Connect with us

Miestas

Kauno triatlonas: varžybos pradedantiems ar pramoga profesionalams? 

Paskelbta

Ketvirtadienį, birželio 27 d., Kaune startuoja jau tradiciniu tapęs Kauno triatlonas „Orion Tri Fun“. Šios varžybos specialiai pritaikytos tiems, kas nori susipažinti su triatlono sporto šaka arba tiesiog gerai praleisti laiką. Sakoma, kad čia dalyvauti galima net nemokant plaukti.

Įveikiamas visiems

„Triatlonas – unikali sporto šaka, apjungianti tris rungtis: plaukimą, važiavimą dviračiu ir bėgimą. Tačiau tradicinis triatlonas yra gan sunkus išbandymas. Pavyzdžiui, populiariausioje, olimpinėje, trasoje sportininkams reikia nuplaukti 1,5 km, 40 km numinti dviračiu ir 10 km nubėgti, – pasakoja varžybų organizatorius Dovydas Valiuška. – Mūsų siūlomas iššūkis kur kas lengvesnis, nors tuo pačiu leidžiantis pajusti šios sporto šakos žavesį.“

Kauno triatlono „Orion Tri Fun“ startas numatytas ant Kauno marių kranto, „Žalgirio“ jachtklubo prieigose. Varžybų dalyviai turės nuplaukti 200 m, dviračiu nuvažiuoti 10 km ir nubėgti 2,5 km. Tačiau net jeigu sunkiai laikotės ant vandens, galite ramiai registruotis į „Orion Tri Fun“.

„Dalyviai gali rinktis: visas rungtis įveikti individualiai arba komandoje. Jeigu draugų ar pažįstamų tarpe turite bent vieną gerą plaukiką, dviračių sporto entuziastą, o pats greitai bėgate – burkitės į komandą, galvokite pavadinimą ir dalyvaukite estafetėje. Taip juk net smagiau nei vienam, o ir rezultatų aukštesnių galima pasiekti“, – sako D. Valiuška.

Garsėja neformalia atmosfera

Nors kaip ir tikrose varžybose čia bus griežtai fiksuojamas laikas ir renkami pirmų – trečių vietų nugalėtojai moterų ir vyrų grupėse bei tarp komandų, Kauno triatlonas garsėja savo smagia atmosfera ir papildomomis pramogomis. Šį renginį net galima prilyginti sporto entuziastų piknikui ant marių kranto.

„Varžybas mums padeda organizuoti profesionalai, Lietuvos triatlono taurės organizatoriai. Tad sportinė dalis išties aukšto lygio ir ne vienas profesionalus triatloninkas atvažiuoja pasivaržyti tarp savų, – pasakoja D. Valiuška. – Turime ir rimtų rėmėjų, kurie tradiciškai prisideda prie šių varžybų. Pavyzdžiui, vieną unikaliausių prizų yra įsteigusi „Orion Asset Management“ įmonė, čempionams dovanojanti investicinių fondų vienetus.“

Tuo pačiu visi Kauno triatlono „Orion Tri Fun“ dalyviai dovanų gaus išskirtinio dizaino plaukimo kepurėles bei pasipuoš medaliais, kiekvienam bus įteiktas tradicinis startinis paketas su rėmėjų dovanomis. Komandinės rungties nugalėtojų laukia išmaniosios apyrankės, matuojančios širdies darbą, nueitą ar nubėgtą kelią, rodančios laiką ir turinčios dar begalę kitų funkcijų.

Vakare laukia piknikas

Išskirtiniu prizu bus apdovanotas ir originaliausiu kostiumu pasipuošęs varžybų dalyvis.

„Kasmet stengiamės sukurti kuo šventiškesnę atmosferą, todėl raginame dalyvius puoštis herojų kostiumais. Tai išties įžiebia šypsenas tiek sportininkų, tiek žiūrovų veiduose, – sako D. Valiuška. – Savo ruožtu patys dalyviams ruošiame heroišką priėmimą ant raudono kilimo, o po varžybų kviečiame į pikniką su griliui, muzika ar vandens pramogomis.“

Kauno triatlonas „Oriont Tri Fun“ startuoja birželio 27 dieną 19 valandą, tačiau dalyviai yra laukiami kiek anksčiau, mat numatytas instruktažas. Pirmoji rungtis – plaukimas Kauno mariose. Dviračių trasa nusidrieks T. Masiulio gatve. Beje, čia bus ribojamas automobilių eismas. Bėgimas vyks Pažaislio miško parko takeliais.

„Nerimą šiek tiek kėlė pranešimai apie Kauno marių vandens kokybę. Kaip ir kasmet, iš starto vietos paėmėme vandens mėginius tyrimams ir gavome atsakymą, kad jachtklubo akvatorijoje maudytis visiškai saugu“, – sako D. Valiuška.

