KultūraMiestasRedakcijaRenginiai

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje atidaryta „Vasaros galerija”

0
Liepos 9 d., ketvirtadienį, Kauno apskrities viešoji biblioteka, kvietė bibliotekos lankytojus bei besidominčius menu dalyvauti pirmojoje „Vasaros galerijos“ parodoje. Atidaryti „Vasaros galerijos“ – parodų ciklą teko garbė menininkei Rasai Vaičiulytei, kuri pristatė tapybos ir eskizų parodą „Fiksuoti akimirkas“.

Rasa Vaičiulytė, įgijusi grafinio dizaino ir keramikos specialybes, pakvietė į parodą, kurią sudarė 6 tapyti paveikslai. Pati menininkė teigia, kad būtent šią parodą ji pavadintų ne tapyba, o spalvota grafika. „Iš surinktų prisiminimų paveiksliukų nutapiau paveikslus taip kaip aš įsivaizdavau spalvas ir aplinką iš to laiko ir būsenos. Visada žiūrėdama į baltą popieriaus lapą dažnai įsivaizduoju, matau spalvas, o kartais net ir girdžiu garsus todėl šia paroda ir norėjau parodyti kaip jaučiasi ir kaip pasaulį mato menininkas.“

Įkvėpimas – prisiminimai

„Mano įkvėpimas yra prisiminimai. O prisiminimai kyla iš įvairių gyvenimo patirčių: pasivaikščiojimai su vaikais, kelionės, apsilankymai pas močiutę, įdomūs sapnai, apmąstymai ar tiesiog vaizdiniai pro langą. Visus tuos prisiminimus surinkau ir sugalvojau iš jų kažką padaryti. Jei keliauji ir neturi su savimi fotoaparato, tai grįžti namo ir visą tai nupieši – užfiksuoji. Aš mažai rašiau, bet nupiešiau. Ir po daug metų, prieš pat karantiną, nusprendžiau pradėti tapyti, o būtent tokios gyvenimo sąlygos padėjo užbaigti darbus, kuriuos buvau užmaniusi,“ – apie tai kas įkvepia pasakoja menininkė Rasa Vaičiulytė.

„Dienopiešių“ svarba

„Eskizai yra tarsi užrašai apie būsenas ir esamą laiką. Mano idėja yra pasakyti žmonėms, kad svarbu užsirašyti mintis arba piešti „dienopiešius“, kad ir ne kiekvieną dieną. „Dienopiešiai“ gali būti su pasakojimais ir užrašais apie tai kas mums paliko didelį įspūdį. Paprastai padėta linija ar taškas lape gali turėti labai didelę reikšmę, o vėliau iš to kažkas ir gimsta. Labai svarbu saugoti, taupyti, rinkti savo eskizus, kad ir visiškai paprastus,“ – savo patirtimi dalinasi R. Vaičiulytė.

Kauniečių pamėgta „Kolegų“ užeiga dabar vilioja ir gardžiais grilio patiekalais

Tiesa, šią parodą kūrybininkė yra rodžiusi ir anksčiau, tik virtualiai – Facebook platformoje. Moteris mano, kad žmonėms reikia tikro ir realaus meno, todėl nesudvejojo jo eksponuoti realybėje. „Deja, nuotraukose nesimato nuostabių pustonių ir spalvų bei potepių gyvumo, todėl kai žmonės ateina į realią parodą, yra daug įdomiau.“

Visą vasarą po bibliotekos laiptais žmones džiugins vis naujai įsikūrusi vienos dienos paroda. Sekite naujienas ir būtinai apsilankykite kūrėjų, menininkų parodose.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra