KultūraRenginiai

KAUNO ROTUŠĖJE PRISTATOMAS TAPYBOS DARBŲ PARODŲ CIKLAS „ANTITESI“

0

2017 m. sausio 6 d., penktadienį, 16:30 val. Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje (Rotušės a. 15) vyks jungtinio lietuvių ir italų dailininkų tapytojų parodų ciklo „Kontrasto principu – Antitesi“ pristatymas. Parodoje pristatomi Valdemaro Šemeškos, Alinos Daiker Gulbinienės klasikinės ir Alessandro Rillo konceptualios tapybos darbai. Tai skirtingų kartų ir skirtingos stilistikos autoriai. Paroda veiks iki 2017 m. sausio 31 d.

V. Šemeškos realistinė tapyba pristato sutirštintai spalvingus natiurmortus, peizažus ir įvairias figūrines kompozicijas. Autoriaus analizuojamos temos dažnai perauga į ciklus, verčiančius žiūrovą žvelgti į nurodytą temą plačiau ir giliau, „apžiūrėti“ ją iš visų gyvenimo taškų ir pozicijų, tiek žavintis gamtos grožiu, tiek iškeliant socialines problemas. Dailininkas tapydamas klasikine maniera verčia žavėtis dažo ir potėpio faktūra, spalvos tikslumu, profesionalumu.

A. Daiker Gulbinienės žaisminga ir jauki tapyba balansuoja tarp realizmo, ieškant gražiausio lietuviško peizažo ir poparto stilistikos, besireiškiančios tapant žmonių portretus, figūrines kompozicijas.  Autorė taip pat nevengia ir abstrakčių interpretacijų, spalvinių – techninių paieškų, kai  pereina iš švelnios beveik akvarelinės tapybos iki grubių, stambių mastechino potėpių.

A. Rillo savo darbuose pirmiausia naudojasi koliažo technika, ieško išmestų, užmirštų, niekam nereikalingų daiktų ir naudoja juos kaip priemonę perteikti savo išgrynintai minčiai. Nuo tapybos nenutolsta tik savo darbų formatu ir naudojama spalva, kaip pagrindu savo darbams. Metalo, medžio, odos, plastiko taikomosios paskirties sunykę daiktai, A. Rillo konceptualioje tapyboje įgauną dažnai labai netikėtą naują vaizdą ir prasmę. Kaip ir V. Šemeškos kūriniai, dažnai apsijungia į ištisus ciklus.

Kartu eksponuojami kontrastingi menininkų kūriniai, sukuria savotišką, įdomią diskusiją. Išgryninta, abstrakti, spalvinė- daiktinė forma „duoda toną“, realistinei, spalvingai, vaiskiai ir labai turtingai klasikinei tapybai, kuri tarsi dar labiau išsiskleidžia kontrasto fone.  Šioje išraiškos, formų ir technikos antitezėje yra ir didelis bendras vardiklis ar kitaip – kontrasto vienovė. Tai autorių  sprendžiamos egzistencinės, socialinės ir buitinės problemos, paveikslų pasakojimo, „romano“ temos yra tos pačios –  labai ekspresyvios ir pilnos vidinės jėgos.

V. Šemeškos ir A. Rillo kūryba gerai pažįstama meno žinovui, tai aktyviai kuriantys ir savo darbus nuolat įvairiose grupinėse ir personalinėse parodose Europoje eksponuojantys menininkai. Šių autorių kūriniais savo kolekcijas nuolat papildo privatūs kolekcionieriai. A. Daiker Gulbinienė dar tik pradeda savo kūrinių demonstraciją. Sėkmingai, imliai ir drąsiai kuria šalia savo mokytojų, aktyviai dalyvauja meninėje veikloje ir buria savo žiūrovų ratą.

Pirmoji „Antitesi“ projekto paroda Rocca dei Rettori rūmuose, Benevento mieste Italijoje, sulaukė milžiniško spaudos ir žiūrovų susidomėjimo. Po šios parodos, 2016 10 22  A. Rillo Salerno mieste Italijoje, šiuolaikinio meno bienalėje iš 250 dalyvių, laimėjo I- ąją  vietą kaip autorius pristatęs geriausią konceptualaus meno kūrinį, ir I-ąją vietą už geriausiai meno kritikų įvertintą kūrinį.

Susipažinti su autorių kūryba galima šiose nuorodose:

http://www.valdemarassemeska.lt/

Valdemaras Šemeška, tapyba@valdepaint (Facebook)

http://www.alessandrorillo.it/

Dalia Šemeškienė – Kleponytė,

menotyrininkė, parodų kuratorė  Tel. 8 699 45816, daliameska@yahoo.com

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra