„Neorganizuok vestuvių – jeigu neturi pinigų ar neik į vestuves, jeigu neturi pinigų?“ Amžinas klausimas kamuoja į vestuves pakviestus svečius. Tačiau kaip elgtis, kad abiejose barikadų pusėse visi jaustųsi gerai ir patenkintų lūkesčius? Į klausimus atsako su vestuvių organizavimu jau ne vienerius metus dirbantys asmenys.

„Negalvojom, kad vokeliuose taip mažai rasime”

Vestuvių fotografė iš Vilniaus sako, kad tai bene rimčiausias tuoktis besiruošiančios poros iššūkis – rasti protingą balansą tarp norų ir galimybių. „Lietuvoje yra tam tikras vestuvių kultas, įvyksta vis daugiau vienos už kitas gražesnių švenčių, stebinančių ne tik prabangiu dekoru, garsiais atlikėjais, bet ir įspūdinga sąmata. Mano manymu, vestuves reikia kelti tokias, kad nereiktų imti paskolos ar skaičiuoti, kiek išlaidų padengs dovanų vokeliai. Šventės esmė neturėtų būti pasirodymas „kiek daug sau galime leisti ir visus nustebinti”. Svarbiausia yra suvokti KODĖL norime tuoktis, kokia mums yra santuokos prasmė? Ar tai įsipareigojimas vienas kitam? Ar nutrūktgalviškas vakarėlis su draugais? Ar laisvo formato vestuvės festivalis? Nedarykite vestuvių dėl giminių ar draugų, darykit dėl savęs ir kvieskit sau brangius žmones su intencija būti ir džiaugtis kartu, o ne tam, kad jie padengtų vestuvių kaštus.
Liūdnoka klausyti naiviai skambančio jaunųjų pasiteisinimo, kad nebeturi iš ko sumokėti paslaugų teikėjams, nes “negalvojom, kad vokeliuose taip mažai rasim”. Ir taip, tai realus atvejis iš 2019 metais fotografuotų vestuvių. Sutvarkius pakankamai didelių ir prabangių vestuvių nuotraukas ir pranešus, kad laikas sumokėti vestuvių likutį – išgirdau prašymą išdalinti mokėjimą dar į kelias dalis.”

« 1 5 »
« 1 11 »

Sumos siekia net kelis tūkstančius

Renginių vedėjas Ričardas Mikavičius sako, kad kiekvienos vestuvės jį vis kažkaip nustebina.

„Taip jau nutiko, kad virtuviniai servizai ir patalynių užvalkalai jau seniai išėjo iš mados. Labai patogu nebesukti sau galvos, kaip dovanomis nustebinti jaunuosius, kai gali „atsiskaityti“ kupiūromis. Kiek teko susidurti, priklausomai nuo jus su jaunavedžiais siejančio kraujo ryšio, vokeliuose dažniausiai sumos svyruoja nuo 100 iki 1000 eurų. Tėvai, broliai, sesės ir tetos paprastai dovanoms nepagaili 300, 500 ar viso tūkstančio. Idealiu atveju, tėvai dovanų atriekia ir kelių tūkstančių eurų sumą. Draugai toms pačioms vestuvėms vidutiniškai nuo poros skiria 100-250 eurų. Žinoma, yra tekę girdėti istorijų apie „dosnuolius“, kurie jaunuosius vestuvių proga pradžiugina ir tuščiais vokeliais. Tada belieka tik spėlioti, kas nepašykštėjo tokios dovanos. Beje, užsienyje jau populiarėja atsiskaitymo su jaunavedžiais bankinėmis kortelėmis paslauga. Tik laiko klausimas, kada tai taps populiaru ir pas mus.“

« 1 5 »
« 1 11 »

„Bučas MEDIA“ videografas Rokas Bučas teigia, kad dalyvaujant vestuvėse kaip svečiui, nereikėtų jaudintis dėl pinigų sumos, kurią dovanojate – kiekvienas dovanoja tiek, gali. „Tai nėra varžybos ar aukcionas – kas daugiau pasiūlys.“

O prasideda nuo 50 eur asmeniui

Vestuvių planuotoja Sigita Gofman įvardija, kad į vestuvių vokelį svečias turėtų preliminariai įdėti bent tiek, kiek kainuotų jo maistas ir ar nakvynė šventės vietoje. Tačiau tam nėra nurašytos taisyklės, kiekvienas svečias turėtų jaustis patogiai.

„Nedrįsčiau teigti, kad į  vestuves negalima eiti, jei neturi pinigų. Jaunavedžiai kviečia pačius artimiausius, kuriuos nori matyti šalia jiems tokią svarbią ir ypatingą dieną, todėl „neturiu pinigų” tikrai ne priežastis nedalyvauti. Šiais laikais, potyriai, laikas kartu yra vertinami labiau už bet kokius pinigus. Galbūt vokelyje tai galėtų atsispindėti.”

« 1 5 »
« 1 11 »

Nors kita organizatorė pasisako prieštaringai: „Organizuojant vestuves, jaunųjų tikslas neturėtų būti toks, jog vestuvės „atsipirktų“ ar iš to būtų galima dar ir užsidirbti. Pirmiausia, reiktų galvoti apie savo turimą biudžetą, kurį galite skirti vestuvėms, ir žinoma, pasilikti papildomą sumą nenumatytoms išlaidoms, nes jos visuomet atsiranda. Svečiams rekomenduoju dėti nuo 50 eur asmeniui. Maksimalios sumos nėra” – pabrėžia Eglė Širvytė, VAGILĖ įkūrėja, renginių organizatorė ir dekoratorė.

Vilos „9 Vėjai” savininkė Odeta įvardija didesnę minimalią sumą. „Priklausomai nuo svečio galimybių ir statuso pinigų suma vokelyje gali ženkliai skirtis. Bet kokiu atveju svečių vokeliai neturi atpirkti vestuvių šventės, juk tai ne „sudėtinis išleistuvių balius“. Juo labiau į vestuves kviečiami patys brangiausi ir artimiausi žmones, tad ir vokelio galimybės yra skirtingos. Jeigu turite galimybę skirkite ne mažiau 100 eur.”

„Svarstydami kiek dėti į vokelį svečiai turėtų įvertinti kelis faktorius. Pirmasis – ar esate iš artimiausio jaunųjų rato – įprastai šeimos nariai dovanoja didesnes sumas. Antrasis – koks bus šventės pobūdis – t.y. kiek gali kainuoti vieno svečio vieta (maistas, nakvynė, individuali programa ir pan.) – būtų puiku, jei dovanos dydis padengtų šias išlaidas ir jei yra galimybė, šią sumą viršytų. Trečia – savo finansinę padėtį. Jaunieji gerai pažįsta savo svečius ir žino jų finansinę situaciją, tad neverskite jų jaustis nemaloniai, jei dovanos suma smarkiai viršija jūsų galimybes“ – apibendrina asmeninių švenčių planuotojos „Gėlių sesės“ Rasa Mėlinienė ir Marija Šaduikienė.
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments