Aukštaitijos sostinėje Panevėžyje 2017-01-27 finišavo 71-asis Lietuvos imtynių čempionatas. Varžybose kovojo 78 graikų-romėnų imtynininkai, 61 laisvųjų imtynių atstovas bei 43 moterys.

Šį kartą Kauno imtynių klubas į Lietuvos čempionatą nuvažiavo smarkiai nukraujavęs, dėl įvairių priežasčių čempionate negalėjo dalyvauti patyrę atletai Kęstutis Miškinis, Nerijus Rimkus, Tomas Musteikis, Vitalijus Tavgenas, Mindaugas Čalka, Karolis Buslys, Vitalijus Katiševkis, Edgaras Peckus,  tačiau turėjome kuo pasidžiaugti buvo iškovoti penki medaliai, dvi pirmos vietos, viena antra ir dvi trečios. Kauno imtynių klubui čempionate atstovavo 8 sportininkai, iš jų 6 vyrai ir 2 merginos.

Pirmąsias vietas iškovojo Andrius Žekas ir Kamilė Gaučaitė.

Geriausia 2016 metų Kauno imtynių klubo sportininkė Kamilė Gaučaitė trenerių Arūno Paplausko ir Aivaro Kaselio auklėtinė svorio kategorijoje iki 69 kg 5 dalyvės. Visose kovose įrodė savo pranašumą ir laimėjo Panevėžyje vykusį Lietuvos moterų imtynių čempionatą.

Andrius Žekas savo sportinį kelią pradėjo Raseiniuose pas trenerį Valdą Grišių šiuo metu mokosi Kauno technologijos universitete nepaliko jokių šansų priešininkams svorio kategorijoje iki 61 kg 6 dalyviai. Andrius visas tris kovas baigė ankščiau laiko aiškia taškų persvarą įskaitant ir finalinę kovą su Domu Kriščiūnu iš Anykščių.

Sėkmingai kovojo Lietuvos čempionatų  nugalėtojas ir daugkartinis prizininkas Linas Povilaitis, svorio kategorija iki 125 kg 8 dalyviai. Linas užtikrintai nugalėjo T. Matulevičių iš Alytaus ir S. Urboną iš Joniškio, tačiau finale nusileido E. Bizunovičiui iš Vilniaus.

Jauniausia komandos atstovė Eglė Valčiukaitė, svorio kategorija iki 55 kg 8 dalyvės. Pirmoje kovoje nusileido Lietuvos čempionei  Kristinai Domikaitytei iš Anykščių. Kovoje dėl 3 vietos gražiu stiliumi, pademonstravusi didelį veiksmų arsenalą, Eglė aiškia taškų persvara įveikė Karoliną Mušinskytę iš Šiaulių.

Puikus Mindaugo Greičaičio debiutas, svorio kategorija iki 65 kg 8 dalyviai. Dalyvavo pirmajame savo Lietuvos čempionate. Mindaugas pirmoje kovoje nugalėjo R. Žukliją iš Alytaus, kovoje dėl patekimo į finalą pralaimėjo Lietuvos čempionui T. Barasevičiui iš Klaipėdos, o kovoje dėl 3 vietos įveikė J. Gudyną iš Alytaus. Sveikiname Mindaugą su pirmuoju apdovanojimu Lietuvos imtynių čempionate.

Treneris Arūnas Paplauskas po čempionato džiaugėsi Kamilės, Andriaus, Lino ir jaunųjų sportininkų Eglės ir Mindaugo pasirodymais, kiek nuvylė Klaidas Lukoševičius, svorio kategorija iki 70 kg 11 dalyvių, kuris čempionate laimėjo pirmąją kovą, tačiau kitoje kovoje nusileido G. Rubežiui iš Klaipėdos ir turėjo tenkintis 7-taja vieta. Klaidas perėjo į naują kategoriją gal kiek neįprasta jam, galima nesėkmės priežastį įvardija treneris.

Dominykas Bubnys 65 kg ir Šarūnas Audinis 125 kg pralaimėjo savo pirmąsias kovas ir viltis iškovoti medalius Lietuvos čempionatuose atidėjo mažiausiai iki kitų metų.

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments