Naujienos

Kauno rajone iš pareigų savo noru atleisti administracijos direktorius ir vicemeras

0

Kauno rajono taryba ketvirtadienį pritarė įtariamaisiais tapusių socialdemokratų savivaldybės vicemero Kęstučio Povilaičio ir administracijos direktoriaus Ričardo Pudževelio atleidimui iš pareigų.

Pareigūnai iš pareigų atleisti savo noru, nors tarybos opozicija buvo pareiškusi nepasitikėjimą jais. Nepasitikėjimo klausimas nesvarstytas motyvuojant tuo, kad dokumentai pateikti per vėlai.

„Mes turėtume gerbti žmogaus apsisprendimą ir prašymą. Kaltumą, nekaltumą grindžiame teismo sprendimu, gyvename teisinėje, demokratinėje valstybėje“, – per posėdį kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Jis pabrėžė, kad taryba negali versti dirbti besitraukiančių iš pareigų politikų.

Kauno rajono savivaldybės mero pirmasis pavaduotojas K.Povilaitis prašyme nurodė, kad teismas jam yra apribojęs galimybes eiti pareigas. Jis iš pareigų atleistas tam pritarus 17 tarybos narių.

Prašymą atleisti jį iš pareigų pateikė ir administracijos direktorius R.Pudževelis. Jis nurodė kategoriškai nesutinkantis su jam pateiktais įtarimais.

Centriniame Kauno turguje – tik natūralias uogas savo gaminiams naudojanti desertinė „Prisirpom“

„Nors su man pareikštais įtarimais aš kategoriškai nesutinku ir manau, kad jie yra nepagrįsti, tačiau manau, kad net ir mano atžvilgiu teismui priėmus išteisinamąjį nuosprendį ar nutraukus ikiteisminį tyrimą, tolesnis efektyvus darbas Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigose nebus galimas dėl visuomenės nepasitikėjimo mano asmeniu“, – nurodoma ketvirtadienį posėdyje skaitytame R.Pudževelio pareiškime.

Jo atleidimui pritarė 15 tarybos narių, aštuoni nebalsavo.

Nepasitikėjimą politikais pareiškusi savivaldybės opozicija anksčiau ragino politinę atsakomybę dėl savo komandos narių prisiimti įtariamų politikų bendrapartietį, socialdemokratą Kauno rajono merą V.Makūną. Sulaukę įtarimų, K.Povilaitis ir R.Pudževelis narystę partijoje sustabdė. V.Makūnas šioje byloje apklaustas kaip specialusis liudytojas ir taip pat sustabdė narystę partijoje.

Teisėsauga įtaria, kad R.Pudževelis susitarė su vienu verslininku, jog įmonės lėšomis bus suremontuotas jo namas, o apskaitoje bus nurodyta, kad medžiagos panaudotos renovuojant savivaldybei priklausančias šilumos katilines. Pareigūnai tiria įtarimus dėl kyšininkavimo, papirkimo bei piktnaudžiavimo. Byloje iš viso yra 11 įtariamųjų – privačių bendrovių darbuotojų, taip pat administracijos direktoriaus žmona.

Kauno rajono savivaldybės taryboje dirba 15 socialdemokratų, du „darbiečiai“, trys liberalai, penki konservatoriai ir du „valstiečiai“. Interpeliaciją palaikė liberalų ir konservatorių frakcijos bei vienas „valstiečių“ atstovas.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos