, ir siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, Energetikos ministerija pernai parengė veiksmų planą, pagal kurį numatoma trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose dujų balionus  pakeisti kitais energijos šaltiniais iki 2022 m pabaigos. 

Primename, kad dujų balionai naudojami daugiabučiuose, kurie yra trijų aukštų ir aukštesniuose namuose, kelia grėsmę ne tik buto, bet ir viso daugiabučio gyventojams, kadangi įvykus nelaimei gali nukentėti daug gyventojų, o tokių nelaimingų padarinių likvidavimas yra sudėtingas, todėl jų eksploatavimas daugiabučiuose draudžiamas. Už norminių teisės aktų pažeidimus yra numatyta administracinė atsakomybė tiek gyventojams, tiek namų administratoriams.

Skaityti toliau

Miestas

Kaune – daugiausiai nelegalių statybų visoje Lietuvoje

kaunieciams.lt

Paskelbta

Statybos inspekcija informuoja, kad per praėjusius metus už savavališkas statybas surašė 318 savavališkos statybos aktų. Kaip ir anksčiau, dažniausiai statybų teisės normoms nusižengiama didžiuosiuose Lietuvos miestuose: 2019 m. Vilniuje išaiškinta 70, Kaune – 79; šiemet Vilniuje – 20, Kaune – 30 savavališkos statybos atvejų.

Palyginimui, 2013 m. savavališkos statybos atvejų nustatyta dvigubai daugiau nei 2019 m. – net 618. Statybų inspekcijos specialistai pastebi, kad dėl didėjančio gyventojų sąmoningumo, plečiamų konsultavimo būdų ir duomenų atvėrimo iniciatyvų nuosekliai mažėja grubių statybos pažeidimų skaičius.

Iš praėjusiais metais nustatytų savavališkos statybos atvejų net 49,54 proc. sudarė naujo statinio statyba, 26,79 proc. – statinio rekonstrukcija, 16,42 proc. – statinio paprastasis remontas. Taigi dažniausios savavališkos statybos aktų surašymo priežastys išlieka tos pačios: neteisėtai statomi (pastatyti) ar rekonstruojami įvairios paskirties namai, patalpos, priestatai, didinami užstatymo plotai, be reikiamų dokumentų įrengiamos nuotekų trasos, kaupimo rezervuarai ar valymo įrenginiai, įrengiami įvažiavimai, valstybinėje žemėje tveriamos tvoros ar imamasi statybų pažeidžiant esminius projekto sprendinius.

Savavališkos statybos pažeidžia teisę gyventi darnioje aplinkoje, užkertamas kelias racionaliai teritorijų plėtrai, apribojamos galimybės tenkinti rekreacinius poreikius, padaroma žala saugomose teritorijose esantiems gamtos ištekliams, biologinei įvairovei, dėl savivalės sunaikinami kultūros paveldo objektai. Todėl Statybos inspekcija kviečia visus neabejingus ir pilietiškus šalies gyventojus pranešti apie jų kaimynystėje pastebėtas galimai savavališkas statybas. Apie pastebėtus galimus savavališkos statybos atvejus miškuose, ežerų pakrantėse, saugomose teritorijose greitai ir paprastai galima pranešti bet kuriuo paros metu anonimiškai. Ar statinys statomas su SLD galite patikrinti čia. Surašytų savavališkos statybos aktų žemėlapį kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rasti čia.

vtpsi.lrv.lt info

Skaityti toliau

Kultūra

Kauno vienybės aikštė – tarp geriausių prestižiniame architektūros konkurse

kaunieciams.lt

Paskelbta

Šį pavasarį baigta atnaujinti Kauno Vienybės aikštė, kurios projektą sukūrė Vokietijos kompanija „3deluxe”, tarptautiniame „Dezeen Awards“ konkurse pateko tarp 25 geriausių „Atgimusio projekto“ kategorijoje. Šiais metais iš viso konkursui pateikta 4300 projektų iš viso pasaulio. Nugalėtojai bus paskelbti spalį.

„Mums džiugu, kad šis puikus projektas iš Lietuvos visame pasaulyje sulaukia tiek teigiamo dėmesio. Tai, kad patekome į dizaino nuomonės lyderių, tokių kaip „Dezeen“, dėmesio centrą, parodo projekto aktualumą ir svarbą. Miestų pertvarkymas į žmopnėms labiau pritaikytas erdves artimiausiu metu yra vienas didžiausių kultūrinių iššūkių. Šiame kontekste Vienybės aikštė yra novatoriškas projektas,“ – sako „3deluxe“ kūrybos direktorius Dieter Brell.

„Gauti tarptautiniai apdovanojimai ir nominacijos patvirtina, kad laikinajai sostinei padovanojome išskirtinį projektą, vertinamą pasaulyje ir Kaunas gali juo didžiuotis. Vienas pagrindinių tikslų atnaujinant Vienybės aikštę buvo siekis, kad ji iš tranzitinės taptų svarbiausia miesto gyvenimo ašimi, kurioje norisi būti. Šiuo metu Vienybės aikštėje matydami tiek gyvybės, judesio ir šurmulio pagrįstai galime sakyti, kad tikslas pasiektas ir ji tikrai atgimė iš naujo bei tapo laimingų žmonių aikšte“, – sako aikštę atnaujinusios SBA bendrovės „Urban Inventors“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

Kaune, šalia Vytauto Didžiojo karo muziejaus, Laisvės paminklo ir SBA plėtojamo BLC verslo centro nusidriekusios Vienybės aikštės architektūrinę koncepciją sukūrė Vokietijos architektūros ir dizaino kompanija „3deluxe“. Įgyvendinimo projektą kartu su šia kompanija rengė architektas Rimantas Giedraitis. Prieš pusantrų metų Vienybės aikštės architektūrinė koncepcija pelnė aukščiausią įvertinimą tarptautiniuose Vokietijos parlamento įsteigtos Dizaino Tarybos apdovanojimuose. Projektą nugalėtoju kategorijoje „Miesto erdvė“ pripažino iš garsių architektų ir dizainerių sudaryta tarptautinė žiuri. Lietuvoje įgyvendinamam projektui toks pripažinimas atiteko pirmą kartą istorijoje.

Atnaujintoje aikštėje įrengti du fontanai, kuriuose vasarą žaidžia vaikai. Žaliosiose zonose pasodinta keliolika brandžių medžių, 5 000 įvairių augalų, o ant suoliukų šalia jų mėgsta pasėdėti vyresni žmonės ar mamos su mažyliais. Rankomis išlietas betono formas ekstremalaus sporto mėgėjai su dviračiais, paspirtukais, riedučiais ar riedlentėmis išnaudoja triukams atlikti. Šalia aikštės BLC verslo centre įsikūrusių restoranų terasose vyksta salsos ir lindy hopo šokių vakarai.

„Dezeen Awards“ konkursą rengia vienas populiariausių pasaulyje architektūros, dizaino bei interjero žurnalų ir portalų „Dezeen“. Architektūros, dizaino ir interjero projektai vertinami iš viso 42-ose kategorijose. Šiais metais pateikti darbai iš 84 valstybių 6 žemynuose. Geriausius darbus kiekvienoje kategorijoje atrinks solidi žiuri komisija, kurioje 75 garsiausi architektai, dizaineriai, menininkai. Tarp jų ir lietuviams gerai žinomas Danielis Libeskindas, suprojektavęs MO muziejų Vilniuje. Pagrindiniai vertinimo kriterijai: išskirtinis grožis, inovatyvumas ir gamtos tausojimas bei praktiškumas.

Skaityti toliau

Miestas

NT vystytojų kompanija sulaukė kategoriškos reakcijos už įžūlius veiklos metodus Kaune

kaunieciams.lt

Paskelbta

Dėl Vilniuje įgyvendintų projektų viešumoje ne kartą linksniuota statybų bendrovė „Citus“ sulaukia kritikos ir Kaune. Miesto vadovai griežtai žiūri į verslininkų bandymus gudrauti. Butus ir komercines patalpas „Senamiesčio apartamentuose“ įsigiję bei išsinuomoję žmonės gyvena statybvietės sąlygomis, o naujai vystant loftų projektą, šie parduodami kaip gyvenamieji būstai, nors realus statusas – dirbtuvės. Kauno meras juokauti nelinkęs: „Jeigu kažkas nori priversti mūsų žmones namie nešioti statybinius šalmus, tegul pagalvoja iš naujo.“

Balkonai virš svetimos žemės

Prieš kelerius metus prestižinėje vietoje, adresu Šv. Gertrūdos g. 51A, iškilęs daugiabutis iki šiol formaliai turi statybvietės statusą, nors viduje jau senokai matyti šeimininkaujantys naujakuriai – butų gyventojai ir komercinėse patalpose įsikūrusių salonų darbuotojai. Viešai skelbiama, kad visi butai čia parduoti maždaug prieš metus.

Vaizdingoje Senamiesčio erdvėje stūksančio daugiabučio sienos driekiasi iki pat sklypo ribų, šaligatvio. Leidimui statyti visame žemės plote tąkart pritarė miesto taryba, geranoriškai atsižvelgusi į nekilnojamojo turto vystytojų pageidavimus. Šis sprendimas leido žymiai padidinti bendrą pastato tūrį, taigi ir visų patalpų plotą.

Vis dėlto statytojų apetitas ėmė augti bematant – sumanyta įrengti beveik du metrus į valstybinę žemę, o tuo pačiu ir virš praeivių galvų išsikišusius gremėzdiškus balkonus. Tokia savivalė peržengė miesto tolerancijos ribas – pastato šeimininkai sulaukė raginimo šias namo detales panaikinti. Iki šiol nurėžtas tik vienas iš kelių dešimčių balkonų, tačiau savo eilės turės sulaukti ir kiti.

Pagrįstai keliamas klausimas ir dėl šio projekto autoriaus architekto licencijos. Vienu geriausių Kaune laikomo G. Natkevičiaus architektų biuro darbuose nebe pirmą kartą į viešumą lenda abejonių keliantys bei su galiojančiais teisės aktais prasilenkiantys sprendimai.

Gyvenamos patalpos dirbtuvėse

Gana kontraversiški darbai vyksta ir buvusioje radijo gamykloje „Banga“, Savanorių prospekto ir Žemaičių gatvės sankirtoje. Šiandieninis projektas moderniai pakrikštytas „Radio City“.

Strategiškai patrauklioje Žaliakalnio teritorijoje esančiose senose gamybinėse patalpose ruošiamos ir jau viešai pardavinėjamos erdvės naujiems loftams. Rezervacijos jau įgavusios pagreitį. Čia įrengti ir keli pavyzdiniai apartamentai su virtuvės, svetainės erdvėmis grindų lygyje ir ekspoziciniais miegamaisiais antresolėse. Tiesa, oficiali šių būstų paskirtis – ne butai, o kūrybinės dirbtuvės.

Toks statusas leidžia vystytojui užsimerkti prieš akivaizdų automobilių parkavimo vietų trūkumą ir kitus gyvenamajam būstui taikomus reikalavimus. Be to, būsimiems naujakuriams prie reguliarių būsto išlaidų dar prisidės nekilnojamojo turto mokestis, taikomas komercinio pobūdžio patalpoms. Tai yra 1 proc. nuo nominalios turto vertės per metus.

Į namus – su statybiniais šalmais

„Būsto ieškantys kauniečiai turi žinoti tokią informaciją, nes vėliau gali būti per vėlu. Vienur dar nebaigtos statybos, kitur – būsimos dirbtuvės. Gal šių objektų vystytojai norėtų, kad čia įsikūrę žmonės gyventų su statybiniais šalmais ant galvų? Darysime viską, kad tokių kurioziškų priemonių neprireiktų.

Kaunas palaiko ir skatina šiuolaikiškus NT projektus, tačiau netoleruos įžūlių manipuliacijų. Gyventojų ir paties miesto teisėti interesai yra pirmoje vietoje, o verslas privalo paisyti galiojančios tvarkos užuot savivaliavęs pagal savo užgaidas“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Duomenys apie mieste fiksuojamus statybų pažeidimus paprastai perduodami už tai atsakingai institucijai – Valstybinei teritorijų planavimo ir statybų inspekcijai. Vis dėlto šios srities specialistų reakcija Kaune neretai būna gana vangi.

Problemų šleifas iš sostinės

Ta pati bendrovė „Citus“ viešojoje erdvėje ne kartą nuskambėjo ir dėl kitų abejotinų veiklos metodų. Antai Vilniuje pardavinėti dar nepastatyti butai, kuriems net neturėta statybos leidimo. Formaliai tokia veikla nelaikoma neteisėta, tačiau akivaizdu, kad tai kelia didelę riziką pirkėjams.

Dar vienas žiniasklaidos dėmesio sulaukęs tos pačios įmonės projektas prieš kelerius metus įgyvendintas Vilniaus Lazdynų mikrorajone, Neries pakrantėje. Ten norėta panaikinti statybos leidimą nustačius, kad statydami daugiabučius NT vystytojai galimai viršijo aukštingumo ribas, o vienas iš pastatų iškilo nesilaikant nustatytų atstumų nuo kaimynystėje buvusio gyvenamojo namo.

Statybų inspektorių konstatuotų galimų pažeidimų tąkart suskaičiuota daugiau kaip dešimt, todėl įrodinėti savo teisumą projekto vykdytojams teko teismuose.

Skaityti toliau

Nekilnojamas turtas

Paklausiausi butai – skendintys žalumoje, pirmame aukšte arba su terasomis

kaunieciams.lt

Paskelbta

Šiemet didmiesčių centruose greičiausiai įsigyjami butai, esantys pirmame aukšte, turintys terasas ir esantys išpuoselėtoje aplinkoje, pastebi nekilnojamojo turto projektų vystytoja „Realinija“. Papildomos 400 tūkst. Eur investicijos į „Parko namų“ infrastruktūrą ir aplinkos apželdinimą Kauno centre pasiteisino – pirkėjai pirmiausia renkasi butus, suteikiančius privatumo ir galimybę leisti laiką apželdintame kieme.

Užbaigus II-ąjį „Parko namų“ statybų etapą Kauno centre, pastatyta 4 iš 7 projekte numatytų namų, kuriuose įkurta 140 butų. Iš viso investicijos į statybas siekia 20 mln. Eur. Iš jų 300 tūkst. Eur buvo investuota į infrastruktūrą – kiemą juosiančią tvorą, gyventojų saugumo sprendimus, takelius ir vaikų žaidimo aikšteles, dar 100 tūkst. Eur – į aplinkos apželdinimą.

Naujos tendencijos butų rinkoje – ieškoma privatumo ir gamtos

„Statome daugiabučių kompleksus išskirtinėse didmiesčių vietose ir pastebime stiprėjantį pirkėjų poreikį net ir bute jaustis kaip privačiame name. Šiemet ypač paklausūs tapo butai pirmuose aukštuose, taip pat butai su  privačiomis terasomis viršutiniuose aukštuose. Tačiau visiems butų pirkėjams svarbi namus juosianti aplinka, kuri galiausiai nulemia sprendimą pirkti būstą“, – sako Kęstutis Graužinis, „Realinijos“ vadovas.

II-ojo statybų etapo metu iš viso buvo pastatyti 97 butai, iš jų 60 – jau nupirkti. Vidutinė vieno kvadratinio metro kaina „Parko namų“ komplekse – nuo 1900 Eur.

„Realinijos“ vadovo teigimu, sprendimas skirti apželdinimui kelis kartus didesnę sumą nei įprasta statant daugiabučių kompleksus, pasiteisino. Pirkėjai vertina ne tik geografinę būsto vietą, bet ir aplinką. Kaip teigia K. Graužinis, pirkėjų požiūris ir ryžtas investuoti į būstą keičiasi: jei prieš keletą metų daugiausia buvo atsižvelgiama į vietą ir kvadratinio metro kainą, dabar pirmenybė suteikiama gyvenimo kokybei – galimybei pasivaikščioti šalia namų, pasportuoti ar pažaisti su vaikais, karštomis dienomis atsikvėpti pavėsyje ar pasidžiaugti saulėtu oru augmenijos apsuptyje.

„Nors dėl papildomų investicijų į aplinką būsto kaina išauga, pirkėjai vis labiau pasiryžę mokėti už gyvenimo kokybę – gamtos jausmą šalia namų“, – aiškina K. Graužinis.

Pradedama daugiau investuoti į daugiabučių apželdinimą

Kraštovaizdžio architektūros įmonės „Terra Firma LT“ vadovė Ramunė Sanderson pastebi, kad vystytojų investicijos į aplinką linkusios augti.

„Iš kitų naujai statomų objektų prie pat Laisvės alėjos pradžios įsikūrę „Parko namai“ išsiskiria kelis kartus didesnėmis investicijomis į aplinką. Įprastai tam skiriama tiek lėšų, kiek lieka pabaigus statybas. Todėl dažnu atveju daugiabučių kompleksų apželdinimas apsiriboja veja, keliais krūmų masyvais. O „Parko namuose“ nuo pat pradžių buvo numatyta sukurti išskirtinę atmosferą, kad gyventojai visais metų laikais galėtų pasidžiaugti sezonų kaita ir gamtos vyksmais“, – pasakoja kraštovaizdžio architektė.

Augalai parinkti taip, kad baigus žydėti vieniems, pražystų kiti, žiemą vidiniame kieme žalumą užtikrina kalninių pušų akcentai, o vasarą saulėtomis dienomis į kiemą išėję gyventojai galės atsikvėpti didesnių medžių pavėsyje.

Augalų įvairovę galima sukurti ir prie daugiabučių

Tautvilas Ligeika, mažosios bendrijos „Gamtoje“ vadovas, teigia, kad „Parko namų“ teritorija išsiskiria ypatinga augalų gausa.

„Įprastai daugiabučių namų apželdinimo augalų asortimentas apsiriboja 5-7 skirtingomis augalų rūšimis, o augalų kiemo teritorijoje pasodinama iki 1000 vienetų. „Parko namuose“ skirta dvigubai didesnė suma nei įprasta apželdinant daugiabučius. Vien pirmojo etapo apželdinimo metu pasodinta virš 2000 vienetų 19 skirtingų rūšių augalų, įrengtos vejos oazės, o automatinė laistymo sistema užtikrina, kad ir karščiausiomis vasaros dienomis aplinka išliktų žalia“, – sako T. Ligeika.

„Parko namų“ kompleksą iš viso sudarys septyni 3-5 aukštų su mansardomis plytiniai namai. Statybos vykdomos etapais. Pirmojo etapo, pasibaigusio šį pavasarį, metu „Realinija“ investavo 4,5 mln. Eur ir pastatė du namus, kuriuose iš viso įrengti 45 butai. Antrajame etape buvo pastatyti dar du penkiaaukščiai su mansardomis. Juose įkurti dar 97 butai. Trečiojo etapo metu, kuris vyks nuo 2020 m. rudens iki 2021 m. vasaros, bus pastatyti 2 penkių aukštų namai, kuriuose bus įkurta apie 60 butų.

Apie UAB „Realinija“:

UAB „Realinija” yra nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros įmonė, priklausanti „Sevenways“ įmonių grupei. Nuo 2010 m. veikianti „Realinija“ siekia kurti darnią aplinką ir diegti pažangiausias technologijas.

Daugiau informacijos:

Кęstutis Graužinis, UAB „Realinija“ generalinis direktorius (kestas@realinija.lt, +37062057997)

Skaityti toliau

Miestas

Kaunas augina socialinio būsto fondą: savivaldybė perka 1 ir 2 kambarių butus

kaunieciams.lt

Paskelbta

Beveik 100 butų per pastaruosius trejus metus nupirkusi Kauno savivaldybė toliau stiprina būsto fondą, skirtą socialiai pažeidžiamiems žmonėms. Tikslas – kuo greičiau suteikti gyventojams kokybišką pastogę, kai šios reikia dėl nepritekliaus ar kitų socialinių problemų. Naujasis įsigijimo etapas tęsis iki rugpjūčio 11 d. Savo būstą parduoti norintys gyventojai gali siūlyti 1 ar 2 kambarių butus.

Ištiesta pagalbos ranka

Šiuo metu Kauno socialinio būsto fonde – 1092 butai. Iki metų pabaigos jį tikimasi papildyti dar 75 butais.

„Socialinio būsto fondas – savivaldybės parama į sudėtingą situaciją patekusiems kauniečiams. Nepriteklių patiriantys žmonės juo naudojasi, kol sustiprėja finansiškai, integruojasi į aktyvų socialinį gyvenimą. Nors ir turime nemažą būsto fondą, visiems norintiems to nepakanka“,– sakė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Pasak P. Kero, tai laikinas būstas, skirtas padėti žmonėms atsitiesti, kol jie sustiprėja finansiškai, integruojasi į aktyvų socialinį gyvenimą, išsprendžia savo asmenines ir šeimos problemas. Kartais, atsitikus nelaimei ar susidarius sunkiai šeimyninei situacijai, tai būna vienintelė viltis viską pradėti iš naujo.

Nupirkta beveik 100 butų

Naudojantis Europos fondų pagalba bei prisidedant miesto lėšomis, per pastaruosius 3 metus Kaune nupirkti 98 butai, skirti socialinio būsto fondui.

Dažniausiai būstai įsigyjami miegamuosiuose rajonuose, netoli mokyklų ar darželių, kad socialiai pažeidžiamos šeimos maksimaliai greitai galėtų integruotis į pilnavertį gyvenimą.

„Džiaugiamės, kad dėl didėjančio būstų skaičiaus, nuolat atsilaisvinančių ir suremontuojamų turimų bei naujai įsigyjamų butų, pastaraisiais metais socialinio būsto eilėse laukiančių šeimų skaičius nuolat mažėja. Tačiau turime tikslą tas eiles trumpinti dar labiau“, – pasakojo Kauno savivaldybės Nekilnojamo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Prieš 5 metus socialinio būsto laukė apie 1500 šeimų, šiai dienai skaičius sumažėjęs beveik perpus.

Mažiau „popierizmo“

Pagal naują pirkimo tvarką butus parduodantiems asmenims nereikia pateikti modernizavimą įrodančių dokumentų būstams plytiniuose ar monolitiniuose namuose, statytuose anksčiau nei 1970 m.

Dokumentai su būsto pardavimo pasiūlymais turi būti pateikti iki rugpjūčio 11 d. 9.30 val., darbo dienomis ir darbo valandomis. Vėliau pateikti pasiūlymai socialiniam būstui pirkti nebus nagrinėjami ir grįš juos pateikusiems gyventojams. Informacija teikiama: tel. +37064614648, 204631, el. paštu jurgita.vasiliauskiene@kaunas.lt ir rosita.petraitiene@kaunas.lt.

Pasiūlymai užklijuotame voke su užrašu „Socialinio būsto pirkimai“, nurodant kandidato rekvizitus, pateikiami Savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriuje, J. Gruodžio g. 9, Kaune. Pasiūlymą kandidatas gali pateikti pats, per kurjerį arba atsiųsti paštu nurodytu adresu.

Daugiau informacijos apie galimybę parduoti savo turtą galima rasite internete: www.kaunas.lt/gyvenamas-bustas/

Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus informacija
Skaityti toliau
Miestasprieš 5 val

Pagarba istorinei atminčiai: Ramybės parke atnaujintas monumentas

Augančiame mieste svarbūs ne tik infrastruktūros pokyčiai ir tvarkingos gatvės. Europos paveldo ženklu tituluotas Kaunas rūpinasi ir istorijos puoselėjimu. Miestas...

Naujienosprieš 18 val

Patikslinti reikalavimai, kada besimokantys mokiniai ir studentai turėtų nevykti į švietimo įstaigą

Žvelgiant į švietimo bendruomenės siūlymus, sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio operacijų vadovo sprendimais patikslinti reikalavimai dėl sąlygų, kada žmonės...

Sveikataprieš 20 val

Mieli kauniečiai, maloniai Jus kviečiame į praktinius-teorinius mokymus „Vyresnio amžiaus žmonių burnos sveikata”

Mieli kauniečiai, maloniai Jus kviečiame į praktinius-teorinius kursus apie vyresnio amžiaus žmonių burnos sveikatą. Paskaitoje sužinosite apie burnos sveikatos svarbą...

Lietuvaprieš 20 val

Greitaisiais COVID-19 testais galės tirtis kultūros darbuotojai, teikiantys paslaugas

Paslaugas teikiantiems kultūros darbuotojams sudaroma galimybė išsitirti greitaisiais COVID-19 testais. Tai numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendime, kuriuo...

Naujienosprieš 1 d.

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais atliekami 79 tyrimai – D. Remeika

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais šiuo metu Lietuvoje atliekami 79 tyrimai, sako Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Darius Remeika. Pasak...

Rajonasprieš 1 d.

Domeikava jau turi šiuolaikinį verslo centrą

Nors Kaunas pasiekiamas ranka, tačiau Domeikavos gyventojams važiuoti į miestą pramogauti arba apsipirkti nebūtina – centrinėje Mildos gatvėje įsikūrė šiuolaikinis...

Kultūraprieš 2 d.

Pristatome naujai sukurtą jungtinio projekto „Atgimimo vaikai” vaizdo klipą „Lietuva – Milžinų tauta”

Šiemet, minint Lietuvos žydų genocido dieną (rugsėjo 23 d.), muzikinis projektas „Atgimimo vaikai” visuomenei pristato muzikinį vaizdo klipą „Lietuva –...

Grožisprieš 2 d.

Kosmetologė Edita Debesienė išvardijo didžiausias odos priežiūros klaidas rudenį

Keičiantis metų laikams labai svarbu ne tik papildyti garderobą šiltais rūbais, bet ir veido odos priežiūrą pakeisti iš esmės. Mat...

Miestasprieš 2 d.

Socialiniai būstai – ne loterija

Manipuliacijos, bandymai pasinaudoti lengvatomis, nesibaigiančios laukiančiųjų eilės ir jokios motyvacijos kabintis į gyvenimą. Socialinio būsto srityje tai vis dar yra...

Miestasprieš 2 d.

Pirmasis modernus hibridinis autobusas – jau Kaune

Išaušo ilgai laukta diena – Kauną pasiekė pirmasis iš šimto naujasis hibridinis „MAN Lion’s City 12“ autobusas. Jis atvežtas į...

Skaitomiausi