Mokslas

Kauno rajono ugdymo įstaigos ruošiasi nuotoliniam mokymui

0

Po Vyriausybės sprendimo dėl koronaviruso ir karantino paskelbimo dviem savaitėms uždaryti visas ugdymo įstaigas, švietimo bendruomenė pradėjo ruoštis naujam scenarijui – pamokos vaikams gali būti vykdomos nuotoliniu būdu. Šiam iššūkiui pradėjo ruoštis ir Kauno rajono mokyklos.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau parengė rekomendacijas visoms mokykloms dėl ugdymo proceso organizavimo nuotoliniu būdu, kuriomis vadovaujamės ir mes. Šios dvi savaitės yra mokinių atostogos, todėl turime laiko pasiruošti laukiančioms permainoms“, – sakė Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Nuotoliniame mokyme, kaip ir kontaktiniame, kiekvienam mokomajam dalykui turi būti paruošta tiek pamokų, kiek reikalauja visas atitinkamos klasės ugdymo planas. Pamokų tvarkaraštis taip pat turi būti identiškas tradiciniam savaitės pamokų tvarkaraščiui.

J.Petkevičius užsiminė, kad Kauno rajono savivaldybės mokyklos šiuo metu rengia priemonių planus ir susitarimus dėl mokymo nuotoliniu būdu taisyklių. Taip pat kaupia ir rengia skaitmeninę mokomąją medžiagą, užduotis, skirtas mokiniams mokyti nuotoliniu būdu. Mokytojai kuria nuotolinio mokymosi aplinkas darbui iš namų, dalinasi nuotolinio mokymo galimybių patirtimi, nuorodomis, įvairiu skaitmeniniu turiniu.

„Mokyklos jau ruošiasi, kad tokiam ugdymo procesui bus naudojamos skaitmeninės mokymosi aplinkos („Eduka klasė“, EMA ir kt.), joje bus talpinamos elektroninės pratybos, skaitmeniniai vadovėliai vaikams, bus atviros visos virtualios bibliotekos. Švietimo įstaigoms pavesta įsivertinti technologines galimybes, turimas skaitmenines priemones, mokytojų kompetenciją, mokinių aplinkos socialinę–ekonominę padėtį“, – akcentavo J. Petkevičius.

Skyriaus vedėjas neabejoja, kad su naujais iššūkiais susidurs ir mokytojai, nes jiems taip pat teks mokytis naujų dalykų – dėstyti nuotoliniu būdu, įgyti naujų kompetencijų, tobulinti jau esamas.

„Gyvename technologijų amžiuje, tad kompiuteris ar išmanusis telefonas nebe naujiena, šiomis priemonėmis naudotis mokame visi, tiesiog turėsime prisitaikyti prie naujų aplinkybių”, – įsitikinęs J. Petkevičius.

Be to, vedėjas informavo, kad socialiai remtini mokiniai, kurie gaudavo nemokamą maitinimą, karantino metu bus aprūpinti maisto produktų rinkiniais. Maisto krepšeliai, skirti dviem savaitėms, šiandien bus fasuojami kiekvienam vaikui, o jau šiandien geltonaisiais autobusiukais pristatyti į namus be asmeninio kontakto paskambinus telefonu ir paliekant prie durų.

 
0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Mokslas