Po varžybų laukia smagioji dalis – visi kviečiami prie „Manana“ palapinės, kur galima bus ant griliaus pasikepinti maisto, atsipūsti ant sėdmaišių klausantis muzikos ar išbandyti irklentes, pasiplaukioti kateriu, pralėkti su vandenlente.

Nespėjusieji užsiregistruoti į Kauno triatloną „Orion Tri Fun“ internetu, tai galės padaryti varžybų metu. Tik reikėtų atvykti kelias valandas prieš startą.

Skaityti toliau

Miestas

Kviečiame registruotis į Anthropos.lt dirbtuves bibliotekoje

Paskelbta

Kauno apskrities viešoji biblioteka, įgyvendindama tarptautinį projektą „Green Bridges“, kartu su taikomosios antropologijos asociacija „Anthropos.lt“, liepos 22 dieną 18 val. kviečia jau į antrą suneštinį pikniką-dirbtuves „Maistas ne(be)maistas. Maistas antropologiškai ir švaistymo problema“!

Piknike-dirbtuvėse ir pasikalbėsime apie antropologinį požiūrį į maistą ir maisto švaistymą. Gvildensime klausimą, koks maistas laikomas valgomu arba nevalgomu. Kodėl tai, kas valgoma vienuose pasaulio kraštuose, kituose nelaikoma maistu? Kodėl nevalgome visko, kas nenuodinga? Diskutuosime, kokią įtaką mūsų mintys apie maistą daro maisto išmetimo praktikoms ir kokios to pasekmės mūsų planetai.

Dirbtuvių rengėjai prašo atsinešti savo mėgstamą sumuštinį ar užkandį, taip pat pledą atsisėsti.

Susitinkame 18 val. prie bibliotekos laiptų. Jei oro sąlygos leis, dirbtuvės vyks pievoje prie bibliotekos, kitu atveju susibursime bibliotekos viduje. Vietų skaičius ribotas, todėl prašome registruotis elektroniniu paštu renginiai@kvb.lt arba telefonu (8 37) 32 44 17.

Dirbtuvės yra dalis tarptautinio projekto „Green Bridges“, kurį biblioteka įgyvendina su partneriais iš Didžiosios Britanijos, Suomijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos. „Green Brigdes“ komanda, siekdama iš naujo atrasti žmogaus, aplinkos ir gamtos ryšį bei skatindama bendruomeniškumą, kviečia į kūrybines dirbtuves, ekskursijas, kitas draugišką ir artimą gamtos ir žmogaus ryšį puoselėjančias veiklas.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos informacija

Skaityti toliau

Lietuva

Keleivių vežėjai vertina pirmą mėnesį po pilno veiklos atnaujinimo

Paskelbta

Birželio viduryje „Kautra” informavo atnaujinusi 95% savo tarpmiestinio pervežimo reisų. Praėjus mėnesiui vežėjai dalinasi įžvalgomis kaip pasikeitė keliautojų įpročiai, kurios kryptys atsigavo greičiau, kurių reisų dar laukiama.
„Bandome į situaciją žiūrėti pozityviai. Džiugu, kad neliko apribojimų kelionėms autobusais. Ne taip pozityviai nuteikia pasikeitę gyventojų įpročiai. Vyresni keleiviai išlieka mažiau mobilūs. Daugiau žmonių įsisavino nuotolinį darbą ar mokslą. Deja, mūsų darbui tai atsiliepia neigiamai. Kol kas į autobusus sugrįžo du trečdaliai keleivių jei lyginsime su praėjusiais metais”, – pasakojo „Kautros” generalinis direktorius Linas Skardžiukas.
Pavasarį tik atnaujinus tarpmiestinį susisiekimą, anot vežėjų, populiariausi maršrutai buvo į sostinę. Dabar situacija keičiasi – reisai į sostinę yra tie, kurie sunkiausiai sugrįžta į prieš metus buvusią situaciją.
„Tai stebina, nes po karantino Vilniaus kryptis buvo pirmaujanti. Vis tik reisų buvo mažiau, konkurencija taip pat buvo mažesnė. Siejame tai ir su sumažėjusia mokslų apimtimi. Kalbu ne tik apie studentus, bet ir įvairių kursų, tobulinimosi programų dalyvius. Dabar didžiajai daliai ugdymosi persikėlus į nuotolinį mokslą šių keleivių bent laikinai netekome. Jaučiame, kad žmonių, įmonių įpročiai pasikeitė”, – minėjo L. Skardžiukas pridūręs, kad po karantino keleivių mažiau vyksta taip pat Šilalės, Skuodo, Joniškio kryptimis.
Didžiausias keleivių srautas į pajūrį
Pasak vežėjų atstovo daugiausiai keleivių šiuo metu vyksta pajūrio kryptimi. Minima, kad į pajūrį eismas organizuojamas tokiomis pat apimtimis kaip ir 2019 metų vasarą.
„Važiuojame tiek pat reisų kaip ir pernai, autobusai važiuoja tokie pat, kad ir štai į Nidą keliauja dviaukštis autobusas. Vis tik keleivių skaičius neatitinka praėjusių metų. Nors pasiūla yra tokia pati, keleivių sulaukiame apie 80% srauto lyginant su praėjusiu sezonu”, – pasakojo pašnekovas.
Vežėjai mini, kad po karantino pasikeitė ir bilietų pirkimo tendencijos – keleiviai rečiau perka bilietus kasose, o internetinės bilietų prekybos skaičiai grįžta į įprastas vėžes.
„Pardavimai bilietų kasose atsigauna sunkiai. Jei kalbėtume procentais tai būtų apie 55% iki tol buvusių pardavimų stotyje. Elektroninė prekyba tarpmiestiniais bilietais galima sakyti sugrįžo į įprastus skaičius – svyruoja tarp 90-100% lyginant su praėjusiais metais. Deja to negalėčiau pasakyti apie tarptautinį susisiekimą – kol kas internetu parduodama apie 20% bilietų, lyginant su 2019 metų vasara. Tam įtakos turi vis dar ribojamas keliavimas tarp šalių, žmonių atsargumas.
Manau  keleiviai per karantiną pakeitė savo įpročius, juos kiek paveikė ir viešoje erdvėje girdimas skatinimas įsigyti prekes ar paslaugas internetu, vengti atsiskaitinėjimo grynaisiais. Taip pat prie didesnio pirkimo internetu manau prisidėjo ir mobiliosios programėlės autobusubilietai.lt atsiradimas”, – kalbėjo Kauno autobusų stoties vadovė Laima Pakusienė.
Pradžioje daugiau siuntų nei keleivių 
Pavasarį atnaujinę darbą vežėjai minėjo, kad pradžioje tikisi, jog siuntų pervežimas leis atsistoti ant kojų.
„Pradžioje tikrai buvo daugiau siuntų nei keleivių. Jei į autobusus šiuo metu sugrįžo du trečdaliai keleivių, tai siuntų apimtys šiuo metu yra pasiekusios 90% apimčių lyginant su praėjusiais metais. Karantinas be abejo padarė žalos – reikėjo susigrąžinti klientus, kuriuos praradome per kelias savaites kuomet buvome sustabdę darbą. Vis tik buvo proga ir atrasti naujų. Šiuo metu terminalai visoje šalyje yra atnaujinę darbą. Įdomu pastebėti, kad padaugėjo atsiskaitymų kortelėmis. Klientai kaip įprato per karantiną taip ir liko”, – pasakojo „Siuntos autobusais” vadovė Indrė Ūsaitė – Šlenderienė pridūrusi, kad vasaros metu viena iš populiariausių siuntų yra dviračiai.
Anot vežėjų atstovų autobusai ir toliau yra dezinfekuojami bei vėdinami prieš ir po reiso. Autobusuose prie įėjimo durų keleiviams sumontuoti dezinfekatoriai.
Šaltinis: ELTA
Skaityti toliau

Miestas

Kauno „Žalgirį“ palieka ir Z. LeDay (video)

Paskelbta

Kauno „Žalgirio“ komandoje praėjusį sezoną puikiai rungtyniavęs ir savo vertę pakėlęs Zachas LeDay keliasi į kitą Europos komandą.

Amerikietis pasinaudojo sutartyje su „Žalgiriu“ numatyta galimybe išvykti. Kauno „Žalgiriui“ naujoji krepšininko komanda sumokės išpirką.

Praėjusią vasarą iš Pirėjo „Olympiacos“ komandos į Kauną persikėlęs 26-erių metų aukštaūgis sezono metu padarė didelę pažangą ir tapo vienu svarbiausių komandos žaidėjų.

Eurolygoje per 22 aikštėje praleidžiamas minutes Z. LeDay vidutiniškai pelnydavo po 11,8 taško, atkovodavo po 4,7 kamuolio, atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą ir rinkdavo po 13,2 naudingumo balo.

Lietuvos krepšinio lygoje žalgirietis žaisdavo beveik 6 minutėmis trumpiau, bet vis tiek fiksavo 11 taškų, 4,2 atkovoto kamuolio bei 14,6 naudingumo balo per rungtynes vidurkius.

Šią vasarą Kauno „Žalgiris“ jau taip pat atsisveikino su Edgaru Ulanovu bei trenerių štabo nariais: Šarūnu Jasikevičiumi, Dariumi Maskoliūnu, Tomu Masiuliu ir Justinu Grainiu. Sutartis su komanda sudarė Tomas Dimša, Steve‘as Vasturia ir Marekas Blaževičius, o Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius ir toliau rungtyniaus „Žalgiryje“.

zalgiris.lt informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi