SportasKauno sportininkai varžėsi aštuntajame Baltijos kultūrizmo čempionate

Lapkričio 3 dieną Garliavos sporto ir kultūros centre vyko jau aštuntasis Baltijos kultūrizmo čempionatas, kurį organizuoja Lietuvos kultūrizmo federacija kartu su Garliavoje įsikūrusiu sporto ir sveikatingumo klubu „Fitness Factory Gym“. Pastarasis net tris metus yra laimėjęs šių varžybų komandinę taurę. Kaip ir kasmet šios varžybos sulaukia svečių iš kaimyninių šalių. Šiemet varžybose dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos bei Suomijos sportininkai. Varžėsi 14 komandų Lietuvos kultūrizmo federacijos prezidentas Karolis Žilinskas džiaugiasi, kad varžybas jau ne...
Avatar Gabrielė Lukšytė2018 lapkričio 5

Lapkričio 3 dieną Garliavos sporto ir kultūros centre vyko jau aštuntasis Baltijos kultūrizmo čempionatas, kurį organizuoja Lietuvos kultūrizmo federacija kartu su Garliavoje įsikūrusiu sporto ir sveikatingumo klubu „Fitness Factory Gym“. Pastarasis net tris metus yra laimėjęs šių varžybų komandinę taurę. Kaip ir kasmet šios varžybos sulaukia svečių iš kaimyninių šalių. Šiemet varžybose dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos bei Suomijos sportininkai.

Varžėsi 14 komandų

Lietuvos kultūrizmo federacijos prezidentas Karolis Žilinskas džiaugiasi, kad varžybas jau ne vienerius metus globoja Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, kuris kartu su Garliavos seniūne Nijole Tarvydiene tęsia tradiciją ir palaiko organizatorių idėją varžybas rengti Garliavoje. Šiose varžybose susikovė 14 komandų. Bendroje įskaitoje komandinė taurė išvyko į Latviją, antroje vietoje liko Garliavos sporto klubo „Fitness Factory Gym“ komanda, trečioji vieta priklauso Estijos komanda.

Geriausių trenerių įskaitoje pirmą kartą geriausiu treneriu tapo Garliavos komandos treneris Gražvydas Nuruševičius, antrąją vietą iškovojo Evelina Sadauskaitė Jieznas-Alytus, trečiąją vietą iškovojo Marius Leonavičius Kaunas. Varžybose taip pat dalyvavo pernai metų absoliutus šių varžybų nugalėtojas Vytautas Sadauskas sporto klubas „Uola“ Jieznas, kuris apgynė čempiono titulą. To dar nėra pavykę padaryti nė vienam sportininkui. Jis ir iškovojo įspūdingą Kauno rajono mero Valerijaus Makūno įsteigtą taurę.

Tarp prizinių vietų laimėtojų gausu lietuvių

Bikini kategorijos nugalėtoja tapo Reda Slavinskaitė, „Šaulė“, Alytus , tren. E. Sadauskaitė, antra liko Liucija Stakaitytė, „Fitness Factory Gym“, Garliava,tren. G. Naruševičius, trečia Violleta Kolunova, Latvija. Miss Shape kategorijoje nugalėtoja tapo Miglė Žilaitytė, „NAC Vilnius“, trenerė Ilona Kokoš, antra latvė Ksenija Tugase, trečia taip pat latvė Iana Zenovych Leshkevych.

Vyrų jaunimo kultūristų iki 23 m. kategorijoje dėl pirmos vietos susikovė seni varžovai estas Martin Edoval su Garliavos „Fitness Factory Gym“ sporto klubo sportininku Modestu Garbeniu, kuris vienbalsiu teisėju sprendimu įrodė savo pranašumą, tren. G. Naruševičius. Vyrų naujokų kategorijoje laimėjo Vilnietis, sporto klubo D‘Atlantis trenerio P. Ševčenkos auklėtinis, Vainius Krinickas, antras liko Kauno sporto klubo „Minotauras“ sportininkas Paulius Kiaulys, tren. Šarūnas Raižys, trečias Vilniaus D‘Atlantis sporto klubo auklėtinis Eimantas Staliulionis, tren. D. Lukoševičius.

Vyrų atletinio kultūrizmo (kultūrizmo su ūgio ir svorio formule) kategoriją laimėjo Lenkas Tobiazs Galazka, antras liko Donatas Tarulis, Kauno sporto klubas „Heraklėja“, tren. M. Leonačius, trečias Kauno sporto klubo „Minotauras“ sportininkas Paulius Kiaulys, tren. Šarūnas Raižys. Vyrų veteranų virš 40 metų amžiaus kategorijoje vienbalsiu teisėju sprendimu Laimėjo Jiezno sporto klubo „Uola“ sportininkas Vytautas Sadauskas, antrąją vietą iškovojo Marko Tooming iš Estijos ir tik 1 tašku nuo antrosios vietos, trečias liko Kaunietis sporto klubo „Heraklėja“ sportininkas bei treneris Marius Leonavičius.

Vyrų kultūristų virš 180 cm. Body 2 kategorijoje dėl pirmos vietos apylygiai kovojo Vilnietis Vainius Krinickas ir Estas Marko Tooming, tačiau pirmoji vieta liko Lietuvoje. Vyrų kultūristų iki 180 cm. Kategoriją laimėjo, jau prieš savaitę tapęs ir absoliučių atvirų Lietuvos taurės varžybų nugalėtoju latvis Gints Škenders, antru palikęs savo amžiną priešininką Garliavos „Fitness Factory Gym“ sportininką bei trenerį Gražvydą Naruševičių, trečias liko Suomis Laine Jari Pekka Jahuni.

Pajėgiausių lietuvių kova

Kaip visuomet Baltijos čempionato pabaigoje kasmet į vieną kategoriją sustoją pakovoti ir visi pajėgiausi Lietuvos sportininkai, šiemet vėl pirmoji vieta atiteko Vytautui Sadauskui, antras liko Gražvydas Naruševičius, trečias Vainius Krinickas. Varžybos dalinai buvo finansuotos iš Kauno rajono savivaldybės biudžeto, įgyvendinant kūno kultūros ir sporto programą.

Sportininkams varžybų sezonas tik įpusėjo – laukia varžybos Latvijoje, Norvegijoje bei, bene svarbiausios metų varžybos, prestižinis NAC Ms. & Mr. Universe turnyras Vokietijoje, į kurį vyks tik pajėgiausi ir geriausiai rudens sezone pasirodę sportininkai.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.730797350586957&type=1&l=414607c314

Scroll Up