Praėjusią savaitę Kauno klinikose sėkmingai atliktos 6 inkstų ir viena kepenų transplantacijos. Nors šalyje paskelbtas karantinas, ligoninės specialistai, įvertinę visas galimybes ir rizikas, atliko transplantacijas. „Visi pacientai po transplantacijų jaučiasi gerai, jie sveiksta ligoninėje“, – sako Kauno klinikų Organų donorų programos vadovas, Neurochirurgijos intensyviosios terapijos skyriaus vadovas dr. Tomas Tamošuitis. Visos operacijos atliktos per 2 paras.

kaunoklinikos.lt nuotr.

Nefrologijos klinikos vadovė prof. Inga Arūnė Bumblytė patikino, kad prieš operacijas potencialiems donorams ir recipientams atlikti tyrimai dėl COVID-19 infekcijos ir tik gavus neigiamus atsakymus – taikytas gydymas.

Pandemijos metu organų transplantacijos yra iššūkis visai komandai. „Nelengva įvertinti, ar tokiu sudėtingu metu ligoninė nepritrūks resursų, ar nepritrūksime personalo, ar prireikus galėsime recipientui suteikti intensyviąją priežiūrą,“ – sako gydytojas chirurgas dr. Tomas Vanagas. Transplantacijos – tai komandinis darbas, neįsivaizduojamas be gydytojų, gydytojų rezidentų, slaugytojų ir transplantacijų koordinatorių.

Praeitą savaitę Kauno klinikų medikai transplantacijų metu panaudojo modernią donorinių inkstų prezervacijos sistemą, gerinančią donorinių inkstų veiklą. Pasak gydytojo urologo doc. Darijaus Skaudicko, ši sistema ypatingai efektyvi vyresnio amžiaus donorams, kurių organų kraujotaka būna prastesnė.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Organų transplantacijos dažnai yra vienintelis gyvybę gelbstintis gydymo metodas, todėl labai svarbu nenutraukti šio proceso. Didelė dalis Europos šalių, net ir susidūrę su labai rimta situacija, kai gydo tūkstančius sunkios būklės pacientų intensyviosios terapijos skyriuose, nenutraukė donorystės proceso ir transplantacijos paslaugų.

Informacija ir nuotrauka– Kauno klinikų.