Naujienos

Kauno miesto savivaldybė gerą savo, o kartu – ir mero įvaizdį kuria už pasakiškas sumas

0

Populiarumu galinčio pasigirti Visvaldo Matijošaičio vadovaujama Kauno miesto savivaldybė nuveiktiems darbams viešinti išleidžia įspūdingas sumas – tam skiriamais pinigais su kauniečiais sostinė negali lygintis net iš tolo. Kauno miesto savivaldybės atstovai tikina, kad tai būtina – miestiečiai turi žinoti, kodėl priimami vienokie ar kitokie sprendimai.

Kauno miesto meras V.Matijošaitis yra vienas populiariausių šalies politikų. Tam įtakos gali turėti ir tai, kaip rimtai ši savivaldybė žiūri į savo įvaizdį, kurio palaikymas kainuoja.

2015 metų rudenį su komunikacijos bendrove „Point media“ Kauno miesto savivaldybė pasirašė 1,048 mln. eurų vertės viešinimo paslaugų sutartį.

Pagal ją Kauno savivaldybės skelbimai ir parengti straipsniai gali būti spausdinami tiek Kauno, tiek nacionaliniuose leidiniuose, keliose radijo stotyse ir televizijose transliuojami siužetai apie Kauno savivaldybę.

Tai – dar ne viskas, tų pačių metų lapkritį Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį su „Lietuvos rytu“ dėl specialiosios rubrikos nacionaliniame dienraštyje įsigijimo. Viešai prieinamuose dokumentuose nurodoma pirkimo suma siekia 243 tūkst. eurų.

Ką savivaldybei reikia viešinti už tokias sumas?

Centriniame Kauno turguje – tik natūralias uogas savo gaminiams naudojanti desertinė „Prisirpom“

Kaip 15min tvirtino savivaldybės atstovė spaudai Aušra Kriaučiūnaitė Partikienė, milijoninė sutartis su „Point media“ pasirašyta trejiems metams, o jos numatyta metinė vertė yra 349 tūkst. eurų.

„Noriu pabrėžti, kad sutarties vertė jokia forma nėra mūsų įsipareigojimas ją visą išnaudoti“, – 15min raštu atsiųstame atsakyme teigė ji.

Pasak atstovės spaudai, šiemet veiklos viešinimui savivaldybės biudžete buvo numatyta 325,4 tūkst. eurų.

Lėšos kitiems metams dar nesuplanuotos, tačiau A.Kriaučiūnaitė-Partikienė tikino, kad viešinimui skiriamų pinigų didinti neplanuojama.

Atstovės spaudai tvirtinimu, Kauno miesto savivaldybė vadovaujasi skaidrumo ir viešumo principais, todėl administracijos ir tarybos sprendimai visuomenei turi būti nuodugniai paaiškinti.

„Argumentų visuomenei pateikimas ir artimiausių planų pristatymas yra būtini veiksmai siekiant, kad kauniečių bendruomenė būtų gerai informuota, žinotų apie mieste vykstančių reiškinių priežastis ir priimamų sprendimų tikslus“, – teigė A. Kriaučiūnaitė-Partikienė.

Ji pridūrė, kad savivaldybė vykdo nemažai projektų kauniečiams, pavyzdžiui, organizuoja nemokamas treniruotes, o tokių projektų viešinimas irgi kainuoja.

„Lygiai tas pats ir su kitais projektais, apie kuriuos viešoje erdvėje kalbame nuosekliai ir reguliariai“, – pabrėžė atstovė spaudai. Skaitykite daugiau: www.15min.lt

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos