Kultūra„Kauno atminties ekranai“: filmų ciklas apie Kauną

Kartą pamatyti filmai tarytum apsigyvena žmoguje ir gali veikti kaip išgyventos praeities prisiminimai arba tikra patirtis.   Vaizdo kultūros tyrėja Odeta Žukauskienė Nuo spalio mėnesio bibliotekoje (Radastų g. 2, I a. salė) pradedame rodyti aštuonių filmų ciklą „Kauno atminties ekranai“. Kauniečiams - Pasiūlymai, Akcijos, Naujienos Šaltojo sezono šventės: mažos detalės įspūdingam įvaizdžiui 2020 20 vasario Kauniečiams - Pasiūlymai, Akcijos, Naujienos Kompiuterinė technika: kodėl verta pirkti jau naudotą? 2020 17 vasario Kiekvieną mėnesį iki pat pavasario...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 4 spalio

Kartą pamatyti filmai tarytum apsigyvena žmoguje ir gali veikti kaip išgyventos praeities prisiminimai arba tikra patirtis.

  Vaizdo kultūros tyrėja Odeta Žukauskienė

Nuo spalio mėnesio bibliotekoje (Radastų g. 2, I a. salė) pradedame rodyti aštuonių filmų ciklą „Kauno atminties ekranai“.

Kiekvieną mėnesį iki pat pavasario kviesime į vakarą su kino istoriku ir kritiku Gediminu Jankausku, kuris komentuos filmus ir ves diskusijas su kviestiniais vakaro svečiais. O pavasariop, gamtai atgijus ir dienoms įsibėgėjus, siūlysime leistis į kino maršrutus po miestą, kuriuos pagal filmus rengia ir fotografuoja architektas, puslapio Pasivaikščiojimai po Kauną kūrėjas Arvydas Čiukšys.

Kas yra „Kauno atminties ekranai“ ?

Tai filmai, pasakojantys miesto istorijas ir jas kūrusius žmones, pradedant tarpukariu, ankstyvuoju ir vėlyvuoju sovietmečiu ir baigiant Kauno sąjūdžiu.

Filmai, susiję su vieta: gatvėmis, parkais, pastatais, įtvirtinimais, butais, upėmis, paplūdimiais, uostais, gamyklomis, bažnyčiomis, – kuo slinko vaizdo kamera ir kas taip pažįstama vidinei ir išorinei regai.

Filmai, susiję asmeniškai: šeimos istorija, kaimynų, draugų prisiminimais, knygomis, vaikyste, jaunyste, branda – tai, su kuo užaugama.

Spalio 22 d. 18 val. I a. salė (Radastų g. 2)

„Tumo kodeksas“ (2018 m., 86 min.) – naujausias ir puikiai įvertintas režisieriaus Eimanto Belicko darbas apie Vytauto Didžiojo bažnyčios rektorių, savo vidine laisve ir pažiūromis pralenkusį laiką Juozą Tumą-Vaižgantą.

Svečiai: scenarijaus autorė Liudvika Pociūniene ir Vaižganto gyvenimo žinovas, tyrėjas, knygų autorius Alfas Pakėnas.

Lapkričio 19 d. 18 val. I a. salė (Radastų g. 2)

„Aš priglaudžiau prie žemės širdį“ (2018 m., 80 min.) – režisierės Ramunės Kudzmanaitės filmas apie lenkų kilmės bajoraites seseris Sofiją ir Jadvygą Chodakauskaites, prezidento Antano Smetonos ir ministro pirmininko Juozo Tūbelio žmonas, kūrusias Lietuvą.

Svečiai: Ramunė Kudzmanaitė, istorikė, Istorinės Prezidentūros darbuotoja ir knygos „Seserys“ (2014) autore Ingrida Jakubavičiene.

Gruodžio 10 d. 18 val. I a. salė (Radastų g. 2)

„Adomas nori būti žmogumi“ (1959 m., 81 min.) – debiutinis Vytauto Žalakevičiaus filmas pagal Vytauto Sirijos Giros romaną „Buenos Airės“, ideologiškai skirtas demaskuoti supuvusią tarpukario visuomenę ir jos vertybes. Čia pirmą kartą filmuotos ne butaforinės dekoracijos, o gamta – Panemunės paplūdimiai.

Svečiuose – upeivis ir istorikas, knygos „Nemunas Lietuvos gyvenime 1918–1990 metais“ autorius Gediminas Kasparavičius.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos informacija

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up