Connect with us

Naujienos

Kauno rajone vairuotojų laukia išūkiai

Paskelbta

Prasidėjo Akademijos transporto mazgo rekonstrukcija. Prie nusileidimo juostos į „Via Baltica“ magistralę važiuoti Kauno link lyginama žemė, iškasinėta ir šalia Šakių plento šviesoforinės sankryžos, kuri ateityje virs žiedine. Dėl to čia atsiranda tam tikrų eismo pakeitimų. Šis sankryžų mazgas jungia automagistralę „Via Baltica“, krašto kelią Kaunas–Zapyškis–Šakiai ir rajoninį kelią Akademija–I fortas. „Pirmiausia vietoje Akademijos miestelio pusėje esančios šviesoforinės sankryžos įrengsime laikiną žiedinę sankryžą ir joje formuosime tikrąją žiedinę sankryžą. Eismas dėl to stabdomas nebus. Čia atsiras praplatinimas atvažiuojantiesiems nuo miesto“, – sakė rekonstrukcijos darbus atliekančios bendrovės „Autokausta“ projektų vadovas Modestas Petrauskas. Ties sankryža kitoje viaduko virš „Via Baltica“ pusėje atsiras susiaurėjimai. „Tik trečdalis šios būsimosios žiedinės sankryžos papuola į esamos sankryžos važiuojamąją dalį. Toje vietoje atsiras dabartinių eismo juostų susiaurėjimai, bet visa tai neturėtų ženkliai trukdyti eismui“, – tvirtino M.Petrauskas.

Pašnekovo žodžiais, vienintelis transporto pakeitimas, įsigaliosiantis pirmadienį, kovo 18 d., yra tai, kad nuo Noreikiškių (arba universitetinio miestelio) pusės važiuojant link Akademijos, Ringaudų, nebus galima važiuoti tiesiai ar sukti į kairę link Ringaudų. Tokia sankryža užtikrina gerokai didesnį transporto srautų pralaidumą. „Reikės sukti į „Via Baltica“, nusileisti iki Marvelės žiedo, apsisukti ir tada kilti į Šakių plentą, sukti į Akademiją ar važiuoti tiesiai link Ringaudų. Kitas variantas – pasiekti Ringaudus nuo Noreikiškių pusės bus apylanka pro Noreikiškių Tiesiąją ir Ringaudų Pilėnų gatves, kuriomis bus galima pasiekti Ringaudų žiedinę sankryžą“, – aiškino projektų vadovas. Taip nuo Noreikiškių link Ringaudų vairuotojai turės važiuoti iki liepos 30 d. M.Petrausko teigimu, kelininkai atsižvelgė į parodos „Ką pasėsi…“ rengėjų pageidavimus ir intensyvesnius laikinosios žiedinės sankryžos įrengimo darbus Akademijos miestelio pusėje pradės po balandžio 6 d., pasibaigus parodai. „Autokaustos“ atstovo teigimu, transporto sąlygos šioje vietoje pagerės jau tada, kai čia bus įrengta laikinoji žiedinė sankryža. Vykdant rekonstrukciją, Akademijos miestelio pusėje bus įrengta turbožiedinė sankryža. „Tokioje sankryžoje eismo srautai atskiriami įvažiuojant į žiedinę sankryžą, todėl važiuojant ir išvažiuojant persirikiuoti nebereikia. Tokia sankryža užtikrina gerokai didesnį transporto srautų pralaidumą“, – sakė Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vedėja Aušra Ramoškaitė. Remiantis atliktais tyrimais, buvo padarytos išvados, jog vidutinė vieno automobilio, važiuojančio per šį sankryžų mazgą, patiriama gaištis („prastovos“) rytinio piko metu lyginant su esama sankryžų mazgo situacija sumažės nuo 72 s iki 5 s, o vakarinio piko metu – nuo 35 s iki 4 s. Skaičiuojama, kad pertvarkius sankryžos mazgą, rytinės transporto priemonių spūstys nuo Ringaudų pusės sumažės ir turėtų siekti ne daugiau kaip 71 m arba kitaip 9 transporto priemones, kurios turės sustoti ties pirmąja, turbožiedine, sankryža dėl periodinio pėsčiųjų eismo per kelią. Dabar rytinio piko metu ties šia sankryža susidaranti automobilių spūstis dažnai siekia Ringaudus.

Šio transporto mazgo rekonstrukcija kainuos 2 mln. eurų. Finansavimo šaltinis – Kelių priežiūros ir plėtros programa (KPPP). Projektas bus įgyvendintas trimis etapais. Pirmasis baigsis liepos viduryje – jo metu bus atliekami paruošiamieji darbai, inžinerinių tinklų atnaujinimas bei vienas pagrindinių darbų – žiedų bei jungiamųjų kelių rekonstrukcija. Antrasis truks iki rugsėjo 30 d., trečiajame liks tik apdailos darbai.

KRS inf.

Skaityti toliau

Naujienos

Nuspręsta dėl veido kaukių Seimo rinkimų metu: jos bus privalomos visiems

Paskelbta

Seimo rinkimuose, vyksiančiuose šių metų spalį, apsauginės veido kaukės bus privalomos, trečiadienį nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Respiratorius ar medicinines kaukes turės dėvėti tiek komisijų nariai, tiek stebėtojai, tiek balsuoti ateinantys rinkėjai.

Tarp rinkėjų eilėse turės būti išlaikytas bent vieno metro atstumas, taip pat turės būti paskirstyti rinkėjų srautai – kad jie į balsavimo patalpą įeitų ir išeitų ne per tas pačias duris, tarpusavy patalpoje nesimaišytų.

Balsavimo namuose metu rinkėjui, jei yra galimybės, biuletenį bus rekomenduojama užpildyti lauke prie durų. Atvykusiems komisijos taip pat, jei yra galimybė, rekomenduojama neiti į patalpų vidų.

Rizikos grupės rinkėjai taip pat būtų raginami į balsavimo apylinkes atvykti ankstyvomis valandomis, kai mažesni srautai.

Rinkėjams siūloma ateinant balsuoti atsinešti savo rašymo priemonę, balsavimo patalpoje rašikliai turėtų būti dezinfekuojami po kiekvieno panaudojimo.

Pandemijos metu Seimo rinkimuose yra prailgintas išankstinio balsavimo laikas: paskelbus specialiąją situaciją balsavimas iš anksto rinkimų savaitę galėtų vykti pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.

Įprastomis sąlygomis išankstinis balsavimas vyksta dvi dienas: trečiadienį ir ketvirtadienį.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

BNS informacija

Skaityti toliau

Naujienos

Aukštos kvalifikacijos specialistai gali būti atleidžiami nuo privalomo izoliavimosi

Paskelbta

Aukštos kvalifikacijos specialistai, įskaitant kultūros ir meno atstovus, atvykstantys iš užsienio valstybių, iš kurių atvykus ar grįžus būtina 14 dienų izoliacija, nuo šiol gali pasinaudoti išimtimi, suteikiančia teisę palikti izoliavimo vietą.

Tai numatyta atnaujintose Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ir asmenų, turėjusių sąlytį, izoliavimo namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose taisyklėse.

Jos suteikė teisę Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, įvertinus izoliuoto asmens prašymą, priimti sprendimą dėl leidimo palikti izoliavimo vietą, kai yra atliktas tyrimas COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijos) nustatyti ir gautas neigiamas atsakymas.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos informacija

 

Skaityti toliau

Lietuva

Ministerija, reaguodama į pandemiją, peržiūri turizmo strategines gaires

Paskelbta

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva šių metų liepos mėnesį vyko susitikimų su turizmo sektoriaus atstovais ciklas, kurio tikslas – aptarti aktualiausius ir efektyviausius veiksmus ir priemones Lietuvos turizmo sektoriui gaivinti  pandemijos sukeltos krizės metu. Susitikimuose nuspręsta parengti turizmo strateginius dokumentus ir gaires artimiausiems penkeriems metams. Ypatingą dėmesį planuojama skirti atvykstamojo ir vietinio turizmo sritims, numatyti pagalbos priemones turizmo verslui.

„COVID-19 pandemija iš esmės pakoregavo galimus Lietuvos turizmo sektoriaus planus, todėl bet kokie strateginiai tikslai gali būti pasiekti tik lanksčiai ir greitai reaguojant į besikeičiančią situaciją pasaulyje. Įgyvendinant turizmo srities strateginius tikslus, būtina išskirti prioritetus. Pagal dabartinę situaciją prioritetinės turizmo sritys – tai ekologijos, sveikatinimo ir piligriminis turizmas. Būtent tokių turizmo krypčių svarba matoma ir kitose šalyse“, – atkreipia dėmesį ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Šiems prioritetiniams tikslams pasiekti būtinas efektyvus turizmo valdymas, rinkodara ir visapusiškas Lietuvos turizmo išteklių panaudojimas. Todėl artimiausiu metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija planuoja surengti dar daugiau diskusijų dėl turizmo strateginių krypčių 2021–2027 metais, pateikti Seimui Turizmo įstatymo pakeitimus ir nustatyti aktualiausias turizmo priemones Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva įgyvendinamos įvairios turizmo skatinimo priemonės. Priemone „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“ siekiama mažinti COVID-19 pandemijos poveikį turizmo verslui, suteikiant finansavimą paskolų forma kelionių organizatoriams atsiskaityti su turistais už dėl COVID-19 protrūkio neįvykusias keliones. Šia priemone taip pat gali pasinaudoti ir apgyvendinimo paslaugų bei viešojo maitinimo teikėjai.

Pagal kitą priemonę – „Garantijos kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui“ – garantijos teikiamos draudimo įmonėms bei finansų įstaigoms, kurios yra sudariusios su turizmo paslaugų bendrove sutartį dėl kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijų teikimo.

Priemonę „Atostogų sistema Lietuvoje dirbantiems medikams“ įgyvendins VšĮ „Keliauk Lietuvoje“. Priemonei skirta suma sieks 10 mln. eurų. Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos visi šalies medikai ir paramedikai turės galimybę nemokamai įsigyti turizmo paslaugų už 200 eurų, o jų suteikimo kainą kompensuos valstybė.

Taip pat artimiausiu metu planuojama paskelbti priemonę „Kompensacija už organizuotą turistų pargabenimą iš užsienio valstybių po nepaprastosios situacijos paskelbimo“, kuriai įgyvendinti numatyta 1 mln. eurų.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvos turizmo sektorius sukuria beveik 3 procentus bendros šalies pridėtinės vertės. Prognozuojama, kad dėl COVID-19 pandemijos 2021 metais Lietuvos turizmo sektorius sukurs 2,1 procento, 2022 m. – 2,3 procento, o 2023 m. – 2,5 procento šalies pridėtinės vertės.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuotas susitikimų turizmo klausimais ciklas apėmė susitikimus su turizmo sektoriaus verslo atstovais, gidais ir jų asociacijų atstovais. Susitikimai vyko aktualiomis vietinio, atvykstamojo ir išvykstamojo turizmo temomis, taip pat buvo aptarti kurortų ir turizmo infrastruktūros klausimai.

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija
Nuotrauka: Real is Beautiful Stock / Gintaras Vitulskis

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi