MiestasKauno apylinkės teisme – pasitarimas dėl naujojo Administracinių nusižengimų kodekso

Šią savaitę Kauno apylinkės teismas surengė tarpinstitucinį pasitarimą dėl prieš dvi savaites įsigaliojusio Administracinių nusižengimų kodekso, pakeitusio daugiau nei 30 metų galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK). Kartu prie apskritojo stalo apie šio kodekso svarbiausias naujoves ir kitas aktualias problemas diskutavo Kauno apylinkės ir apygardų teismų teisėjai bei Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai bei keleto skyrių viršininkai. Susitikime buvo aptarta administracinių nusižengimų teisenos užtikrinimo prievartos priemonių apskundimo, administracinės poveikio priemonės – įpareigojimo pažeidėjui dalyvauti...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2017 17 sausio

Šią savaitę Kauno apylinkės teismas surengė tarpinstitucinį pasitarimą dėl prieš dvi savaites įsigaliojusio Administracinių nusižengimų kodekso, pakeitusio daugiau nei 30 metų galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą (ATPK).

Kartu prie apskritojo stalo apie šio kodekso svarbiausias naujoves ir kitas aktualias problemas diskutavo Kauno apylinkės ir apygardų teismų teisėjai bei Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai bei keleto skyrių viršininkai.

Susitikime buvo aptarta administracinių nusižengimų teisenos užtikrinimo prievartos priemonių apskundimo, administracinės poveikio priemonės – įpareigojimo pažeidėjui dalyvauti prevencijos, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinį elgesį keičiančiose programose, problematika.

Teisėsaugos institucijų atstovai diskutavo apie naujajame kodekse esančią spragą dėl turto sugadinimo, viršijančio vieną, bet neviršijančio trijų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžio, kitas administracinių nusižengimų kvalifikavimo problemas. Taip pat kalbėta apie arešto nuobaudos keitimą viešaisiais darbais ir vis dar išliekančią problemą dėl teismo šaukimų įteikimo bei policijos pareigūnų, kaip liudytojų, apklausų teismuose.

Kadangi naujai įsigaliojusio kodekso teisminė praktika dar tik formuojasi, nuspręsta kitą pasitarimą surengti ir gerąja darbo patirtimi pasidalinti netrukus – vasario pabaigoje.

Susitikime dalyvavo Kauno apylinkės ir apygardų teismų teisėjai, Kauno apskrities VPK vadovai bei keleto skyrių viršininkai.

Nuotraukos – Kristinos Akulovos.

Kauno apylinkės teismo informacija

http://kat.teismai.lt/lt/kauno-apylinkes-teismas/informacija-naujienos_368/kauno-apylinkes-teisme-kzhu.html

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up