Connect with us

Sportas

Kauno sportininkai varžėsi aštuntajame Baltijos kultūrizmo čempionate

Paskelbta

Lapkričio 3 dieną Garliavos sporto ir kultūros centre vyko jau aštuntasis Baltijos kultūrizmo čempionatas, kurį organizuoja Lietuvos kultūrizmo federacija kartu su Garliavoje įsikūrusiu sporto ir sveikatingumo klubu „Fitness Factory Gym“. Pastarasis net tris metus yra laimėjęs šių varžybų komandinę taurę. Kaip ir kasmet šios varžybos sulaukia svečių iš kaimyninių šalių. Šiemet varžybose dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos bei Suomijos sportininkai.

Varžėsi 14 komandų

Lietuvos kultūrizmo federacijos prezidentas Karolis Žilinskas džiaugiasi, kad varžybas jau ne vienerius metus globoja Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, kuris kartu su Garliavos seniūne Nijole Tarvydiene tęsia tradiciją ir palaiko organizatorių idėją varžybas rengti Garliavoje. Šiose varžybose susikovė 14 komandų. Bendroje įskaitoje komandinė taurė išvyko į Latviją, antroje vietoje liko Garliavos sporto klubo „Fitness Factory Gym“ komanda, trečioji vieta priklauso Estijos komanda.

Geriausių trenerių įskaitoje pirmą kartą geriausiu treneriu tapo Garliavos komandos treneris Gražvydas Nuruševičius, antrąją vietą iškovojo Evelina Sadauskaitė Jieznas-Alytus, trečiąją vietą iškovojo Marius Leonavičius Kaunas. Varžybose taip pat dalyvavo pernai metų absoliutus šių varžybų nugalėtojas Vytautas Sadauskas sporto klubas „Uola“ Jieznas, kuris apgynė čempiono titulą. To dar nėra pavykę padaryti nė vienam sportininkui. Jis ir iškovojo įspūdingą Kauno rajono mero Valerijaus Makūno įsteigtą taurę.

Tarp prizinių vietų laimėtojų gausu lietuvių

Bikini kategorijos nugalėtoja tapo Reda Slavinskaitė, „Šaulė“, Alytus , tren. E. Sadauskaitė, antra liko Liucija Stakaitytė, „Fitness Factory Gym“, Garliava,tren. G. Naruševičius, trečia Violleta Kolunova, Latvija. Miss Shape kategorijoje nugalėtoja tapo Miglė Žilaitytė, „NAC Vilnius“, trenerė Ilona Kokoš, antra latvė Ksenija Tugase, trečia taip pat latvė Iana Zenovych Leshkevych.

Vyrų jaunimo kultūristų iki 23 m. kategorijoje dėl pirmos vietos susikovė seni varžovai estas Martin Edoval su Garliavos „Fitness Factory Gym“ sporto klubo sportininku Modestu Garbeniu, kuris vienbalsiu teisėju sprendimu įrodė savo pranašumą, tren. G. Naruševičius. Vyrų naujokų kategorijoje laimėjo Vilnietis, sporto klubo D‘Atlantis trenerio P. Ševčenkos auklėtinis, Vainius Krinickas, antras liko Kauno sporto klubo „Minotauras“ sportininkas Paulius Kiaulys, tren. Šarūnas Raižys, trečias Vilniaus D‘Atlantis sporto klubo auklėtinis Eimantas Staliulionis, tren. D. Lukoševičius.

Vyrų atletinio kultūrizmo (kultūrizmo su ūgio ir svorio formule) kategoriją laimėjo Lenkas Tobiazs Galazka, antras liko Donatas Tarulis, Kauno sporto klubas „Heraklėja“, tren. M. Leonačius, trečias Kauno sporto klubo „Minotauras“ sportininkas Paulius Kiaulys, tren. Šarūnas Raižys. Vyrų veteranų virš 40 metų amžiaus kategorijoje vienbalsiu teisėju sprendimu Laimėjo Jiezno sporto klubo „Uola“ sportininkas Vytautas Sadauskas, antrąją vietą iškovojo Marko Tooming iš Estijos ir tik 1 tašku nuo antrosios vietos, trečias liko Kaunietis sporto klubo „Heraklėja“ sportininkas bei treneris Marius Leonavičius.

Vyrų kultūristų virš 180 cm. Body 2 kategorijoje dėl pirmos vietos apylygiai kovojo Vilnietis Vainius Krinickas ir Estas Marko Tooming, tačiau pirmoji vieta liko Lietuvoje. Vyrų kultūristų iki 180 cm. Kategoriją laimėjo, jau prieš savaitę tapęs ir absoliučių atvirų Lietuvos taurės varžybų nugalėtoju latvis Gints Škenders, antru palikęs savo amžiną priešininką Garliavos „Fitness Factory Gym“ sportininką bei trenerį Gražvydą Naruševičių, trečias liko Suomis Laine Jari Pekka Jahuni.

Pajėgiausių lietuvių kova

Kaip visuomet Baltijos čempionato pabaigoje kasmet į vieną kategoriją sustoją pakovoti ir visi pajėgiausi Lietuvos sportininkai, šiemet vėl pirmoji vieta atiteko Vytautui Sadauskui, antras liko Gražvydas Naruševičius, trečias Vainius Krinickas. Varžybos dalinai buvo finansuotos iš Kauno rajono savivaldybės biudžeto, įgyvendinant kūno kultūros ir sporto programą.

Sportininkams varžybų sezonas tik įpusėjo – laukia varžybos Latvijoje, Norvegijoje bei, bene svarbiausios metų varžybos, prestižinis NAC Ms. & Mr. Universe turnyras Vokietijoje, į kurį vyks tik pajėgiausi ir geriausiai rudens sezone pasirodę sportininkai.

https://www.kaunieciams.lt/kauno-sportininkai-varzesi-astuntajame-baltijos-kulturizmo-cempionate/#Baltijoskulturizmocempionatas #Garliava #kaunieciams

Posted by Kauniečiams on 2018 m. lapkričio 4 d., sekmadienis

Skaityti toliau

Lietuva

Naujuoju Kauno „Žalgirio“ treneriu tapo M.Schilleris

Paskelbta

Pastarosiomis dienomis intensyviai vykusios Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiojo trenerio paieškos baigtos. Lietuvos čempionai pasiekė susitarimą su 38-erių metų specialistu iš Austrijos Martinu Schilleriu.

„Man bus garbė dirbti klube, turinčiame tokias gilias tradicijas. Esu dėkingas, kad galėsiu treniruoti tokią gerą komandą. Nekantrauju pradėti darbą Lietuvoje – šalyje, kuri yra viena iš dominuojančių krepšinio valstybių Europoje, – specialiame „Žalgirio“ gerbėjams skirtame video įraše sakė M.Schilleris. – Manau, kad komanda, kuri yra kuriama, yra labai stipri. Man patinka, kad turime tvirtą branduolį žaidėjų, kurie yra savo karjeros pike arba netrukus jį pasieks. Turime ir veteranų kuriamą lyderystę, ir jaunų, bet labai talentingų krepšininkų. Laukiu, kada galėsiu susisiekti su savo žaidėjais, ir nekantrauju pradėti darbą su jais.“

2004-aisiais metais trenerio karjerą pradėjęs strategas yra sukaupęs nemenką patirtį Europos krepšinyje – didžiąją karjeros dalį M.Schilleris praleido dirbdamas Vokietijos klubuose, taip pat buvo šios šalies vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas.

Nuo 2017-ųjų metų treneris dirbo Solt Leik Sičio „Stars“ komandos vyriausiuoju treneriu NBA G lygoje, o šiemet buvo pripažintas geriausiu šios lygos treneriu.

Dėl COVID-19 viruso protrūkio NBA G lygos sezonas buvo nutrauktas anksčiau laiko, bet iki tol M.Schillerio treniruojamas Solt Leik Sičio klubas iškovojo 30 pergalių ir patyrė 12 pralaimėjimų. Tai buvo antras geriausias rezultatas visoje lygoje.

Naujasis „Žalgirio“ vairininkas garsėja kaip aiškią sistemą turintis ir žaidėjus į ją įtraukti sugebantis treneris, kurio komanda NBA G lygoje išsiskyrė šiai lygai neįprastai protingu krepšiniu.

„Pastaraisiais metais „Žalgiris“ nuveikė labai daug ir aš noriu ir toliau kelti organizacijos lygį, judėti į priekį ir būti šios kelionės dalimi. Kalbant apie mano krepšinio filosofiją: žinoma, mes norime būti stiprūs gynyboje. Mes turėsime aiškias gynybos taisykles, kurių turėsime laikytis, ir taip sukursime vieningą kaip kumštis gynybą. Puolime mes turime išnaudoti aikštelės plotą, dalintis kamuoliu, turime priimti greitus sprendimus ir išnaudoti baudos aikštelę. Norime sukurti gražų akiai krepšinį, kas buvo daroma ir iki šiol“, – teigė M.Schilleris.

Po pokalbių su kandidatais į trenerio vietą „Žalgirio“ vadovybei didžiausią įspūdį paliko būtent M.Schilleris, kuris papirko dideliu savo žinių bagažu, įvairiapusiškumu, disciplina ir gebėjimu išreikalauti iš savo žaidėjų maksimalaus rezultato.

„Martinas yra dar pakankamai jaunas, bet jau nemenką patirtį sukaupęs treneris, kuris atitiko mūsų keliamus reikalavimus. Jo turima vizija atitinka klubo vertybes. Bendraudami su treneriu pamatėme, koks ambicingas jis yra – mūsų požiūriai į darbą visiškai sutapo. Manome, kad kartu su šiuo treneriu mes galime ir toliau tobulėti kaip organizacija“, – apie naują komandos vairininką atsiliepė „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas.

Su už Atlanto vis geriau vertinamu ir NBA klubų jau stebėtu treneriu Kauno „Žalgiris“ sutarė dėl dvejų metų sutarties.

Šaltinis: zalgiris.lt

Skaityti toliau

Miestas

Kauno „Žalgirį“ palieka ir Z. LeDay (video)

Paskelbta

Kauno „Žalgirio“ komandoje praėjusį sezoną puikiai rungtyniavęs ir savo vertę pakėlęs Zachas LeDay keliasi į kitą Europos komandą.

Amerikietis pasinaudojo sutartyje su „Žalgiriu“ numatyta galimybe išvykti. Kauno „Žalgiriui“ naujoji krepšininko komanda sumokės išpirką.

Praėjusią vasarą iš Pirėjo „Olympiacos“ komandos į Kauną persikėlęs 26-erių metų aukštaūgis sezono metu padarė didelę pažangą ir tapo vienu svarbiausių komandos žaidėjų.

Eurolygoje per 22 aikštėje praleidžiamas minutes Z. LeDay vidutiniškai pelnydavo po 11,8 taško, atkovodavo po 4,7 kamuolio, atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą ir rinkdavo po 13,2 naudingumo balo.

Lietuvos krepšinio lygoje žalgirietis žaisdavo beveik 6 minutėmis trumpiau, bet vis tiek fiksavo 11 taškų, 4,2 atkovoto kamuolio bei 14,6 naudingumo balo per rungtynes vidurkius.

Šią vasarą Kauno „Žalgiris“ jau taip pat atsisveikino su Edgaru Ulanovu bei trenerių štabo nariais: Šarūnu Jasikevičiumi, Dariumi Maskoliūnu, Tomu Masiuliu ir Justinu Grainiu. Sutartis su komanda sudarė Tomas Dimša, Steve‘as Vasturia ir Marekas Blaževičius, o Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius ir toliau rungtyniaus „Žalgiryje“.

zalgiris.lt informacija

Skaityti toliau

Miestas

Dar vienas „Porsche 911“ „Aurum 1006 km“ lenktynėse: Kauno autobusų stotyje pristatyta „Vytautas gazuotas“ komanda

Paskelbta

Pirmadienį per pietus į Kauno autobusų stotį skubėjusius keliautojus pasitiko neįprastas vaizdas ir garsus opozicinio šešių cilindrų variklio burzgimo garsas: prieš paradines duris prisiparkavo baltai mėlynas „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilis. Savo komandą ir tikslus lenktynėse pristatė Arūnas Strumskis, Mindaugas Platūkis, Linas Skardžiukas ir Ramūnas Čapkauskas.

„Vytautas gazuotas“ – naujas komandos vardas, tačiau prie „Porsche“ automobilio vairo sės jau ne pirmą kartą „Aurum 1006 km“ lenktynėse dalyvausiantys vilkai. Arūnas Strumskis – puikiai žinomas ralio gerbėjams, Lietuvos čempionas ant žvyro, su Mindaugu Platūkiu ir Linu Skardžiuku ne kartą Palangoje važiavęs „Subaru“ automobiliais. Prie jų prisijungė ir nei vienų 1000 km varžybų nepraleidęs Ramūnas Čapkauskas.

„Kaip bebūtų keista, per šią istoriją man dar neteko važiuoti su „Porsche“ automobiliu. Labai smagu, kad dar būna pirmų kartų ir džiaugiuosi turėdamas galimybę pavažiuoti su tokiu automobiliu. Jo dar nebandžiau, bet kadangi tai yra gamykloje sukurtas ir subalansuotas automobilis, nemanau, kad iškils kokių nors problemų adaptuojantis prie jo“, – sakė didelį bagažą čempiono titulų tiek žiedinėse lenktynėse, tiek ralyje sukaupęs Ramūnas Čapkauskas.

„Vytautas Gazuotas“ komandos „Porsche 911 GT3 Cup“ automobilis yra toks pats, kokiu pernai „Aurum 1006 km“ lenktynes nugalėjo „Jutos“ komanda. „Porsche“ automobiliai Palangoje yra laimėję daugiausiai lenktynių ir įrodė, kad šios markės modeliai geriausiai tinka viešame kelyje įrengtos trasos specifikai. Vis tik sportininkai apie tikslus garsiai nekalba. Automobilis naujas, dar menkai pažįstamas, tad svarbiausiai šiemet jiems yra pasiekti finišą.

„Bent jau kvalifikacijoje pabandysiu paspausti. Nors jos rezultatas nėra pagrindinis dalykas, bet patekti į TOP3 būtų gražu. O lenktynių metu svarbiausia yra protingas bei sąlyginai atsargus važiavimas. O tada jau žiūrėsime, kur mus nuves tempas. Bet manau, kad klasėje galime kovoti dėl podiumo“, – išsiplėtė Ramūnas Čapkauskas.

Kauno autobusų stotis „Vytautas Gazuotas“ komandos pristatymui pasirinkta neatsitiktinai. „Aurum 1006 km“ lenktynės į Palangą pritraukia mases žmonių, užkemša miestą, kurorte kasmet atsiranda neregėtos eismo spūstys. Dėl to sportininkai kviečia žiūrovus rinktis autobusus.

„Mes kviečiame žmones vyksti į Palangą autobusais. Nesėdėti eismo spūstyse, neieškoti parkavimo vietų, ir juo labiau nemokėti už parkingą, o sėsti į autobusą ir ramiai bei patogiai nuvykti į kurortą,“ – kvietė „Vytautas gazuotas“ komandos lenktynininkas Linas Skardžiukas.

Palangos autobusų stotis – kaip tik pusiaukelėje tarp paplūdimio ir lenktynių trasos. Lenktynių savaitgalio metu trasos prieigose susidaro milžiniškos transporto spūstys, šalikelės pristatyto automobilių iki pat tos pačios autobusų stoties. Komanda ragina rinktis žalesnį transportą. Juolab kurorte yra išvystyta tokių transporto priemonių kaip dviračiai, elektriniai paspirtukai nuoma. Nors tai gali skambėti kontraversiškai, tačiau su „Porsche“ lenktyniausianti ekipa palaiko žalias idėjas.

„Visas pasaulis krypsta link ekologiškumo ir ekologiško transporto. Mes palaikome šias idėjas ir skatiname keliauti visuomeniniu transportu, o vidaus degimo variklius palikti sportui ir kovai trasose,“ – papildė „Vytautas Gazuotas“ komandos lenktynininkas L. Skardžiukas.

Nuotraukos: Egidijaus Babelio

Skaityti toliau

Skaitomiausi