Jaunimas kalbaKultūraRedakcija

Kauno jaunimo susibūrimo vietos: savaitės TOP (Jaunimas kalba)

0

Ką gero vakare?– paauglio klausimas paaugliui. Į kurį, gerai nepažįstant Kauno, yra vienas atsakymas: Neturiu šaibų, o ką?. Juk taip dažnai norisi kur nors išeiti su draugais ir prasminga praleisti laiką kažkur, kas nėra mokyklos stadionas ar barakas. Atrodo, kad visur reikia mokėti pinigus. Lyg ir norisi išeiti, bet lyg ir norisi taupyti, ehh… Tačiau Kaune tikrai yra įdomių laiko leidimų vietų paaugliams ir NEMOKAMŲ. 

Šią savaitę TOP 3 pasiūlymai:

Slemo vakarai Kauno menininkų namuose

Kas tas Slemas? Tai poetinės improvizacijos menas, jo kūrėjai – drąsūs poetai ar poezijos mylėtojai, nebijantys išsakyti savo mintis.

Kauno menininkų namuose savo kūryba pasidalinti gali įvairaus amžiaus atstovai. Šešiolikametė Greta dalinasi savo nuomone: „Slemas Kauno menininkų namuose man patinka, nes tai yra platforma bet kokio amžiaus žmonėms parodyti savo kūrybą. Kaune tai spėjo tapti jaunimo mėgiamu užsiėmimu! Tai viena iš nedaugelio nemokamų veiklų, kuri skatina saviraišką ir domėjimąsi ja.“

Slemo vakaruose susirenka neeilinis jaunimas. Tai dažniausiai originalaus mąstymo, aktyvūs ir kūrybiški žmonės. Šie renginiai ne tik įkvepia kurti! Tu taip pat pasisemi naujų įdėjų, išmoksti kritiškai vertinti pasirodymus ir puikiai praleidi laiką su poezija. Kodėl gi nenuėjus ir neišbandžius savo jėgų? 

Kauniečių pamėgta „Kolegų“ užeiga dabar vilioja ir gardžiais grilio patiekalais

Štai ką sako septyniolikametė Vakarė: „Slemo vakaruose susirenka labai skirtingi personažai.  Vieni skaito tradicinius eilėraščius, kiti savos kūrybos tekstus. Nėra jokių kalbos cenzūrų, todėl visi kalba kaip kas nori. Gal kam nors vulgari kalba gali rėžti ausį, bet aš tai priimu kaip saviraiškos būdą, man patinka. Žinoma, daug kas priklauso nuo vedėjo. Jeigu jis prastas, tai ir atmosfera gali būti mažiau jauki. Šiaip slemuose gali pamatyti žmonių įvairovę ir skirtumus. Beveik nėra suvaržymų, visiška saviraiškos laisvė, todėl visada būna smagu išklausyti kas ir ką turi pasisakyti lipdamas ant scenos.“

Slemas Kauno Menininkų Namuose (V. Putvinskio g. 56, Kaunas) vyksta kas mėnesį. Jame autoriai per tris minutes pristato savo originalios kūrybos darbą. O dalyvius vertina komisija, sudaryta iš atsitiktinių žiūrovų. Renginys turi tris etapus. Laimi dalyviai, surinkę didžiausią taškų skaičių.

Daugiau apie Slemo vakarus, jo taisykles ir kitas Kauno Menininkų Namų veiklas skaitykite kmn.lt Taip pat jų Facebook paskyroje @KaunoMenininkuNamai ir Instagram @kaunas_artists_house

Piligrimų Centras

Iš pradžių ateiti gali būti nedrąsu, tačiau po kelių akimirkų supranti, kad visi ten esantys –tavo draugai. Tai viena iš nedaugelio bendruomenių, kurioje niekada nesijauti smerkiamas. Tu nebūtinai turi būti praktikuojantis krikščionis, kad ten užsuktum. Niekas nesmerks tavo tikėjimo. Absoliučiai visi ten spinduliuoja meile ir atvirumu. 

Kartais gali susidaryti požiūris, kad melstis eina tik senolės ar vyresnio amžiaus žmonės.  Piligirimų centre viskas kitaip. Čia susirenka visokio plauko aktyvus ir modernaus požiūrio jaunimas, kuris prie arbatos ir sausainių aptaria viską nuo A iki Z. Tu net nepajusi kaip tave pasodins prie stalo ir įpils šiltos arbatos. Netrukus tu jau būsi apsikabinęs bent 10 nepažįstamų žmonių ir sėdėsi su didžiausia šypsena savo veide!

„Centriukas yra atviras visiem. Čia draugiški žmonės, gera atmosfera. Tai vieta, į kurią norisi sugrįžti“ – taip apie Piligrimų Centrą kalba šešiolikametis Justas, vienas iš dažnų lankytojų. 

Taigi kaip viskas vyksta? Antradieniais ir ketvirtadieniais, 18 h visi, kas nori, renkasi Piligrimų Centre (Vilniaus g. 1/M. Valančiaus g. 4,  Kaunas) vakaro maldai. Jei norite ilgiau pasišnekučiuoti ar atsigerti arbatos – 17h.

Šiais laikais dažnai skubame ir pamirštame sustoti, apmąstyti ką šiandien sutikome, ką nuveikėme, ką patyrėme ar sužinojome. Piligrimų centre vykstanti malda gali būti pagalba tai padaryti. Malda vyksta su Taizé giesmėmis, Švento Rašto skaitymu, tyla ir savais maldavimais. Visa maldos eiga būna parašyta ant lentutės, o pirmą kartą besilankantiems viskas paaiškinama maldos pradžioje. Po pamaldų galima pasilikti su savimi ir dar šiek tiek pasimelsti arba sugrįžti prie pokalbių ir arbatos. 

Piligrimų Centras taip pat suteikia puikią progą savanoriauti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Jis padeda organizuoti keliones į Taizé vienuolyną Prancūzijoje ir Tiberiados bendruomenę Belgijoje. „Centriukas“ taip pat organizuoja krikščionišką vaikų vasaros stovyklą bei rengia kitas rekolekcijas ar susikaupimo dienas jaunimui. 

Daugiau apie juos galite sužinoti jų Facebook paskyroje @piligrimyste arba Instagram @piligrimu.centras

Savanorystė Penktoj kojoj

Nemokamai laiką praleisti gali ir ištiesiant pagalbos ranką. Savanorystė – puikus būdas tai padaryti.

VŠĮ „Penkta Koja“ dabar kaip niekada laukia savanorių. Prieglauda savanorius kasdienei gyvūnų priežiūrai priima 11–16 h bet kurią jiems tinkamą dieną. 

Pagrindinis šių savanorių darbas būtų šunų vedžiojimas. Narvų valyti nereikia. Dažniausiai duoda mažus ir geručius šunelius, ypač jeigu esi pirma kartą. Paprašius – gali gauti ir didesnių. Pavadėlius, išmatų maišelius ir skanėstus duoda. Nieko savo neštis nereikia. Tiesiog reikia tinkamai apsirengti ir nusiteikti.

Savanorystė dažnai neskamba kaip veikla su draugais ar būdas praleisti šeštadienio vakarą, tačiau tai puiki proga augti kaip asmenybei. Penktoje kojoje laiką gali praleisti ne vien su draugais, bet ir su mielas šuneliais. Be to, už savanoriavimą galima gauti socialinių valandų, taigi viskas tik į gerą. Septyniolikametė Vakarė teigia, kad savanoriavimas jai – tai tiesiog smagus užsiėmimas! „Tai geras ir turiningas būdas praleisti laiką su draugais. Dirbant su šunimis, ypač su dideliais, o retesniais atvejais ir agresyvesniais, svarbi greita reakcija ir savikontrolė. Manau, kad tokie įgūdžiai yra vertingi kiekvienam.“

Daugiau apie tai, kaip prisidėti, skaitykite penktakoja.ltTaip pat jų Facebook paskyroje @penktakoja ir Instagram @penkta.koja

Kitą savaitę laukite daugiau pasiūlymų iš #JaunimasKalba apie tai, kur nemokamai praleisti laisvą laiką! Jeigu turite savo pasiūlymų ir norite pasidalinti, rašykite el.paštu info@kaunieciams.lt

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Jaunimas kalba