RenginiaiKauno rajone įvyko pirmosios šių metų fakyrų kovos

Pirmąjį pavasario vakarą Lapių miestelio bendruomenė pasitiko audringai ir šiltai – stebėdama pirmasiąs šiais metais fakyrų kovas Lietuvoje, organizuotas renginių komandos „MUHA“ ir įrašų studijos „Lapės Records“. 

Nojaus Karpavičiaus nuotr.

Į renginį “Gyva ugnis“ susirinkę žiūrovai ne tik galėjo galėjo pasimėgauti išskirtiniais, specialiai šioms kovoms paruoštais fakyrų pasirodymais, bet ir išrinkti savo favoritus – didžiausią įspūdį palikusias ugnies choreografijos kompozicijas bei jų autorius. Greičiausiai ir be svarstymų savo mėgstamiausius atlikėjus išsirinko vaikai – daugeliui tai buvo pirmasis gyvenime “gyvai“ matytas fakyrų pasirodymas! Po ugnies kovų jie galėjo ne tik pabendrauti su patikusiais dalyviais, bet ir daugiau sužinoti apie ugnies įrankius, kaip jie gaminami, nuo ko pradėti mokytis ir svarbiausia – kaip tai daryti visapusiškai saugiai. „Ugnis yra tikra, todėl turi būti užtikrintas ir susikoncentravęs ties tuo, ką darai – nes ir nudegimai yra tikri“, – sakė fakyrai, improvizuotos pamokos metu demonstruodami bazinius vieno ar kito įrankio judesius.

Nojaus Karpavičiaus nuotr.

„Geriausi mokiniai yra būgnininkai, – juokėsi vienas vyresnių fakyrų, – nes jų nereikia įtikinėti, kad tai ką išmokai dešine ranka, reikia išmokti ir kaire, arba atvirkščiai..“ – tuo buvo galima įsitikinti čia ir dabar, kai prie žongliravimo ugnimi pamokos prisijungė muzikantai – „GABRIELĖ PUKELYTĖ ir GRUPĖ“. Išbandę naujus judesius ir fakyrų kantrybę, visiems susirinkusiems jie dovanojo savo koncertą Lapių laisvalaikio salėje.

Pauliaus Petrausko nuotr.

Visus pasirodymus lydėjo entuziastingas ir stiprus publikos palaikymas, tačiau tai neišsklaidė dalyvių nerimo laukiant galutinių kovų rezultatų – kaip ir dera visoms kovoms, juos vertino ir itin rimta bei kompetentinga komisija. „Iš tiesų, kai sužinojome, kas mus vertins, kas bus komisijos nariai.. Atsirado nerimo, atsirado. Atsakomybė padidėjo, kirba, kirba jaudulys“ – vėliau kalbėjo kovotojai.

Pauliaus Petrausko nuotr.

Komisiją sudarė 4 nariai: riterių ir fakyrų komandos „Viduramžiai LT“ vadovas Karolis Jankauskas, KTU tautinio meno ansamblio ,,Nemunas” meno vadovė ir baletmeisterė Margarita Tomkevičiūtė, gitaristas ir muzikos prodiuseris Giedrius Balčiūnas – Mr. Jumbo bei daugkartinis Lietuvos kultūrizmo čempionas Marius Leonavičius. Kiek sudėtingas atliekamas judesys fiziškai, kiek atlikėjas jaučia ritmą, kiek personažas atitinka pasirinktą muziką, kiek plastiškai ir estetiškai judama erdvėje – ne tik tai buvo įvertinta, bet ir pasidalinta patirtimi, patarimais bei įžvalgomis ateičiai. 

Pauliaus Petrausko nuotr.

Kol pirmojo šiais metais fakyrų mūšio nugalėtojai džiaugėsi apdovanojimais, kiti jau planavo antrąjį. „Bus daug karščiau kitą kartą, pažadu, turiu naujų idėjų ir jau keliauju jas išbandyti“ – su šypsena užtikrino vienas jaunesniųjų dalyvių, atsisveikindamas su kolegomis ir renginio svečiais. 

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up