Naujienos

Kauno regiono ligoninėse mažinamas covid lovų skaičius

0

Kauno regiono ligoninėse po truputį mažėja COVID-19 liga sergančių pacientų skaičius. Atsižvelgiant į gerėjančią COVID-19 ligos epidemiologinę situaciją Kauno regione, ligoninėse mažinamas covid lovų skaičius. Tai jau antras lovų skaičiaus mažinimo etapas Kauno regione. Iš viso nuo pirmadienio naikinamos 42 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus.

LSMU Kauno ligoninėje 30-čia lovų mažinamas terapinio profilio covid lovų su deguonies tiekimu skaičius. Kėdainių ligoninėje sumažėja 1 reanimacinio ir intensyviosios terapijos profilio covid lova su DPV galimybe. Ligoninėje išlieka 2 šio profilio lovos. Kaišiadorių ligoninėje, pasveikus visiems ligoniams uždaromas COVID-19 ligos skyrius: naikinamos visos 10 terapinio profilio ir 1 reanimacinio ir intensyviosios terapijos profilio covid lovos.

Pasak COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovo doc. Vaidoto Gurskio, šiuo metu situacija Kauno regione yra gerėjanti, nors dar matomi netolygumai.

„Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Vilkaviškio, Prienų, Birštono, Raseinių savivaldybėse teigiamų COVID-19 ėminių yra 12-18 proc., tuo tarpu Kauno ir Jonavos savivaldybėje – 8 proc., kitose Kauno regiono savivaldybėse išlieka apie 10 proc.“, – teigia COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas.

Docentas pastebi, kad nepaisant šių netolygumų, situacija ligoninėse stabilesnė. „Matome, kad dvi savaites per parą į gydymo įstaigas atvyksta 32-34 pacientai, taip pat išvykstančių pacientų vidutinis skaičius yra didesnis nei atvykstančių, todėl užimtų COVID-19 ligai skirtų lovų skaičius mažėja. Sausio 21 d. turėjome 164 laisvas lovas su dieguonies tiekimu“, – sako doc. V. Gurskis

Tolimesnis lovų skaičiaus mažinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto. „Kasdien stebime situaciją ir apibendriname duomenis. Jeigu situacija bus palanki, COVID-19 ligai skirtų lovų skaičiaus mažinimą planuosime kiekvieną savaitę“, – kalbėjo docentas.

Estetinis plombavimas – odontologinė procedūra, leidžianti ir vėl plačiai šypsotis

Atlaisvintos lovos toliau bus naudojamos kitų pacientų gydymui. Tikimės, kad tai pagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą Kauno regiono ligoninėse pacientams, nesergantiems COVID-19 liga.

Kauno regione nuo kitos savaitės iš viso lieka 455 terapinio profilio covid lovos su deguonies tiekimu ir 61 reanimacinio ir intensyviosios terapijos profilio covid lova su DPV galimybe.​​ Po antrojo lovų mažinimo etapo iš viso Kauno regiono ligoninėse bus sumažinta 74 covid lovų.

Kauno klinikų informacija

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos