MiestasVerslas

Kauno gamybininkai Raudondvario plente apgyvendino…bites

0

Kauno gamybininkai sparčiai žengia tikro tvarumo link ir šįkart jungiasi prie bičių populiacijos išsaugojimo veiklos. Raudondvario plente nuo šiol globojamos 6 bičių šeimos, kurios, tikėtina, iki metų pabaigos dar išaugs.
Lietuvoje bičių populiacija kasmet sumažėja 10 proc, o pasaulyje skaičiai dar 3-4 kartus didesni. Pasak miesto bitininko, bičiulio ir „Urbanbee.lt“ įkūrėjo Pauliaus Chockevičiaus, viena pagrindinių bičių nykimo pasaulyje priežasčių – buveinių nykimas. Sparčiai plečiantis miestams, vykstant urbanizacijai bei vis dar plačiai paplitus pesticidų naudojimui bitėms nebelieka vietos. „Būtent su tokiomis iniciatyvomis kaip bičių globa mes galime būti proaktyvūs, o ne reaktyvūs.

Žmogus su bite tikrai gali gyventi kartu, – ir Kaunas tam puikiai tinkantis, žaliuojantis miestas. Esant palankioms sąlygoms bitės gali nuskristi net 5 kilometrus, tad panašu, kad Kauno Senamiestyje dūgs darbininkės iš Raudondvario plento.


Idėja globoti bites trikotažo gamintojui „Omniteksas“ bei prekės ženklui „Thermowave“ kilo natūraliai – šios įmonės tvarumą praktikuoja kasdien. Prieš tris metus investavus į naujus įrenginius bei optimizavus procesus gamyboje sutaupoma daugiau nei 60 proc. suvartojamo vandens. Gamyboje taip pat naudojama tik žalia, iš atsinaujinančių gamtos išteklių gaunama, energija (tą tvirtina 2020 metais gautas Ignitis sertifikatas). Tvariai elgiamasi ir su vilna – ji rūšiuojama ir per metus priduodama apie 17 tonų. Kitos medžiagų iškarpos panaudojamos tolimesniuose projektuose (angl. „upcycling“).

Be gamtai draugiškų procesų užtikrinimo, abi įmonės dirba ir su pačios produkcijos atitiktimi aukščiausiems tvarumo standartams. Gamybos procese tiek „Omniteksas“, tiek „Thermowave“ naudoja daugiau nei 70% natūralių, perdirbtų ar sertifikuotų organinių pluoštų bei medžiagų. Didžiausia kaiminystėje esančių įmonių asortimento naujiena – gaminiai pagaminti naudojant Lietuvoje išaugintas pluoštines kanapes.


Suprasdamos planetos tausojimo svarbą, bites apsiėmusios globoti įmonės siekia, kad kiekvienas žingsnis inovatyvios ateities link derėtų su aukščiausiais tvarumo standartais bei pažada, kad iniciatyvų tikrai bus dar daugiau.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas