KultūraKauno dramos teatro administratoriaus R. Štaro 70-asis jubiliejus

Aktorius, Kazio Binkio teatro vadovas bei režisierius, Kauno dramos teatro garbusis administratorius Rimantas Štaras trečiadienį šventė 70 metų jubiliejų, jo pasveikinti Kauno kultūros centre susirinko garbūs svečiai, aktoriai, buvę ir esami kolegos. Netrūko dainų, brangių prisiminimų, eilių bei gražiausių linkėjimų visų mylimam Rimantui. R. Štaras gimė 1949 metais sausio 30 dieną Vilniuje. 1970 metais baigė dramos ir kino aktoriaus specialybę Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija). 1970–1978 metais dirbo aktoriumi Kauno valstybiniame...
Gabrielė Lukšytė2019 sausio 316 min

Aktorius, Kazio Binkio teatro vadovas bei režisierius, Kauno dramos teatro garbusis administratorius Rimantas Štaras trečiadienį šventė 70 metų jubiliejų, jo pasveikinti Kauno kultūros centre susirinko garbūs svečiai, aktoriai, buvę ir esami kolegos. Netrūko dainų, brangių prisiminimų, eilių bei gražiausių linkėjimų visų mylimam Rimantui.

R. Štaras gimė 1949 metais sausio 30 dieną Vilniuje. 1970 metais baigė dramos ir kino aktoriaus specialybę Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija). 1970–1978 metais dirbo aktoriumi Kauno valstybiniame dramos teatre.

Visą gyvenimą su teatru siejęs iki šiol vaidina, vadovauja Kazio Binkio teatrui, myli savo darbą bei žmones, kurie domisi teatru. Rimantas Štaras apie teatro sceną:

„Scena… Kiek netikrų bučinių, minčių, gedulo ir džiaugsmo euforijos yra regėjusi per savo gyvenimą teatro scena. Ji kiekvieno teatro švarus ir suteptas veidrodis, sveika ir skausminga širdis. Scena… Ji tarsi lengvabūdė mergina kiekvieną vakarą priima į apartamentus ir kas tikra, ir kas sumeluota. Ją galima išdabinti popierinėmis girliandomis, auksine folija, dulkinais aksomais ir povo plunksnomis. Scena kaip moteris – su savo paslaptimis, klasta ir meile. Čia galima statyti butaforines svajonių pilis, iliuzijų rūmus, čia sutelpa visų galaktikų žvaigždynai, kosminės erdvės.

Gal dėl to mes ir mylime teatrą – juk jame įsikūnija tos gyvenimo svajonės, kurios ištirpsta įprastinėje dienų tėkmėje. Čia mes priversti stabtelėti, patikėti kito žmogaus atsivėrimo

stebuklu, įsiklausyti į jo džiaugsmo ir liūdesio skausmą ir pajusti atgarsį širdyje. Dvasinio apsivalymo vilties vedini ir renkasi į teatrą mylintys draugėn, norėdami pasidalinti džiaugsmu, išlieti nerimą, pasisemti gilios išminties.

Taip ir mūsų Kazio Binkio teatras kviečia susiburti po Kauno kultūros centro stogu visus, kuriems šis teatras brangus, artimas, reikalingas buvo, yra ir bus. “

Kazio Binkio teatras – vienintelis mėgėjiškas teatras Kauno mieste, išlaikęs laiko ir santvarkų išbandymus. 1936-ais metais tuometiniame kultūros klube mėgėjiška dramos trupė, vadovaujama V. Bičiūno, pastatė K. Čapliko pjesę „Robotai“. Šie metai laikomi dabartinio teatro gimimo data. 1939 metais trupei vadovavo Juozas Miltinis. Teatro „aukso amžius“  siejamas  su režisieriumi Algiu Kybartu, dailininku Jonu Surdoku, kai su „žaliu“ jaunimu buvo pastatyti profesionalūs Lietuvoje pagarsėję spektakliai. Po spektaklio „Tamošius bekepuris“ teatras pavadintas Kazio Binkio vardu. Spektaklius „Trys paršiukai“ ir „O aušros čia tykios“ pamatė užsienio šalių žiūrovai tarptautiniuose festivaliuose. Teatre kūrybinę veiklą pradėjo aktoriai E. Žebertavičiūtė, V. Grigolis, R. Vaidotas, S. Jačėnas, A. Žekas, A. Kybartas, A. Stanionis, A. Jalianiauskas, G.Adomaitis ir kiti dabar profesionalūs režisieriai, aktoriai, kultūros darbuotojai.

1972 – 1980 m. teatro režisieriumi dirbo ir dešimt spektaklių pastatė Rimantas Štaras. Pastarųjų metų kolektyvo istorijoje dominuoja režisieriaus Rimanto Štaro pastatymai – kūrybinėje biografijoje įgyvendino daugiau nei 30 spektaklių. Nuo 1995-ųjų metų R. Štaras vėl buvo pakviestas vadovauti Kazio Binkio teatro suaugusiųjų trupei ir vadovauja iki šiol. Dabar kiekvienais metais teatras pristato premjerą, sukviečia žiūrovus kartu alsuoti magišku teatro pasaulio oru.