MiestasMokslasNaujienosRedakcijaŠvietimas

Kauno VDU ŽŪA agronomijos studentams – absolventų įsteigtos stipendijos

0

Gruodžio 1 d. VDU ŽŪA kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė su akademijos absolventais Ieva ir Arnu Radzevičiais pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią šios šeimos įsteigtos dvi 2500 Eur dydžio vardinės stipendijos bus įteiktos geriausiems Agronomijos fakulteto studentams. Šis simbolinis aktas dar kartą patvirtino tiesą,  kad geri darbai visada duoda grąžą. I. ir A. Radzevičių dovanota 5000 Eur suma – pagarbos ženklas  buvusiems dėstytojams už suteiktas žinias, įskiepytą tikėjimą Lietuvos žemės ūkio sektoriaus ateitimi, paskata jauniesiems kolegoms kryptingai siekti užsibrėžtų tikslų, o kartu ir džiugus akademijos kaip simbolinės vietos prisiminimas, kurioje sutuoktiniai sutiko vienas kitą.

„Šiandien esame labai laimingi žmonės – turime  puikias, perspektyvias  profesijas, įdomius darbus, darnią šeimą. Todėl priėmėme sprendimą, kad atėjo metas dalytis bei grąžinti grąžą už į mus įdėtas investicijas“,– teigia dekoratyvinių augalų ūkio „Šilingų medelynas“ direktorės pareigas einanti Ieva Radzevičienė ir UAB „Agrokoncernas“ Agrotiksliųjų technologijų skyriaus vadovas Arnas Radzevičius. Penkiametį sūnų Roką auginantys sutuoktiniai planuoja, kad jų parama savajai Alma Mater  turėtų tapti kasmetine tradicija, o jei kada nors to negalės įvykti,  Radzevičių žodžiais, tai bus ženklas, kad darbuose ir versluose reikia stengtis labiau.

Tuo pačiu metu, tačiau skirtinguose fakultetuose studijavę Ieva ir Arnas artimiau bendrauti pradėjo patekę į vieną komandą, atstovavusią akademijai LRT rodytoje viktorinoje „Ateities lyderiai“. Šiandien jiedu su šypsena prisipažįsta, kad ši viktorina iš tiesų buvo pranašiška. Todėl sutuoktiniai tikisi, kad ir jų žingsnis stipendijomis paskatinti jaunesniuosius kolegas netruks sulaukti sekėjų.

Radzevičių šeimos tikslas – Agronomijos programos studentus motyvuoti  nuoseklioms studijoms, eksperimentams, žemės ūkio ateities vizijos modeliavimui bei gilesnei mokslinei veiklai.

Patys I. ir A. Radzevičiai žemės ūkį šiandien vertina kaip vieną perspektyviausių geriausiems protams bei imliausią originaliausioms idėjoms sritį. Jų įsitikinimu, į sektorių besiveržiantis dirbtinis intelektas, skaitmenizacija, robotizacija, vis tikslesnės technologijos bei augantis kokybiško maisto poreikis reikalauja ir ateityje reikalaus vis didesnio skaičiaus sąžiningų, išsilavinusių, tarpdisciplininių žinių įgijusių specialistų.

VDU ŽŪA Agronomijos fakulteto studentams Ieva ir Arnas Radzevičiai įsteigė dvi vardines stipendijas. Viena vienkartinė 2500 Eur dydžio stipendija bus skirta už geriausią baigiamąjį darbą. Į ją galės pretenduoti Agronomijos fakulteto pirmosios pakopos nuolatinių studijų ketvirtojo kurso studentai.  Stipendija bus įteikta už tinkamai parengtą ir apgintą aktualų baigiamąjį darbą, atliepiantį šiuolaikinio žemės ūkio iššūkius ir inovatyvius jų sprendimo būdus. Šią stipendiją laimėtojas gaus iškilmingos ceremonijos metu kartu su studijų baigimo diplomu.

Kita Ievos ir Arno Radzevičių vardinė stipendija bus skiriama už gerus mokymosi rezultatus ir mokama visus metus. Mėnesinis stipendijos dydis – 208 Eur. Stipendija bus įteikta Vasario 16-osios šventės minėjimo metu.

Į ją gali pretenduoti  Agronomijos fakulteto pirmosios pakopos nuolatinių studijų pirmojo, antrojo ir trečiojo kurso studentai.

Abiejų stipendijų tikslas – skatinti agronomijos studijų programos studentus kurti,  modeliuoti žemės ūkio ateities viziją, aktyviai domėtis naujovėmis, dalyvauti visuomeninėje veikloje, lavinti užsienio kalbų įgūdžius, ugdyti kitas bendrąsias kompetencijas.

VDU inf.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas