Naujienos

Kauno teritorinėje ligonių kasoje – paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs“

0

Kauno teritorinėje ligonių kasoje atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto studentų paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs“. Parodos tikslas – atkreipti dėmesį į hepatitu C sergančius žmones, mažinti socialinę atskirtį.

Pasak Vilniaus dailės akademijos (VDA)  Kauno fakulteto dekano prof. Jono Audėjaičio, pirmą kartą toks meno projektas inicijuotas dar 2014 m., kai 150 menininkų iš daugiau nei 80 šalių, įkvėpti pacientų istorijų, savo darbais siekė parodyti hepatito C poveikį žmogui iš sergančio žmogaus perspektyvos.

„Projekto idėja – paciento ir menininko susitikimas, po kurio menininkas savo kūrinyje pavaizduoja ligos sukeltus paciento išgyvenimus. Menine kalba siekiama didinti žinomumą apie hepatito C infekciją“, – sako prof. J. Audėjaitis.

2015 m. 16 menininkų iš VDA Kauno fakulteto atsiliepė į kvietimą prisidėti prie projekto „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš“. Ši iniciatyva įgyvendinta kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų profesoriais ir gydytojais, padėjusiais pacientams ir menininkams suprasti ligą bei meno kalba parodyti sergančiojo emocijų spektrą – nuo baimės ir nevilties iki tikėjimo, kad galima pasveikti.

2016 m. kaip projekto tęsinys inicijuotas naujas meno projektas „Perspektyvos: menas, kepenų  ligos ir aš pasveikęs“. Ši meninėmis raiškos priemonėmis vaizduojamos pasveikusių žmonių nuo hepatito C emocijos: džiaugsmas, optimizmas, pasitikėjimas ir pakitusi gyvenimo kokybė.

Projekte dalyvavo 17 menininkų iš VDA Kauno fakulteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų gydytojai ir nuo hepatito C pagiję pacientai. Paroda buvo eksponuota Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje.

Kauno teritorinės ligonių kasos (Kauno TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriuje šiuo metu eksponuojami 6 – i menininkų darbai atlikti įvairia technika (mišri technika, fotografija, drobė, akrilas).

Jaunųjų menininkų paroda Kauno TLK veiks iki vasario 21 dienos. Po to paveikslų ekspozicija keliaus į Panevėžio teritorinę ligonių kasą.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos