Kauniečiams redakcijaNaujienosRajonasKauno rajone bandys parduoti buvusią sanatorinę mokyklą

4 hektarų pušyno teritorijoje esantis neblogos būklės pastatų kompleksas netrukus turėtų atsidurti ant prekystalio. Toks likimas laukia buvusios Vaikų sanatorinės mokyklos Kulautuvoje (Akacijų al. 2), kurioje buvo gydom tuberkulioze sergantys vaikai. Didžiulis pastatas jau antri metai nenaudojamas. 2017 metų žiemą čia lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris kartu su medikais ir Kauno rajono savivaldybės vadovais tarėsi, kaip racionaliau panaudoti vaikų mokymosi ir gydymo reikmėms statytą, bet nykstantį kompleksą. Praėjusių metų pradžioje kompleksas nustojo veikti...
Avatar Arūnas Dambrauskas2019 17 birželio

4 hektarų pušyno teritorijoje esantis neblogos būklės pastatų kompleksas netrukus turėtų atsidurti ant prekystalio. Toks likimas laukia buvusios Vaikų sanatorinės mokyklos Kulautuvoje (Akacijų al. 2), kurioje buvo gydom tuberkulioze sergantys vaikai.

Didžiulis pastatas jau antri metai nenaudojamas. 2017 metų žiemą čia lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris kartu su medikais ir Kauno rajono savivaldybės vadovais tarėsi, kaip racionaliau panaudoti vaikų mokymosi ir gydymo reikmėms statytą, bet nykstantį kompleksą.

Praėjusių metų pradžioje kompleksas nustojo veikti – apie atleidimą iš darbo buvo įspėti 57 darbuotojai, o ligoniai nukreipiami į kitas gydymo įstaigas.

Vaikų sanatorinė mokykla buvo uždaryta dėl smarkiai mažėjančio pacientų skaičiaus. Teikiamomis paslaugomis kasmet naudojosi vis mažiau ligonių, todėl patalpų ir personalo išlaikymas tapo sunkia našta savininkui – Kauno respublikinei ligoninei.

„Dabar Kulautuvoje esantį pastatą valdo Sveikatos apsaugos ministerija. Jis turėtų būti perduotas valstybės įmonei „Turto bankas“, – portalui „kauniečiams“ sakė Kauno respublikinės ligoninės atstovė ryšiams su visuomene Sandra Varanavičė.

Sumanymui perduoti kompleksą ministerijai pritarė ir Kauno rajono savivaldybė. Pasak  Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, Kulautuva siekia kurortinės teritorijos statuso, todėl miestelyje labiau derėtų rekreacijos, medicininio turizmo ir reabilitacijos paslaugos.

Valstybės įmonės Turto bankas komunikacijos vadovas Tomas Bagdonas portalą „kauniečiams“ informavo, kad pastatų kompleksas Kulautuvoje „Turto bankui“ dar nėra perduotas, tad kol kas priklauso Sveikatos apsaugos ministerijai.

„Perdavus jį Turto bankui, kompleksas bus pardavinėjamas, o gautos už jį lėšos bus skirtos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Pediatrijos korpuso statyboms. Tokiu būdu valstybė atnaujina savo nekilnojamąjį turtą be papildomų lėšų iš biudžeto, parduodant nenaudojamą valstybės nekilnojamąjį turtą“, – paaiškino T.Bagdonas.

Pradinė Kulautuvoje esančio komplekso kaina paaiškės, kai pastatai galutinai taps Turto banko nuosavybe.

Kulautuvos vaikų sanatorinė mokykla buvo įkurta 1962 metais.  1991 metais mokykla-internatas reorganizuotas – tapo Respublikine Kulautuvos vaikų tuberkuliozės sanatorija. Nuo 1997 m. sausio 1 d. mokyklai suteiktas savarankiškos biudžetinės įstaigos statusas ir ji pavadinta Kulautuvos vaikų tuberkuliozės sanatorijos mokykla. Nuo 2008 m. gegužės 16 d. – Kulautuvos vaikų sanatorine mokykla.

Mokykloje kasmet mokydavosi vidutiniškai 500 mokinių iš Kauno, Marijampolės ir Panevėžio rajonų.

Dalinkitės su savo draugais
Scroll Up