Greitos naujienosLietuvaMiestasNaujienosRedakcija

Kauno meras: skiepai yra pagrindinė priemonė ligos plitimui suvaldyti

0

„Kiekvienas protingas pasiūlymas yra vertas dėmesio. Ypač kai tai susiję su galimybe apsaugoti žmonių sveikatą ir gyvybes. Reikia pripažinti, kad skiepai yra pagrindinė priemonė ligos plitimui suvaldyti ir kitos išeities šiai dienai tiesiog nėra,“ portalui „kauniečiams.lt“ teigia Kauno meras Vislaldas Matijošaitis.

 Tomas Čyvas

Dabar, kai vakcinos prieinamos kiekvienam, pasiskiepiję žmonės atitinkamai įgyja daugiau laisvių. Norėtųsi, kad vis daugiau gyventojų tą suprastų ir pasikliautų šiuolaikine medicina. Dėl papildomų ribojimų tegul sprendžia ekspertai, medikai, nes patys matome, kad visuomenė jau gerokai pervargusi nuo ilgai besitęsiančių suvaržymų, kyla nemažai priešpriešos tarp žmonių. Todėl profesionalų nuomonė yra būtina, kad neperlenktume lazdos – sako Kauno miesto meras V. Matijošaitis.

Klausimas nacionalinis

Prieš gerą savaitę Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atstovaująs Laisvės partijai, teigė esąs už pakankamai griežtas priemones. Už griežtus ribojimus judėjimuose bei galimybes gautis paslaugas. Kadangi tai nacionalinis ir net tarptautinis reikalas, klausiame – nacionalinio lygmens reikalas. Kauno meras V. Matijošaitis irgi dėsto savo nuomonę.

„Galbūt ir ne visiems sprendimams pritardami, tačiau nuo pat pandemijos pradžios pasitikėjom ir vykdėme Vyriausybės nurodymus, teikėme ir savo pasiūlymus.

Kaunas sėkmingai įgyvendino visas per karantiną taikytas priemones. Kiek reikės, darysime tai ir toliau. Vis dėlto nesu nei medikas, nei politologas, stengiuosi laikytis atokiau nuo politikos. Mano principas – mažiau kalbėti, o daugiau daryti, kad būtų apčiuopiami rezultatai. Manau, kauniečiai tą mato ir jaučia. Kiti tegul politikuoja, o mes norime susitelkti į konkrečius veiksmus.

Kaune turime turbūt plačiausią vakcinavimo tinklą – jau virš dviejų dešimčių vakcinavimo vietų visame mieste. Pandemijos pradžioje pirmieji startavome su mobiliuoju patikrų punktu, karščiavimo klinika, o paskiau ir vakcinavimo centru, „vakcibusais“.

Manau, Kaunas tapo pavyzdžiu ne vienam šalies miestui. Komunikacija, marketinginiai veiksmai privalo būti vykdomi žymiai stipriau ir centralizuotai, visos Lietuvos mastu. Ir to turi imtis šitos srities specialistai su patirtimi. Lenktyniauti tarp miestų, kas įtaigiau ar įdomiau paskatins žmones skiepytis – panašu į žaidimą, kuriam dabar jau nebe laikas ir ne vieta.

Aišku, matant, kad nacionaliniu lygiu galingos ir vientisos kampanijos beveik nebuvo, mūsų komanda dirba ties tuo Kaune – tęsiame skatinimą gyventojams skiepytis visais savo turimais kanalais. Beje, tai duoda atitinkamą rezultatą – turime aukščiausius skiepijimosi rodiklius tarp didžiųjų miestų.

Vis dėlto perpildytos ligoninės ir plečiami COVID-19 skyriai tiek Kaune, tiek ir visoje šalyje parodo, kad to dar nepakanka. Tikiu, kad kauniečiai išliks sąmoningi tiek per artėjančias Vėlines, tiek Kalėdų laikotarpiu ir, suprasdami situacijos rimtumą, nepuls aklai rizikuoti savo bei artimųjų, ypač vyresnio amžiaus tėvų, senelių sveikata ar net gyvybe,“ sakė jis portalui ‚kauniečiams.lt”.

Galutinė nuomonė

Kiekvienas protingas pasiūlymas, Anot V. Matijošaičio, yra vertas dėmesio. „Ypač kai tai susiję su galimybe apsaugoti žmonių sveikatą ir gyvybes. Reikia pripažinti, kad skiepai yra pagrindinė priemonė ligos plitimui suvaldyti ir kitos išeities šiai dienai tiesiog nėra. Dabar, kai vakcinos prieinamos kiekvienam, pasiskiepiję žmonės atitinkamai įgyja daugiau laisvių. Norėtųsi, kad vis daugiau gyventojų tą suprastų ir pasikliautų šiuolaikine medicina.

Dėl papildomų ribojimų tegul sprendžia ekspertai, medikai, nes patys matome, kad visuomenė jau gerokai pervargusi nuo ilgai besitęsiančių suvaržymų, kyla nemažai priešpriešos tarp žmonių. Todėl profesionalų nuomonė yra būtina, kad neperlenktume lazdos.

Pandemijos valdymas – nacionalinio lygmens klausimas. Galbūt ir ne visiems sprendimams pritardami, tačiau nuo pat pandemijos pradžios pasitikėjom ir vykdėme Vyriausybės nurodymus, teikėme ir savo pasiūlymus.

Kaunas sėkmingai įgyvendino visas per karantiną taikytas priemones. Kiek reikės, darysime tai ir toliau. Vis dėlto nesu nei medikas, nei politologas, stengiuosi laikytis atokiau nuo politikos. Mano principas – mažiau kalbėti, o daugiau daryti, kad būtų apčiuopiami rezultatai. Manau, kauniečiai tą mato ir jaučia. Kiti tegul politikuoja, o mes norime susitelkti į konkrečius veiksmus. Kaune turime turbūt plačiausią vakcinavimo tinklą – jau virš dviejų dešimčių vakcinavimo vietų visame mieste.

Pandemijos pradžioje pirmieji startavome su mobiliuoju patikrų punktu, karščiavimo klinika, o paskiau ir vakcinavimo centru, „vakcibusais“. Manau, Kaunas tapo pavyzdžiu ne vienam šalies miestui. Komunikacija, marketinginiai veiksmai privalo būti vykdomi žymiai stipriau ir centralizuotai, visos Lietuvos mastu. Ir to turi imtis šitos srities specialistai su patirtimi. Lenktyniauti tarp miestų, kas įtaigiau ar įdomiau paskatins žmones skiepytis – panašu į žaidimą, kuriam dabar jau nebe laikas ir ne vieta. Aišku, matant, kad nacionaliniu lygiu galingos ir vientisos kampanijos beveik nebuvo, mūsų komanda dirba ties tuo Kaune – tęsiame skatinimą gyventojams skiepytis visais savo turimais kanalais,“ – sakė jis „kauniečiams.lt“.

Beje, kaip rodo rezultatai, tai duoda atitinkamą rezultatą – turime aukščiausius skiepijimosi rodiklius tarp didžiųjų miestų. Vis dėlto perpildytos ligoninės ir plečiami COVID-19 skyriai tiek Kaune, tiek ir visoje šalyje parodo, kad to dar nepakanka. Tikiu, kad kauniečiai išliks sąmoningi tiek per artėjančias Vėlines, tiek Kalėdų laikotarpiu ir, suprasdami situacijos rimtumą, nepuls aklai rizikuoti savo bei artimųjų, ypač vyresnio amžiaus tėvų, senelių sveikata ar net gyvybe,”- taip mano Kauno miesto meras.

 

 

5 1 Balsuoti
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos