NaujienosKauno V. Kudirkos progimnazijos buhalterė pirko prekes sau mokyklos sąskaita

Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos buhalterė su vyru mokyklos sąskaita pirko prekes sau, pirmadienį pranešė Kauno apygardos teismas. Sutuoktiniai bei mokyklos direktorė pripažinti kaltais dėl aplaidaus ir apgaulingo buhalterijos tvarkymo, svetimo turto pasisavinimo ir dokumentų klastojimo, jiems skirtos baudos ir laisvės atėmimo bausmės su atidėjimu, pranešė teismas. Teismas nurodo neginčijamai nustatęs, kad mokyklos buhalterė Renata Glavickienė daugiau nei metus mokyklos pinigais apmokėjo sąskaitas iš viso už 188,6 tūkst. litų (54,6 tūkst. eurų) už daiktus, kurių progimnazija...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 30 rugsėjo

Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos buhalterė su vyru mokyklos sąskaita pirko prekes sau, pirmadienį pranešė Kauno apygardos teismas.

Sutuoktiniai bei mokyklos direktorė pripažinti kaltais dėl aplaidaus ir apgaulingo buhalterijos tvarkymo, svetimo turto pasisavinimo ir dokumentų klastojimo, jiems skirtos baudos ir laisvės atėmimo bausmės su atidėjimu, pranešė teismas.

Teismas nurodo neginčijamai nustatęs, kad mokyklos buhalterė Renata Glavickienė daugiau nei metus mokyklos pinigais apmokėjo sąskaitas iš viso už 188,6 tūkst. litų (54,6 tūkst. eurų) už daiktus, kurių progimnazija faktiškai nepirko, ir taip pasisavino jai patikėtą turtą. Be to, nustatyta, kad kaltinamoji apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą.

Mokyklos pinigais buhalterė pirko įvairių smulkių buities prietaisų, žaislų, statybinių medžiagų.

Jos vyras Aidas Glavickas pripažintas kaltu už tai, kad padėjo sutuoktinei pasisavinti jai patikėtą svetimą turtą. Nustatyti keli atvejai, kai R. Glavickienei sumokėjus už prekes gimnazijos vardu, jis pardavėjams prisistatė mokyklos direktorės pavaduotoju ūkio reikalams ir priėmė neva gimnazijai skirtas prekes.

Mokyklos direktorė Danguolė Bagdonienė pripažinta kalta, kad neužtikrino tinkamo lėšų, progimnazijos gautų patikėjimo teise, panaudojimo.

Mokyklos direktorei skirta 3,7 tūkst. eurų bauda, R. Glavickienei – pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Jai taip pat atimta teisė dirbti buhaltere ar apskaitininke.

A. Glavickas nubaustas 5,5 tūkst. eurų bauda. R. Glavickienė mokyklai taip pat turės atlyginti 47,5 tūkst. eurų, o dar 3,8 tūkst. eurų jai priteista atlyginti solidariai su vyru.

D. Bagdonienė, kaip pranešė teismas, kaltės nepripažino, o sutuoktiniai ją pripažino iš dalies.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

BNS

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up