MiestasPolitika Foto iš 2020 m. Kauno raj. "Metų mokytojo" apdovanojimo

Kauno valdantieji ignoravo opozicijos siūlymus didinti Metų mokytojo premijos dydį

0

Opozicinė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija savivaldybės taryboje siūlo keisti Metų mokytojo premijos dydį ir jį prilyginti kitų savivaldybės skiriamų premijų dydžiui. Frakcija pateikė siūlymą miesto tarybai Metų mokytojo premijos dydį padidinti nuo 1000 iki 3000 eurų.

Toks siūlymas pateiktas atsižvelgiant į tai, kad kultūros ir Maironio premijų laureatams skiriama suma yra 3000 eurų, o mokslo premijos laureatams  – 5000 eurų.  Metų mokytojo premijai skiriama mažiausia suma lyginant su kitomis savivaldybės įsteigtomis premijomis.

„Vertinant darbo specifiką, sudėtingumą, mokytojo profesijos prestižo didinimo reikmes, būtina padidinti Metų mokytojo premiją, kad gaunamas dydis nebūtų mažesnis už kitų profesijų atstovams skiriamų premijų dydžius. Skiriant mažesnę premiją, kaip tai daro valdantieji, tiesiog pažeminame mokytojus ir sumenkiname jų darbo reikšmingumą“, – pažymėjo TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje narys, Kontrolės komiteto pirmininkas Vygantas Gudėnas.

Pasak V. Gudėno, klausimas dėl Metų mokytojo dydžio buvo keliamas dar praėjusiais metais ir buvo atkreiptas dėmesys, kad reikia didinti Metų mokytojo premijos sumą, prilyginant ją kitų skiriamų premijų iš savivaldybės biudžeto dydžiui. Tačiau miesto valdantieji jokių sprendimų nepateikė, TS-LKD frakcijos siūlymui nepritarė, todėl šiemet Metų mokytojams skiriama premijos suma nesikeis.

,,Apgailestauju, kad mokytojo profesijos prestižo pripažinimas Kaune ateis vėliau nei bet kur kitur Lietuvoje“, – teigė V. Gudėnas.

Metų mokytojo premijos teikimus svarsto Kauno mero potvarkiu sudaryta premijos skyrimo darbo grupė, ji skiriama už konceptualius darbus švietimo srityje, miesto švietimo politikos formavimą ir įgyvendinimą, konceptualius darbus švietimo srityje, pedagoginę veiklą ir patirties sklaidą, miesto atstovavimą Lietuvoje ir užsienyje bei kt. Kiekvienais metais skiriamos trys Metų mokytojo premijos.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas