Kauniečiams redakcijaMiestasRenginiaiSveikataVideoKauno apskrities pareigūnai organizavo saugaus elgesio renginį „Pasispirk“

[youtube_embed]https://www.youtube.com/watch?v=OJ6neeqpsy0[/youtube_embed] Dažnai pastebime vaikus važinėjančius įvairiomis transporto priemonėmis: paspirtukais, riedučiais, riedžiais, dviračiais, triračiais ir taip toliau. Tai – vienas iš jų brandos etapų, formuojantis naujus įgūdžius. Kaip bebūtų, būtent šiomis priemonėmis besinaudojantys vaikai neretai pakliūva į pavojingas kelių eismo situacijas, kurios susidaro dėl žinių stygiaus. Birželio 15 dieną mažieji su savo tėveliais rinkosi į Kauno apskrities pareigūnų organizuotą saugaus elgesio renginį „Pasispirk“. Nepriklausomybės aikštėje įsikūrę pareigūnai kvietė vaikus atsivežti savo transporto priemones, norint užtikrinti, kad...
Avatar Ugnė Kuzavaitė2019 18 birželio
[youtube_embed]https://www.youtube.com/watch?v=OJ6neeqpsy0[/youtube_embed]

Dažnai pastebime vaikus važinėjančius įvairiomis transporto priemonėmis: paspirtukais, riedučiais, riedžiais, dviračiais, triračiais ir taip toliau. Tai – vienas iš jų brandos etapų, formuojantis naujus įgūdžius. Kaip bebūtų, būtent šiomis priemonėmis besinaudojantys vaikai neretai pakliūva į pavojingas kelių eismo situacijas, kurios susidaro dėl žinių stygiaus.

Birželio 15 dieną mažieji su savo tėveliais rinkosi į Kauno apskrities pareigūnų organizuotą saugaus elgesio renginį „Pasispirk“. Nepriklausomybės aikštėje įsikūrę pareigūnai kvietė vaikus atsivežti savo transporto priemones, norint užtikrinti, kad jos atitinka Kelių eismo taisykles.

Nuo figūrinio važiavimo iki pirmosios pagalbos suteikimo

Prie Soboro įsikūręs Policijos miestelis buvo parengęs ne vieną lavinamąją užduotį vaikams ir jų tėveliams. Visos programos metu atvykusieji turėjo galimybė patikrinti savo Kelių eismo taisyklių žinias, sprendžiant planšetiniame kompiuteryje paruoštą testą. Taip pat, atskirai vaikams vyko įvairios saugaus eismo pamokėlės, kurių metu policijos pareigūnai aiškino, kaip vertėtų elgtis važiuojant pasirinkta transporto priemone.

Tiesa, Kauno apskrities pareigūnai taip pat buvo paruošę vaikams trasas, kurias jie taisyklingai turėjo įveikti savo atsivežta transporto priemone. Pareigūnai rodė, kokių manevrų derėtų vengti, norint nesukelti avarinės situacijos ir nerizikuojant savo sveikata ar gyvybe.

Šventėje taip pat dalyvavo ir medicinos atstovai, kurie pasitelkę vaizdines priemones pamokėles vedė ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Nors visi privalome mokėti atlikti pirmąją pagalbą, tačiau šie įgūdžiai netreniruojami dažnai užsimiršta, todėl savanoriai maloniai priminė, kaip tai turėtų būti daroma, pasitelkdami manekeno kūną. Tėveliai taip pat turėjo progą išbandyti akinius, kurie lieja vaizdą taip, lyg žmogus būtų išgėręs alkoholinių gėrimų. Tai – itin vaizdinga priemonė, skatinanti susimąstyti ir nesėsti už vairo išgėrusiam.

Susirinkusieji džiaugėsi edukacinėmis užduotimis. Neretai visi atsiduriame tokiose situacijose, kurios kelia nepasitikėjimą ir riziką mūsų bei artimųjų sveikatai, todėl tik nuolatinis ir tinkamas įgūdžių lavinimas gali užtikrinti saugią kelionę, nepaisant, kokia transporto priemone naudojamės.

Dalinkitės su savo draugais
Scroll Up