Kauniečiams redakcijaVideoKęstučio ir Gedimino gatvių kampas – kas čia slepiasi šiandien?

Kęstučio ir Gedimino gatvių kampas – kadaise buvęs žymia jaunimo susitikimo vieta. Dabartinis jaunimas jau tik iš pasakojimų atmena tada dar gyvavusį barą „Orleanas“ (dabar „B2O“ baras) bei sienų nišose kabėjusius telefono aparatus. Retas, kuris susimąsto, kas anuomet buvo prekiaujama tuose dviejuose kioskuose. O kas slepiasi šiandien? Norima nugriauti kioskus Centro bendruomenė, palaikoma projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” bendruomenių laboratorijos „Fluxus Labas!“ bei baro „B2O“,  susirinko jau į trečią kartą organizuotą susitikimą, siekiant...
Avatar Ugnė Kuzavaitė2019 21 birželio

Kęstučio ir Gedimino gatvių kampas – kadaise buvęs žymia jaunimo susitikimo vieta. Dabartinis jaunimas jau tik iš pasakojimų atmena tada dar gyvavusį barą „Orleanas“ (dabar „B2O“ baras) bei sienų nišose kabėjusius telefono aparatus. Retas, kuris susimąsto, kas anuomet buvo prekiaujama tuose dviejuose kioskuose. O kas slepiasi šiandien?

Norima nugriauti kioskus

Centro bendruomenė, palaikoma projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” bendruomenių laboratorijos „Fluxus Labas!“ bei baro „B2O“,  susirinko jau į trečią kartą organizuotą susitikimą, siekiant išspręsti Kęstučio ir Gedimino gatvių kampo klausimo.

Dar kadaise privatiems verslams išnuomoti kioskai šiandien laukia nuosprendžio. Bendruomenės nariai sunerimę, mat buvę savininkai kioskus yra pasiryžę nugriauti, kas visiškai ištrintų šios kadaise garsios vietos egzistavimą. Susitikime dalyvavę kauniečiai diskutavo, kas galėtų priversti šių dviejų gatvių kampui išvysti naują gyvenimą.

Siūlo pradėti nuo paprastų veiksmų

Nors šios Kauno vietos situacija išties nepavydėtina, Centro bendruomenės nariai siūlo pradėti nuo aplinkos tvarkymo. Sodinukai, medžiai, gėlynai bei suoliukai – atspirties taškas, kuris padėtų šiai vietai ir vėl tapti patraukliai. Vieta, kur būtų galima tiesiog atsisėsti ir stebėti aplinką – šio to pradžia. Tiesa, miestelėnai šį kampą ateityje regi ir kaip kultūrinę ar net turistų traukos vietą. Tam gali padėti Centro bendruomenės organizuojami renginiai, žaidimų zonos įrengimas ar net sukurta galimybė įkrauti elektrinį paspirtuką. Kauniečiai įsitikinę, jog šios vietos prikėlimas yra būtinas bendram centro įvaizdžio kūrimui.

„Fluxus labas!“ džiaugiasi miesto bendruomenėmis

Tiesa, stereotipinis žmonių pasyvumas dažnai užkerta kelią idėjų įgyvendinimui. „Fluxus labas!“ organizatoriai tam prieštarauja ir pastebi, kad žmonės tampa atviresni, linkę į bendravimą ir problemų iškėlimą. „Šiemet pastebėjome, kad nebūtina, jog kažkas organizuotų renginį, žmonės patys pradeda tai daryti. – sako „Fluxus labas!“ koordinatorė Stefanija. Centro bendruomenė – puikus to pavyzdys. Gyventojai patys iniciatyviai buriasi ir stengiasi spręsti jiems aktualias problemas bei savo bendruomenės erdvę paversti aktyvia ir patrauklia kiekvienam.

Nors kitos kauniečių bendruomenės ir kuklinasi savo idėjų ar meninių galimybių, organizatoriai tikina, kad santykių užmezgimas kartais yra kur kas stipresnis. „Galbūt ne kiekvienas piešiame, muzikuojame, bet kūrybos formų yra daug ir įvairių, tokių, apie kurias nė nesusimąstome. Santykių kūrimas su žmogumi yra didžiausia kūryba, kokią gali kiekvienas žmogus sukurti.“ – teigia koordinatorė ir skatina bendruomenes jungtis ir kurti drauge.

Centro bendruomenės susitikimo akimirkos:

Dalinkitės su savo draugais
Scroll Up