Connect with us

Naujienos

Kazlų Rūdos šventė pritraukė tūkstančius lankytojų!

Paskelbta

Pirmajį rudens šeštadienį visų Marijampolės, Prienų bei Kauno apskrities gyventojų žvilgsniai nukrypo į Kazlų Rūdą, nes čia, rugsėjo 7-8 dienomis šurmuliavo miesto šventės renginiai. Šiemet pakeitusi pavadinimą, atsisakiusi „Rugsėjo fiestos“ bei išbandžiusi naują šventės vietą – pačią miesto širdį, Kazlų Rūdos šventė padovanojo nepamirštamų įspūdžių visų muzikinių skonių bei amžiaus žiūrovams. Renginių vedėjas Jonas Radzevičius, humoristas Justinas Jankevičius, įžymieji atlikėjai Gytis Paškevičius, Jonas Nainys, Aistė Pilvelytė, Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas – šie gerai apgalvoti renginio koziriai drauge su gausia šventės organizavimo komanda pasiteisino su kaupu, užtikrino sklandžią šventės eigą bei pritraukė mases žiūrovų – jų per visą šventę suskaičiuota beveik penki tūkstančiai.

„Ar Kazlų Rūdoje gali per vieną dieną ir vienoje vietoje šypsenomis nušvisti tūkstančiai veidų? Ar realu, kad susitiks ir apsikabins šimtai ilgai nesimačiusių žmonių? Ar pasiteisins nauja vieta? Ar pirmasis blynas neprisvils priekaištais? Atsakymai akivaizdūs. Ačiū Visiems. Jautru būti tarp Jūsų.“ – šventės įspūdžiais dalinosi vienas iš šventės šeimininkų, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška.

Nuo pat ryto iki vėlaus vakaro mažuosius šventės lankytojus viliojo gausios pramogos net keliuose nemokamuose batutuose, piešimas ant veidukų, specialios edukacinės programos ir kitos veiklos, prie kurių nusidriekė eilės susidomėjusių. Netrūko ir sportinių varžybų, o jose šiemet itin gausiai registravosi bei savo jėgas išbandė įvairių sporto šakų komandos. Vidurdienio metu šventės dalyvius pakvietė speciali Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos programa „Toks jau tas džiazas“, gabiausi moksleiviai spalvino klausytojų emocijas muzikos garsais, o čia pat netoliese, dailės skyriaus atstovai tapė šias emocijas ant drobės. Šventės metu kursavo specialus transportas visoje Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje, todėl pasiekti aktualias vietas buvo lengviau bet kokio amžiaus kazlųrūdiečiams. Tvarką padėjo prižiūrėti gausus savanorių būrys, prie kurio mielai prisijungė ir Kazlų Rūdos šauliai, ir skautai, ir policija.

Popiet, Jaunimo erdvėje surengta analogų neturinti Diskusijų popietė, kurią moderavo vienas žinomiausių humoro meistrų Justinas Jankevičius, kalbinęs merą Mantą Varašką. Iškart po diskusijos žiūrovai buvo kviečiami atrasti savyje šėlsmo dvasią – vyko parodomoji Afrikos būgnų programa, įtraukianti visus į afrikietiško ritmo linksmybes. Gatvėje greta savivaldybės šurmuliavo interaktyvi verslo ir amatų erdvė, gausiai lankomuose stenduose buvo galima įsigyti rankų darbo gaminių bei susipažinti su Kazlų Rūdoje veikiančiomis įstaigomis, bendruomenėmis.

Prasidėjus vakarinei renginio daliai Didžiojoje scenoje, publiką meistriškai valdė renginių vedėjas Jonas Radzevičius, scenoje žiūrovai išvydo „Duokim garo“ laidos laureates – „Vilainių“ ir „Zyplių dvaro“ kapelas. Netrūko ir staigmenų, žiūrovus nustebino netikėtas dainininkės Aistės Pilvelytės pasirodymas, išjudines visus kazlųrūdiečius ir miesto svečius. Šventės kulminacijoje visi pasinėrė į legendines Gyčio Paškevičiaus dainas, kurias darniu choru drauge dainavo gausi minia susirinkusiųjų. Pirmąją dieną pabaigė diskoteka su radistu Jonu Nainiu, dar žinomu kaip DJ Jovani.

Antrąją Kazlų Rūdos šventės dieną visi buvo kviečiami dalyvauti Šv. Mišiose už Kazlų Rūdos kraštą, po Šv. Mišių įteikta dovana miestiečiams – nemokamai sausakimšoje bažnyčioje savo koncertą dovanojo kraštiečiai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas. Skambant gražiausioms giesmėms bei patriotinėms dainoms, daugelis ne tik turiningai pabaigė miesto šventę, bet ir nubraukė ašarą, apimti emocijų. Kitais metais planuojama švęsti jubiliejinę 20-tąją Kazlų Rūdos šventę, todėl tikimąsi sulaukti dar gausesnių renginių bei lankytojų iš visos Lietuvos!

Skaityti toliau
Spauskite norėdami komentuoti

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pasaulis

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiks su vizito į Lietuvą atvykstančiu JAV sausumos pajėgų sekretoriumi

Paskelbta

Liepos 16 d.  kašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą  atvykstančiu Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų sekretoriumi Ryan D. McCarthy. Ministras su aukštu  JAV pareigūnu aptars Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą gynybos srityje, JAV karių buvimą regione, bendrus įsigijimų projektus bei Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtros projektus.

Siekiant, kad sąjungininkų pajėgų buvimas Lietuvoje veiktų kaip atgrasymo priemonė, Lietuva investuoja į infrastruktūros plėtrą Pabradėje bei kitur, gerina kitas priimančios šalies paramos sąlygas. JAV  kariai  kartu su Lietuvos ir kitų  sąjungininkų šalių kariais ne tik naudojasi Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra, tačiau taip pat prisideda prie jos modernizavimo. Vien į  Pabradės poligoną  per 2017-2019 metus JAV yra investavusios  apie 4,1 mln. JAV dolerių.

Be to, stiprinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus, vykdomi  ir bendri JAV ir Lietuvos įsigijimo  projektai – praėjusių metų rudenį pasirašyta sutartis su JAV Vyriausybe dėl Lietuvos kariuomenės aprūpinimo šarvuotaisiais kovinės paramos visureigiais JLTV.

Atkreipiame Vilniaus miesto gyventojų ir svečių dėmesį, kad vizito metu, liepos 16 d. 8.40-9.30 val. bus ribojamas eismas Liejyklos, Benediktinių, šv. Ignoto ir Totorių gatvėmis.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija

Skaityti toliau

Lietuva

Šiaulių ir Kauno merai siekia, kad būtų atlyginti dėl karantino patirti miestų viešojo transporto nuostoliai

Paskelbta

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kelia klausimą dėl miestuose kursuojančio viešojo transporto nuostolių atlyginimo. Vyriausybė gana dosniai skiria lėšų kitoms nuo karantino nukentėjusioms sritims, taip pat investuoja į ekonomikos skatinimą, tačiau nenori matyti problemų, kurios iškilo keleivių vežėjams, o kartu su jais – ir socialiai būtinų transporto paslaugų teikimą užtikrinančioms savivaldybėms.   

Dviejų didžiųjų miestų merai kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją, kad visos šalies savivaldos vardu būtų inicijuojama diskusija su Vyriausybės atstovais dėl miestų keleivių vežėjų patirtų nuostolių atlyginimo (kompensavimo). Kaip žinia, šalyje paskelbti karantino apribojimai turėjo įtakos miestų autobusų parkų veiklai. Norint išlaikyti saugius atstumus, tam tikru laikotarpiu autobusuose buvo galima vežti tik 50 proc. keleivių. Viešuoju transportu vykstančių žmonių srautai žymiai sumažėjo. Savivaldybių prievolė  yra užtikrinti keleivių judėjimą, taip pat, įstatymai sako, kad savivalda privalo atlyginti (kompensuoti) ir lengvatinį keleivių vežimą, taigi ši piniginių (finansinių) nuostolių našta tiesiogiai gula ant miestų pečių.

Vadovaudamosis  Vyriausybė nutarimu, savivaldybės kreipėsi į Finansų ministeriją, prašydamos atlyginti (kompensuoti) dėl keleivių vežimo mieste karantino sąlygomis patirtus nuostolius. Nors valstybės parama jau skaičiuojama ir dėl pandemijos nukentėjusiems verslams, papildomos lėšos naudojamos įvairiausiose viešojo gyvenimo srityse, tačiau Finansų ministerija atsisakė prisidėti prie keleivių vežimo nuostolių atlyginimo.

Palaikydama Visvaldo Matijošaičio ir Artūro Visocko pastangas (iniciatyvą), Lietuvos savivaldybių asociacija raštu kreipėsi į Vyriausybę, pabrėždama, kad Finansų ministerijos elgsena (pozicija) šiuo klausimu yra nepriimtina ir prašydama kuo greičiau apsvarstyti galimybę keleivių vežėjų netektis atlyginti (kompensuoti) valstybės iždo (biudžeto) lėšomis.

Šaltinis: alkas.lt

Skaityti toliau

Kultūra

Vaikus vasarą praleisti pakvietė Kauno rajono biblioteka

Paskelbta

Jau antrąjį kartą Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka vaikus kviečia vasarą praleisti įdomiai, turiningai ir šiuolaikiškai. Bibliotekoje gausu ne tik pačių naujausių knygų, bet ir įvairių šiuolaikinių technologijų, įdomių žaidimų bei edukacinių užsiėmimų, tad vaikai tikrai nenuobodžiaus.

Nuo liepos 7 d.  prasidėjo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojama vaikų vasaros stovykla „Praleisk vasarą šiuolaikiškai“, kurią finansuoja Kauno rajono savivaldybė.

Tris savaites vaikai iš Garliavos ir jos apylinkių čia draugaus bei įdomiai leis laiką. Projekto „Praleisk vasarą šiuolaikiškai“ tikslas – ne tik skatinti turiningą vaikų vasaros poilsį, bet ir sukurti sąlygas jų saviraiškai, fiziniam aktyvumui bei įvairiapusiam ugdymui.

Vaikai dalyvaus skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, kur, kartu su bibliotekininke Šarūne Baltrušaitiene ir draugais skaitydami knygas turės galimybę laimėti iniciatyvos organizatorių įsteigtus puikius prizus. Taip pat jų laukia Viešosios bibliotekos dailininkės Rūtos Martinavičiūtės ir edukatorės Kristinos Meilutės vedami  įvairūs meniniai-kūrybiniai užsiėmimai. Jų metu vaikai išmoks piešti paveikslėlius 3D piešimo priemonėmis, pasigaminti mėlynuosius antspaudus, magnetukus, raktų pakabukus, piešti ant vandens, marginti savo šešėlį ir kita.

Šiuolaikiškoje bibliotekoje gausu interaktyvių priemonių. Vaikai kartu su IT specialistais Sonata Salelioniene bei Mariumi Zaleskiu susipažins su interaktyviomis bitutėmis, konstruos robotukus, fotografuos dronais, planšetėmis kurs savo 3D herojus, pieš 3D pieštukais, žais Minecraft žaidimus ir išbandys kitas technologijas.

Pasitelkus viešosios bibliotekos sukurtą virtualų gidą, kraštotyrininkė Virginija Tamašauskienė pakvies stovyklautojus pasivaikščioti po Kauno rajoną su virtualios realybės akiniais.

Žinoma, netrūks ir įprastų vaikų mėgstamų žaidimų. Esant geram orui vyks kvadrato, futbolo, petankės, badmintono varžybos bei kiti judrieji žaidimai, o subjurus orui bibliotekos vaikų centre visada lauks daugybė naujų ir jau pamėgtų stalo žaidimų, xbox konsolė bei visų labai mėgstamas stalo futbolas.

Tam, kad vaikų vasara būtų dar įvairiapusiškesnė, stovykloje bus irsvečių. Praėjusią savaitę bibliotekoje jau lankėsi Saulius Lipinskas iš Kauno miesto muziejaus tautinės muzikos skyriaus. Jis vaikus supažindino su senoviniais lietuvių liaudies instrumentais, mokė jais groti ir net padovanojo po skudutį. Stovykloje dar laukia kūrybinės aitvarų gaminimo dirbtuvės su edukatore Viktorija iš Zapyškio, klouno Vytuko edukacinė cirko programa ir susitikimas su skaitymo skatinimo programos „Žaidžiame teatrą“ atstovais.

Tikimės, kad vasaros stovykla bibliotekoje vaikams atneš gerų įspūdžių, suteiks naujų žinių ir padės atrasti naujų pomėgių, susirasti draugų. Juo labiau, kad nemaža dalis vaikų stovyklauja jau antrus metus ir vieni kitus pažįsta.

Praėjusiais metais smagiai praleidę vasarą vaikai noriai čia sugrįžta ir šiemet. Taip biblioteka sulaukia ne tik naujų lankytojų, bet ir skaitytojų. Neretai paskui vaikus į biblioteką ateina ir tėveliai, kurie vėliau įsitraukia į suaugusiems skiriamas veiklas bei renginius.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 30-yje padalinių taip pat vyksta vasaros stovyklos ir užimtumas vaikams bei paaugliams, bendradarbiaujant su laisvalaikio salėmis bei Viešosios bibliotekos darbuotojais. Smagu, kad Viešoji biblioteka ir jos padaliniai savo veiklomis prisidės prie turiningesnės Kauno rajono vaikų vasaros.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi