RajonasKauno apskrityje – nelegali prekyba alkoholiu ir cigaretėmis

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 16 gruodžio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus pareigūnai gruodžio mėnesį vykdė prevencines priemones Kauno apskrityje, kurių metu tikrino iš gyventojų gautą informaciją dėl galimos nelegalios akcizais apmokestinamų prekių apyvartos bei tikrino ūkio subjektus, prekiaujančius alkoholiu, kaip šie laikosi Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo normų.

Pareigūnai džiaugiasi, kad patikrintų ūkio subjektų, prekiaujančių alkoholiu, darbuotojai nepažeidinėjo Lietuvos Respublikos alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimų dėl mažmeninės prekybos alkoholiu laiko apribojimų. Prevencinių priemonių metu patikrinus Kauno mieste ir Kauno rajone veikiančius 5 ūkio subjektus pažeidimų nenustatyta.

Kitokia padėtis su asmenimis, kurie, pažeisdami teisinį reguliavimą, vykdo falsifikuoto alkoholio ir kontrabandinių cigarečių apyvartą. Atliktų patikrinimų Kauno mieste ir Jonavos rajone metu policijos pareigūnai iš nelegalios apyvartos išėmė apie 50 l naminės degtinės, virš 270 pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos akciziniais ženklais.

Buvo pradėtas 1 ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. ir 3 administracinių nusižengimų bylų teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 209 str. Šiuo metu pareigūnai atlieka tyrimus.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Primename, kad Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato, kad asmenys, kurie turėdami tikslą realizuoti neteisėtai pagamino, laikė, gabeno naminius stiprius alkoholinius gėrimus, nedenatūruotą ar denatūruotą etilo alkoholį, jų skiedinius (mišinių) arba juos realizavo, baudžiami bauda arba laisvės atėmimu iki penkerių metų. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas, priklausomai nuo neteisėtų akcizinių prekių vertės, asmenims gali užtraukti baudą iki 6000 eurų. Taip pat įstatymai numato neteisėtų akcizinių prekių konfiskaciją.

Pareigūnai primena, kad tokio ir panašaus pobūdžio prevencinės priemonės bus aktyviai vykdomos ir ateityje.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

 

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x